BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:03

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU 144000 SPASENIH KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Edit_small.png.pagespeed.ce.tmn1IY_td7


Da li je tu rec o Bukvalnih 12 Plemena Izrailjevih i bukvalnih 144000.

Da li ce samo 12 plemena Izrailjevih preziveti zadnje i strasne dane ove zemlje i da li su samo oni trpeli zbog svoje vere u Boga?

Da pogledamo prvo te stihove iz otrkivenja:

Off 7:1 I potom videh četiri andjela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na i kakvo drvo.
Off 7:2 I videh drugog andjela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga; i povika glasom velikim na četiri andjela kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Off 7:3 Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim.
Off 7:4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;
Off 7:5 Od kolena Judinog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Ruvimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Gadovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:6 Od kolena Asirovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Neftalimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Manasijinog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:7 Od kolena Simeunovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Levijevog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Isaharovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:8 Od kolena Zavulonovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Josifovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Venijaminovog dvanaest hiljada zapečaćenih.

1. JUDA
2. RUVIM
3. GAD
4. ASIR
5. NEFTALI
6. MANASIJA
7. SIMEUN
8. LEVI
9. ISAHAR
10. ZAVULON
11. JOSIF
12. VENJAMIN



VIDIMO DA FALE 2 PLEMENA. Danovo pleme i Eframovo. Nisu navedeni.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2015-01-17, 18:27, izmenio ukupno 3 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:12

ZNACENJE SVIH OVIH 12 IMENA

JUDA -
Slavicu Jahvu: Slavicu Boga

RUVIM. Jahve pogledao ili gle sin.
Setimo se kada je Lea, Jakovljeva zena, postala majka.
Znala je da ju Jakov ne voli i da je prevarom on postao njen muz.
I smatrala je da je Bog pogledao na njenu muku i Jad, i zato mu je dala ime Ruben.
Sto znaci, Jahve je pogledao na moju muku.

GAD - znaci dobro nasledstvo.

ASIR - znaci sretan sam.

NAFTALI - znaci dobro sam se borio.

MANASIJA - ili Manase, , znaci, ciniti da se zaboravi.
Manase je Josifov prvi sin koji mu se rodio u Egiptu.
Josif je dugo bio u ropstvu i dok je postao slobodan u Egiptu, mnogo se napatio.
I daje prvom svom sinu ime Manase, jer Bog cini da zaboravim svu svoju muku koju sam tamo imao do slobode i blagostanja.

SIMEUN - je drugi Lein sin, koja je Jakovljeva zena i znaci: Jahve je cuo.
Prvog sina je nazvala, jahve je pogledao a drugog sina, jahve je cuo.

LEVI - znaci spoj, priljubiti.
Kada se Leji jakovljevoj zeni rodio 3 sin, rekla je, sada ce se valjda moj muz priljubiti kmeni, upravo mu je zato dala ime Levi, spoj, priljubiti.

ISAHAR - znaci on mi placa ili Bog me je nagradio.

ZEBUL - znaci, darovati, nagraditi.

JOSIF znaci, on ce dati, uvecati.

BENJMAIN - ,sin moje desnice.

Na ovom spisku iz Otrkivenja primeticemo da DANOVOG plemena nema, jer ono takodje spada u 12 plemena Izrailjevih i primecujemo da bi sa njime imali 13 plemena, sto nikako ne bi smelo niti moglo da se desi jer imamo samo 12 plemena Izrailjevih u Starom zavetu a ne bi moglo ni da fali da je rec o bukvalnih 12 plemena.
Videcemo posle zasto nema Danovog plemena.


U spisku 12 plemena Izrailjevih iz Otrkivenja se spominje MANASIJA I JOSIF zajdeno sto nikako ne bi smelo da bude.

Jer ne samo sto su iz istog plemena, nego je Manasija Josifov sin.
Logicno bi bilo da bude samo Josif bez Manasije i Efraim Josifov drugi sin .
Ili samo da budu Manase i Efraim bez Josifa.
A ovako imamo Josifa i Manasiju koji su sin i otac i cine jedno pleme ne dva kako je predstavljeno u Otrkivenju.

To je namerno tako dato da Jovan tako zapise i videcemo zasto.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:20

PROBLEM RUVIMA I NJEGOVOG PRVENSTVA

Sta se dogodilo kada je RUVIM izgubio pravo svog prvenastva.

On je izgubio prvenastvo jer je spavao sa jednom zenom svog Oca Jakova.

I onda mu je Jakov rekao: Ruvime, vise nisi prvi.

Ruvim je ovim izgubio trostruko obecanje.

Jer kao prvorodjenac je imao:

1. Dvostruka bastina.

Jer tada kada je covek imao 2 sina imanje se delilo na 3 dela.
Prvenac bi dobio 2 dela a drugi sin 1 deo.
Ako bi imao 3 sina, imanje se delilo na 4 dela po istom principu.
A u vom slucaju, dvostruku bastinu je dobio Josif.
Zato kada citamo Stari Zavet nigde necemo naci Josifovo pleme.
Vec ce mo naci ManasijinO pleme ili Eframovo pleme koji su njegovi sinovi ; ali nikako necemo naci Jososifovo pleme, jer je on dobio dvostruku bastinu.

2. Obecanje koje je Ruvim izgubio, je bio blagoslov svestenstva ili svestenicke sluzbe.


Kao najstariji sin, je trebao da bude svestenicko pleme.
Ali kada je to izgubio to pravo je pripalo Leviju.Posto je to pravo dobiolo Levijevo pleme, oni su bili izuzeti iz nasledstva delenja obecane zemlje. Dobili su odredjene gradove, ali nisu imali svoje nasledstvo. Njima je receno, Jahve je vase nasledstvo.
A levi se o u Otrkivenju Jovanovom spominje, iako nije smeo da se spominje jer nema naaledstva .

3. Obecanje koje je Ruven izgubio je obecanje,d a ce se iz prvenca roditi MESIJA.

Izgubio je Mesijansko obecanje.
To obecanje je otislo Judi.
I Iz tog plemna je dosao obecani Mesija isus Hristos.

To nam sve pokazuje da se ovde radi o simbolici ne o bukvalnih 12 plemena Izrailja koji ovde nisu u stvari nabrojani po pravom redosledu.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:30

Kada sva ova imena stavimo jedno uz drugo, u stvari dobijamo prekrasnu pesmu spasenih poslednjeg vremena.

PA DA URADIMO TO:

JUDA slavicu jahvu, zato sto je

RUVIM on vidio

GAD i dao mi dobro nasledstvo.

ASER
sretan sam jer

NEFTALII jer sam vodio dobru borbu. (Kao sto i apostol pavle kaze, dobar rat ratovah, trku svrsih, veru odrzah.)

MANASE, on cini da zaboravim

SIMEUN Jahve je cuo

LEVI priljubio me ksebi

ISAHAR nagradio me je

ZEBUL. i poklonio mi dragoceni dar.

JOSIF Bog ce mi dodati.

BENJAMIN on mi je sdesne strane.

Ovo je prerakrasna pesma spasenih i njihovo iskustvo koje ce imati na kraju vremena ili koje su imali u svojoj borbi vere.
Dakle vidimo zato je redosled imena 12 plemena drugaciji nego sto treba da bude, jer predstavlja pesmu iskustva spasenih ne bukvalan izrailj.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:31

Kada analiziramo ova imena, vidimo nesto velicanstveno.

JUDA. Slavicu jahvu, Je prva stvar sta ce spaseni ciniti kada ich Bog spasi.
Zasto, zato sto je on vidio

RUBEN vidio je njihove muke koje su prosli na kraju vremena i svom zivotu sluzenja Bogu.

GAD
i dao im je dobro nasledstvo.
Vecni zivot i novu zemlju. Koje vece nasledstvo moze da dobije covek?

MANASE. Sretan sam jer :

NEFTALI, vodio sam dobru borbu kroz koju sam usao u vecni zivot, kao sto kaze i apostol Pavle.

MANASIJA
. I Bog cini da zaboravim sve te muke koje sam proziveo , pogotvo u poslednje dane ove zemlje.

Off 21:4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prodje.

Jes 65:17 Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti.

SIMEON Jahve he cuo (nase muke)

LEVI i priljubio nas ksebi.

ISAHAR i nagradio

ZEBUL i poklonio dragoceni dar.

JOSIF Bog ce mi dodati

BENJAMIN on mi je uvek sdesne strane.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:37

BAS ZATO DANOVO PLEME OVDE NIJE POMENUTO JER JE OVO ISKUSTVO I PESMA SPASENIH VERNIH IZ DUHOVNOG IZRAILJA NE TELSNOG.
STA ZNACI DAN?


DAN ZNACI DA JE BOG SUDIJA

Ali Bog nije sudija onima koji su spaseni, vec njihov oslobodioc, spasitelj.
Znaci rec je o duhovnom Izrailju i spasnima koji su stradali za svoju vru a i onima koji ce ziveti u poslednje vreme i muke koje ce pretrpeti ili su pretrpeli u sluzbi Bogu.

Ovo pominjanje 12 plemena na ovakav ne Starozavetni nacin, je zbog toga jer opisuju gorko iskustvo 144000 spasnih i njihovu pesmu pobede u svom zivotu vere i kroz istoriju i zadnjim danima.

Kako?

Da ponovim samo kratko:

Ovim navodjenjem 12 plemena na ovakav nacin je opisano iskustvo spasnih, iskustvo 144000 iz 7 i 14 glave Otrkivenja.
Ovde se ne radi o Bukvalnom Izrailju. ..
Za njih, za 144000 se kaze da su oni nevini,, nisu se opoganili sa zenama.
Sto znaci da nisu prihvatili ni jedno ucenje otpalih crkava koje su Otrkivenju predstavljene zenama.

Off 14:2 I čuh glas s neba kao glas voda mnogih, i kao glas groma velikog; i čuh glas gudača koji gudjahu u gusle svoje.
Off 14:3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Off 14:4 Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su devstvenici, oni idu za Jagnjetom kud god ono podje. Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu.
Off 14:5 I u njihovim ustima ne nadje se prevara, jer su bez mane pred prestolom Božijim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:39

U Otrkivenju 6 glava citamo otvranje 6 pecata:

Off 6:12 I videh kad otvori šesti pečat, i gle, zatrese se zemlja vrlo, i sunce posta crno kao vreća od kostreti, i mesec posta kao krv;
Off 6:13 I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja.
Off 6:14 I nebo se izmače kao knjiga kad se savije, i svaka gora i ostrvo s mesta svojih pokrenuše se.
Off 6:15 I carevi zemaljski, i boljari, i bogati, i vojvode, i silni, i svaki rob, i svaki slobodnjak, sakriše se po pećinama i po kamenjacima gorskim;
Off 6:16 I govoriše gorama i kamenju: Padnite na nas, i sakrijte nas od lica Onog što sedi na prestolu, i od gneva Jagnjetovog.
Off 6:17 Jer dodje veliki dan gneva Njegovog, i ko može ostati?

KO MOZE OPSTATI KAZE ZADNJI STIH.

A onda u 7 glavi nalazimo one koji su opstali u tim zadnjim danima:


Off 7:1 I potom videh četiri andjela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na i kakvo drvo.
Off 7:2 I videh drugog andjela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga; i povika glasom velikim na četiri andjela kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Off 7:3 Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim.

Off 7:4 I čuh broj zapečaćenih, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenih od svih kolena sinova Izrailjevih;
Off 7:5 Od kolena Judinog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Ruvimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Gadovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:6 Od kolena Asirovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Neftalimovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Manasijinog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:7 Od kolena Simeunovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Levijevog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Isaharovog dvanaest hiljada zapečaćenih;
Off 7:8 Od kolena Zavulonovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Josifovog dvanaest hiljada zapečaćenih; od kolena Venijaminovog dvanaest hiljada zapečaćenih.

OVO JE ISKUSTVO SPASENIH POSLEDNJIH DANA NA OVOJ ZEMLJI, NE OBRACENJE 12 BUKVALNIH PLEMENA IZRAILJA.

NEKA DA BOG DA OVO BUDE ISKUSTVO SVIH NAS.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:42

PESMA:

Slavicu Jahvu, zato sto je on vidio moje muke i dao mi je dobro nasledstvo.

Sretan sam jer vodio sam dobru borbu kroz koju sam usao u vecni zivot.

I Bog cini da zaboravim sve te muke koje sam proziveo .

Jahve je cuo (nase, moje  muke) i priljubio me ksebi.

I nagradio me i i poklonio mi dragoceni dar.

Bog ce mi dodati on mi je uvek sdesne strane.

-------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 02:52

Znaci sta smo iz ovoga videli?

Da Danovog plemena nema u Otrkivenju a moralo bi biti da je rec o bukvalnom Izrailju.

Nema ga zbog znacenja tog imena koje bi pokvarilo pesmu i iskustvo, spasenih, jer Bog nije njihov sudija sto je znacenje imena DAN.

Nalazimo Josifa koji se ne navodi u Starom zavetu kao pleme i ne bi smeo biti naveden da je rec o bukvalnom Izrailju vec se u Starom zavetu navode njegovi sinovi kao dva plemena zbog dvostrukog nasledstva koje mu je pripalo kada je Ruvim izgubio prvenstvo.

I u Otrkivenju nalazimo Levija koji se takodje ne navodi u Starom zavetu u 12 plemena, i ne bi smeo da se navede kao pleme jer on nema nasledstvo nad zemljom vec je njegovo nasledstvo sam Jahve.

I nalazimo Josifa i Manasiju njegovog prvog sina kao dva plemena a oni su jedno pleme, i sin i Otac ne bi mogli da predstavljaju 2 plemena da je rec o bukvalnom Izrailju i bukvalnom broju.

SVE OVO NAM TAKODJE POKAZUJE DA DISPENZACIONALIZAM NIJE TACAN I DA NA KRAJU NECE BITI OBRACENJE SVIH 12 PLEMENA IZRAILJVEIH, I DA ONI NISU NIKAKO PREDVIDJENI KAO

NEKI DOGADJAJ PRED KRAJ VREMENA.

VEC JE REC O DUHOVNOM IZRAILJU I VERNIH IZ SVIH NARODA.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2014-03-04, 03:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 03:03

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

NASTVAK NA TEMU DISPENZACIONALIZAM:



https://biblija.serbianforum.info/t49-sta-bi-bilo-da-je-izrailj-prihvatio-mesiju-isusa-pre-2000-god-gradjenje-treceg-hrama-zrtve-i-praznici-dispenzacionalizam
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 14:09

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  42-02b
Овако је била распоређена Обећана земља између дванаест колена Израиљевих dok leviti od Levija nisu imali nasledstva nad zemljom, ziveli su od desettka koji su davala ostala plemena i obavljali su sluzbu u Svetilistu.


После смрти в 928 г. пне. цара Соломона јединствено Израиљско царство распало се на два царства: Јудеју на југу (земле колена Јуде и Вениамина) и Израиљ на севереу (териториа настањена са осталих десет колена).

У периоду 732—722 пне. Израиљско царство су освојилио Асирци; највећи део становништва је одведен у ропство и расељен у малим групама у разне области те огромне државе. Основна маса израиљаца је постепено асимилована од стране народа међу којима су живели.

У епоху Другог Храма већина јеврејских породица, по свој прилици, већ није могла да докаже своју припадност овом или оном колену.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2014-03-04, 14:28, izmenio ukupno 3 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 14:15

Јаков kao Израиљ је имао 12 синова: Рувим (Пост. 29:32), Симеон (Пост. 29:33), Левиј (Пост. 29:34), Јуда (Пост. 29:35), Дан (Пост. 30:5), Нефталим (Пост. 30:7), Гад (Пост. 30:10), Асир (Пост. 30:12), Исахар (Пост. 30:17), Завулон (Пост. 30:19), Јосиф (Пост. 30:23), Вениамин (Пост. 35:18).

Од Лије су му се родили Рувим, Симеон, Левиј, Јуда, Исахар и Завулон.
Од Рахиље Јосиф и Вениамин.
Од Рахиљине слишкиње Ваале Дан и Нефталим.
Од Лијине слушкиње Зелфе Гад и Асир.

Сваки Јаковљев син је родоначелник једног од 12 племена Израиљевих. Јосиф је имао два сина: Манасију (Меннаше) и Јефрема (Ефраим), које је Јаков узвео у родоначелнике два самостална колена уместо њиховог оца Јосифа (Пост. 48:5), posto je Ruvim izgubio prvenastvo koje je onda dvostruko pripalo Josifu i onda na njegova 2 sina.  што је увећало број колена на 13.

Ali levijevo pleme se nije racunalo i uvodilo u plemena jer nije imalo nasledstva nad zemljom nego nad gradovima i u svetilistu pa imamo 12.

Jovanu o otrkivenju se ne daje da zapise ovaj pravilni rodoslov plemna Izrailjeva, vec izbacuje dana i Efrema a uvodi Josifa i Levija.
Koji nikako ne mogu da predsatvljaju 12 plemena, osim u slucaju kada se ne radi o bukvlanih 12 plemna sto je i slucaj u otrkivenju.

Vec u poruci i pesmi spasenja koja nose njihova imena, kojuc e izvojevati spaseni poslednjeg vremena.

Off 14:3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama:
i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.

Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Glasnik 2014-03-04, 14:22

A KONETEKST SLEDECIH STIHOVA NAM TAKODJE JASNO KAZE KO SU ONI DA SU ONI ovih 12 PLEMNA IZRAILJA, to jest da su OD SVIH LJUDI TO JEST NARODA NE BUKVALNI IZRAILJCI IAKO SE ZOVU IZRAILJCI TO JEST ONI SU DUHOVNI IZRAILJCI:


Off 14:3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.


Off 14:4 Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su devstvenici, oni idu za Jagnjetom kud god ono podje. Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu.


Off 14:5 I u njihovim ustima ne nadje se prevara, jer su bez mane pred prestolom Božijim.




Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu.

Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ  OTRKIVENJA JOVANOVOG   KOJI SU I 144000 SPASENIH  Empty Re: KO SU 12 PLEMENA IZRAILJEVIH IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG KOJI SU I 144000 SPASENIH

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu