BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU?

Ići dole

ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU? Empty ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU?

Počalji od Glasnik 2024-01-07, 20:23

ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU?


Veoma vazna tema.
Neki ju zlouläpotrebljavaju da umanje Hrista. Kao JS na primer antitrinitarrci itd.


Isus je svojom zrtvom odkupio ovu zemlju i coveka i vlast nad zemljom.
Kada je Sotona prevario coveka, Bog je pravno izgubio potpunu vlast nad zemljom.


2. Korincanima 11,3 Ali se bojim da kako kao što zmija ( sotona) Evu prevari lukavstvom svojijem tako i razumi vaši da se ne odvrate od prostote koja je u Hristu.


Vlast je tada pripala sotoni.
Cak je to sotoni dalo pravo da kao zastupnik zemlje odlazi na nebo i znamo u Jovu Bog nije imao pravo da ga otera.


Jov 1,6 A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.


Sotona ima odredjenu vlast na zemlji , Hristos mu je ne negira.


Jovan 16,11 A za sud što je knez ovoga svijeta osuđen.


Luka 4,6 I reče mu đavo: tebi ću dati svu vlast ovu i slavu njihovu, jer je meni predana, i kome ja hoću daću je;


Dosavsi Isus na zemlju kao covek, iako je bio Bog.
Smrcu je odkupio ponovo vlast nad zemljom.


Kološanima 2,15 I razoružavši poglavarstva i vlasti, izvede ih smjelo na ugled, pobijedivši ih u njemu.


U tom trenutku vlast se oduzima sotoni i Otac predaje svu vlast Hristu i nad zemljom i nad nebom.
O toj vlasti je rec.


Matej 28,18 I pristupivši Isus reče im govoreći: dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.


U tom trenutku kada Isus odlazi na nebo posle vaskrsenja, sotona gubi vlast i na zemlji i na nebu.
Sotonu Bog samo trpi do daljnjeg.
Sada je Isus zastupnik zemlje, novi Adam.


Evo:
Kada Isus odlazi na nebo sotona odma biva zbacen sa neba jer vlast prelazi na Isusa.


Otkrivenje 12,5 I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.
Otkrivenje 12,7 I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
Otkrivenje 12,8 I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
Otkrivenje 12,9 I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.


U tom trenutku jedini koji ima potpunu vlast nad zemljom i nebom je Hristos.
Ni sam Otac to nema.
Jer nije on umro za nas nego Hristos.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU? Empty Re: ZASTO ISUS SEDI SA OCEM NA PRESTOLU?

Počalji od Glasnik 2024-01-07, 20:23

Zato Isus seda sa Ocem na Ocev presto jer preko Hrista Otac ima indirektno sva prava na zemlji i na nebu imoze da deluje sa Hristom dok svi meprijatelj ne bude pod Hristove noge.
Zato sede zajedno na Ocev presto Otac i Hristos.
Otac sam jos nema svu vlast.
Sve dok greh ne bude skroz pobedjen.

Sesti sa nekim na njegovom prestolu desno, znaci biti jednak sa njime u vlasti i ne manji.

Sve do drugog dolaska kada Isus seda na svom prestolu.

Matej 25,31 A kad dođe sin čovječij u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sjesti na prijestolu slave svoje.

Zasto?
Zato sto Isus tada na kraju predaje i Ocu takodje svu vlast.
Tada ju i Otac ponovo ima i nad zemljom i nebom sa Hristom.

1. Korincanima 15,28 A kad mu sve pokori, onda će se i sam sin pokoriti onome koji mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.

Neki pogresno razimeju ovaj tekst.
Tekst ne kaze da ce se Isus staviti ispod Oca.
Zar je Isus sada iznad Oca?
Tekst govori o tome da je Isus svojom smrcu zadobio vlast nad zemljom nazad, tu vlest mi Otac jos nema do pobede nad grehom.
Tada kada se to desi, Isus se nece izdici iznad Oca.
Iako on ima svu vlast jer je smrcu povrazio vladt naf zemljom.
On de tada unizuje i daje vladt i Ocu.
Ne posraje manji od Oca.
Vec dobrovoljno predaje vladt nad zemljpm i Ocu.
Otac tada takodje dobija ponovo svu vlast.

Tu vlast nije imao ni Otac dotle. 
Hristos ne kaze:
Nedam vlast nad zemljom zadrzacu je samo za sebe.
Isus nije sebican.

Tada kada greh nestane, i Hristos i Otac imaju potpunu vlast nad svemirom, i Isus dotle sedi sa Ocem na presto a posle toga ce preci na svoj Bozanski presto.

I tada Bozanstvo postaje u potpunosti Bog u celom svemiru.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu