BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:54

KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Uvod.1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  AHsJFJhC1JVdTiwNFHjIzQRYghQooATggIBTTTRlyNVL0Z4COQLoGuCnQgAduFxBEWgoDaMibGzFWSPmU4csj+wM1PKj1okIIUjp6WEESB+BGGKhQHUrj5U6CaosGTVmjgxZfDhtogIpxgAJAgBgmZTpC5kNAxkcmaIq1B1PgSotWCgQzyIagHx4afCnFZqFdF5IKWCKgGENQxAxKdGi1yBCpWrMCCDCAC0TAdrsuGRDyAcYFIJ0QSDAAIIEiQBEYpWEh5JXTySZAQBmxYADD8KQaOQCTi8cXFZ5cGRBDYRUZd6AuiFnIIhOW1QQucCBFxJMLM7QFTgiioNZheYuAgwIADs=

Kroz ovu temu zelim da vidimo na osnovu svetoga pisma, kako se Bog otkriva coveku.

Bog nije prepustio coveka slepoj veri bez da mu se otkrije i da mu da znanje i informacije o sebi.

Nasa planeta zemlja je divna planeta okruzena za nas beskrjanim svemirom.

Po Bibliji, imamo 3 neba.

1. prvo nebo gde mi ljudi zivimo.

2 nebo gde zive ostali ljudi koje je Bog stvorio, gde se nalaze sve zvezde i planete.

3 i trece nebo, gde je glavno prebivaliste Boga i andjela.

Ljudi su zadivljeni prostranstvom i lepotom ogromnog i nepojmljivog svemira u kojem je nasa zemlja samo trun prasine.

Ali i sam pogled na nasu zemlju, zadivljuje coveka, sva priroda zivotinje, i ljudska bica.

Sve je stvoreno jededno za drugo i sve treba jedno drugo.

I na kraju, sve je to stvoreno za coveka da bude njegov dom da uziva u radosti i vecnosti svog zivota i zivota bica koja su stvorena za njega.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2015-08-01, 10:53, izmenio ukupno 3 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:56

MNOSTVO LJUDI SE PITA, ODAKLE SVE OVO OKO NAS I KO IH JE TU POSTAVIO?

Odakle potice covek?, zasto on zivi i gde odlazi posle smrti?

Sva ta pitanja interesuju coveka.

Nauka traga ali ona jos nema zadovoljavajuci odgovor na ta pitanja.

Pravi i zadovoljvajuci odgovor u kome covek nalazi puninu i zadovoljstvo, jeste da postoji visa1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Arrow-10x10 sila koja je sve to stvorila.

Postoji sila od koje mi svi kakvi god bili, zavisimo.

A ta visa1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Arrow-10x10 sila JE BOG.


On nam jedini moze pokazati pravi cilj i smisao zivota .

BOG NE SAMO DA POSTOJI, VEC SE ON I OTRKIVA COVEKU KAO SVOM STVORENJU:

Na pocetku se Bog licno i vidiljivo javljao coveku.

1.Mo 3:8 I začuše glas Gospoda Boga, koji idjaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga medju drveta u vrtu.


Posle pada u greh, na drugaciji nacin, jer savrsenog Boga, ne savrseni i gresni, smrtni covek ne moze vise direktno da gleda svojim ocima i ostane ziv.

2.Mo 33:20 I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:56

POMENUCEMO MNOGE APSEKTE KAKO SE BOG OTRKIVA COVEKU.

1. DA POCENEMO SA DUHOM SVETIM.


Bog komunicira sa ljudima preko Duha svetoga i nase unutrasnjosti.
To jest preko naseg duhovnog aspekta.
Taj duhovni aspekt otkriju ljudi koji traze Boga.
Kroz njega ljudi mogu da dobiju veca otkrivenja i saznanja.
Duh sveti ih osvedocava u istinitost informacija koje cita u pismu i duhovnim ocima mu pokazuje veca otkrivenja i vidike.
To se ljudima koji nikada nisu otkrili taj duhovni aspekt,
Cini kao ludost.
Ali samo sa tog duhovnog aspekta covek moze da izadje van svog ucaurenja.
Taj duhovni aspekt, ima svako, ali to nezna, ili ne zeli da sazna.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:56

Otkrivenje bozje coveku kroz Duha svetoga se bazira na licnom iskustvu.

Bez licnog iskustva sa Duhom svetim, ne vredi nijedna definicija.

Niko to iskustvo ne moze da prenese na nikoga.

To mora da bude licno iskustvo.

O tom iskustvu mogu da pricaju medjusobno oni koji ga vec imaju...

Sve dotle dok ga neko nema licno, kao da ne postoji za nejga.

Ali je cinjenica da covek ima i duhovnu stranu.

Ona moze da se hrani i drugom duhovnom hranom, a i ne duhovnim stvarima.

Ali kada Covekova duhovna strana dodje u dodir sa Bozanskim, onda stice prvi put pravo duhovno iskustvo i zna da ono psotoji i da Bog postoji.

TO ISKUSTVO JE OVDE OPISANO OVIM RECIMA:


1.Kor 2:14 A telesni čovek ne razume šta je od Duha Božijeg; jer mu se čini ludost i ne može da razume, jer treba duhovno da se razgleda.
1.Kor 2:15 Duhovni pak sve razgleda, a njega samog niko ne razgleda.
1.Kor 2:16 Jer ko pozna um Gospodnji da Ga pouči? A mi um Hristov imamo.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:57

Pravo duhovno iskustvo se meri jednim merilom, Svetim pismom nasim recima i delima.

Mt 7:16 Po rodovima njihovim poznaćete ih. Eda li se bere s trnja groždje, ili s čička smokve?

Apg 17:11 Ovi pak behu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše reč sa svim srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:57

ISUSOV PREDSTAVNIK N AZEMLJI DANAS JE DUH SVETI:

Joh 14:16 I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Joh 14:17 Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.


Danas imamo Verske vodje i duhovnike koji sebe predstavljaju zemanicima Hristovim i sa time kradu taj zadatak i posao Duhu Svetome, koji i ovako ne mogu da ispunjavaju niti na to imaju pravo.
Takvi ljudi su antihristi kako ih Biblija naziva.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:57

Eph 5:8 Jer bejaste nekada tama, a sad ste videlo u Gospodu: kao deca videla živite;
Eph 5:9 Jer je rod duhovni u svakoj dobroti i pravdi i istini.
Eph 5:10 Istražujte šta je Bogu ugodno.
Eph 5:11 I ne pristajte na bezrodna dela tame, nego još karajte.
Eph 5:12 Jer je sramno i govoriti šta oni tajno čine.
Eph 5:13 A sve za šta se kara, videlo objavljuje; jer sve što se objavljuje, videlo je;
Eph 5:14 Zato govori: Ustani ti koji spavaš i vaskrsni iz mrtvih, i obasjaće te Hristos.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 20:58

Gal 5:22 A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera,
Gal 5:23 Krotost, uzdržanje; na to nema zakona.
Gal 5:24 A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama.
Gal 5:25 Ako u duhu živimo po duhu i da hodimo,
Gal 5:26 Da ne tražimo lažne slave razdražujući jedan drugog, i zavideći jedan drugom.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 22:06

2. BOG SE OTRKIVA PREKO PRIRODE:

Röm 1:19 Jer šta se može doznati za Boga poznato je njima: jer im je Bog javio;
Röm 1:20 Jer šta se na Njemu ne može videti, od postanja sveta moglo se poznati i videti na stvorenjima, i Njegova večna sila i božanstvo, da nemaju izgovora.



Covek treba da otvori svoje telesne i duhovne oci.

Tada ce dobiti jos vecu i kompletniju sliku svog Tvorca.

Stvorenja u prirodi nam svedoce o njegovoj velikoj ljubavi i stavralackoj moci.

LJUDIMA SU CESTO ZATAMNELE I TELESNE I DUHOVNE OCI, DA NE VIDE JASNO BOZJE OTRKIVENJE U PRIRODI.

Röm 1:21 Jer kad poznaše Boga, ne proslaviše Ga kao Boga niti Mu zahvališe, nego zaludeše u svojim mislima, i potamne nerazumno srce njihovo.
Röm 1:22 Kad se gradjahu mudri, poludeše,
Röm 1:23 I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.
Röm 1:24 Zato ih predade Bog u željama njihovih srca u nečistotu, da se pogane telesa njihova medju njima samima;



Ipak mnostvo ljudi posmatra prirodu od koje moze da uci o Bogu, i sam Duh sveti nam ukazuje na mnoge trenutke u prirodi, i osvedocava nas u Bozje postojanje i poducava nas.
To je licno i zivo iskustvo mnogih hriscana


PRIRODU TREBA POSMATRATI I DOBICEMO DOVOLJNO OTRKIVENJA O BOGU U NJOJ...
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 22:09

SVETO PISMO O BOZJEM OTKRIVENJU KROZ PRIRODU I NJEGOVO STVARANJE:

Ps 19:1 Nebesa kazuju slavu Božju, i dela ruku Njegovih glasi svod nebeski.
Ps 19:2 Dan danu dokazuje, i noć noći javlja.
Ps 19:3 Nema jezika, niti ima govora, gde se ne bi čuo glas njihov.
Ps 19:4 Po svoj zemlji ide kazivanje njihovo i reči njihove na kraj vasiljene. Suncu je postavio stan na njima;


Ps 111:2 Velika su dela Gospodnja, draga svima koji ih ljube.
Ps 111:3 Delo je Njegovo slava i krasota, i pravda Njegova traje doveka.
Ps 111:4 Čudesa je svoja učinio da se ne zaborave; dobar je i milostiv Gospod.


Jes 40:26 Podignite gore oči svoje i vidite; ko je to stvorio? Ko izvodi vojsku svega toga na broj i zove svako po imenu, i velike radi sile Njegove i jake moći ne izostaje nijedno?
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-21, 22:10

Svuda u svemiru i prirodi koja nas okruzuje, primecujemo red, plan, sklad, i tacnost.

Sve je podcinjeno odredjenim zakonima i sluzi odredjenoj svrsi.

Da li je sve to produkt slucaja?
Naravno da ne.
Tako nesto ne moze da bude produkt slucaja.

1. Red u vasioni, govori nam o velikom Oraganizatoru.

2. Plan ov elikom inzinjeru.

3. Savrseni zakon o velikom zakonodavcu.

A u svrhi svega stvorenog, vidimo ljubav i brigu Stvoritelja prema njegovim stvorenjima.

Sat koji pokazuje vreme, kao i svaku masinu i svaki predmet namenjen odredjenoj svrsi, mora da je neko zamislio i nacinio.

Svemir sa svojim bezbrojnim zvezdama i planetama, koje se krecu savrsenim redom po svojim odredjenim putanjama, mnogo je savrseniji od svake masine i ljudske tvorevine.

Naucnici su uspeli da posalju u orbitu satelite koji se sastoje od desetine hiljada finih delica.
Zar bi bilo moguce da su ti sateliti sami sebe stvorili i postavili tamo?
A sta je svemir, zvezde i nasa zemlja u poredjenju sa tim satelitima?

ZAR JE MOGUCE DA SU ONI SLUCJANO TAMO U TAKVOM REDU I SKLADU?

AKO BI SVET JOS POSTOJAO, SLEDECE GENERACIJE CE GOVORITI DA SMO BILI PRIMITIVNI I SMEJACE SE JER SMO TAKO NESTO VEROVALI; DA JE OVAJ SVET STVOREN SLUCAJNO I BEZ STVORITELJA.

Ali i danas ima jos uvek svensih ljudi, koji znaju da je Bog sve to stvorio i da je on uzrok vidljivog i nevidljovog sveta, i da je on prvi pokretac svega.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-22, 16:46

3. BOG SE OTRKIVA COVEKU PREKO NJEGOVE SAVESTI.

Svaki covek ima savest, bilo da veruje u Boga ili ne.

Röm 2:15 Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli medju sobom tuže se ili pravdaju)
Röm 2:16 Na dan kada Bog uzasudi tajne ljudske po jevandjelju mom preko Isusa Hrista.


Dok nam priroda govori o Bogu spolja, savest nas na njega podseca iznutra.

Savest nas pohvaljuje kada cinimo dobro, o osudjuje kada cinimo zlo.
Ona nam svedoci o Bogu kao vrhovnom zakonodavcu i sudiji.
Ona nas osvedocava da Bog vodi racuna o nama i da ce na kraju traztiti obracun od nas.

Filozof Kant  je rekao:

Dve stvari me sve vise zadivljuju i podsticu na razmisljanje: zvezdano nebo spolja, i moralni zakon iznutra.
Kada bi savest covecja bila jedini dokaz da ima Boga, on bi bila dovoljan.

Mt 6:22 Sveća je telu oko. Ako dakle bude oko tvoje zdravo, sve će telo tvoje svetlo biti.


Tako i ako je ´nasa savest zdrava, onda ce moci da krosti svojoj pravoj svrsi i Bozja rec, Sveto pismo i Duh sveti kao u prvom primeru, ce moci preko savesti i naseg uma, da utice na nas, i tako ce Bozje otrkivenje biti potpunije i ostvarljivo a savest izostrena.

Jeste da savest ima urodjene funkcije koje mogu i da otupe od ignorisanja glasa savesti, ali ona moze da se osvezi i izostri, kada proucavamo Sveto pismo i kada Duh sveti utice na nasu savest.

Tada Bozje otrkivenje preko savesti, ne moze nista da spreci...

OVDE IMATE OPSIRNIJE O SAVESTI:


https://biblija.serbianforum.info/t4-savest-religija-i-bog


Poslednji izmenio Glasnik dana 2013-11-22, 22:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-22, 22:17

4. BOG SE COVEKU OTRKIVA I KROZ NJEGOVU REC BIBLIJu ILI SVETO PISMO.

Jes 34:16 Tražite u knjizi Gospodnjoj i čitajte, ništa od ovog neće izostati i nijedno neće biti bez drugog; jer šta kažem, On je zapovedio, i Duh će ih Njegov sabrati.

Knjiga Gospodnja, Sveto pismo je najpotpunije otrkivenje o Bogu.

Ta knjiga je posebna jer je do danas danas sacuvana, sa ciljem da nam da najvece otrkivenje o Bogu i njegovoj volji i planu za ovaj svet.

Pored svih pokusaja da u istoriji ona bude unistena, ipak je antprirodnim cudom stigla do nas danas.

Apg 17:26 I učinio je da od jedne krvi sav rod čovečiji živi po svemu licu zemaljskom, i postavio je unapred odredjena vremena i medje njihovog življenja:

I kroz nju znamo da se Bog stara za coveka i sto vise on sa njime sardjue, to mu je lakse da mu pomogne i usmeri ga.

2.Tim 3:16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za *******, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
2.Tim 3:17 Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.

Tvorac Svetoga pisma je Duh sveti, trece lice Bozanstva.
On je taj koji prilikom citanja Biblije, utice na nas um i savest, osvedocava nas i uverava u istinitost Bozje reci i procitanoga.
Otvara nam duhovne oci i otkriva divne istine Biblije, koje ljudi samo telesnim ocima ne mogu ni da pojme niti dokuce njene dubine.
I kroz tu rec, Duhs sveti utice na nasu svaest i upravlja je.
I daje nam silu da mozemo da zivimo po toj procitanoj reci.
On cini kroz nju da ona postaje uteolvljena u nasem zivotu.
Tako da Bozja rec iam silu da menja nas zivot i skladu sa Bozjom voljom i tako ans priprema za Novu zemlju, gde pravda zivi.
To je cudo.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-23, 00:06

5. BOG NAM SE OTRKIVA KROZ ISUSA HRISTA.


BOG NAM SE OTKRIO U TELU, KROZ ZIVOT I UCENJA ISUSA HRISTA, :

Heb 1:1 Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Heb 1:2 Kog postavi naslednika svemu, kroz kog i svet stvori.


Joh 14:8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
Joh 14:9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
Joh 14:10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.
Joh 14:11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.


Isus je utelovljena Bozja rec, utelovljeno Sveto pismo:

Kroz njkegove reci i dela, mnogo nam je laske da razumemo i pisano i prakticno rec Bozju.

I da preko njega sagledamo Bozju ljubav prema nama
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-11-23, 12:38

ZASTO ONDA MNOGI LJUDI NE RAZUMEJU BOZJA OTRKIVENJA I NE POZNAJU BOGA?

1. Ne zele da ga upoznaju.

Röm 1:21 Jer kad poznaše Boga, ne proslaviše Ga kao Boga niti Mu zahvališe, nego zaludeše u svojim mislima, i potamne nerazumno srce njihovo.
Röm 1:22 Kad se gradjahu mudri, poludeše,
Röm 1:23 I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.

Sveto pismo nam kaze da je ljudsko srce potamnelo grehom.
1. priroda, 2 Savest, Bozja rec su dovoljni da vode coveka Bogu, ali se covek protivi i zatvara oci, trazi izgovore, gusi svoju savest, trazi nelogicnosti u Bozjoj reci da bi se izgovrio ili privremeno umirio svoju savest.
Mnogi ne poznaju Boga i ne zele da ga upoznaju jer im savest govri da onda moraju da se menjaju, a to ne zele.

ONI ZELE DA ZIVE U OVOM SVETU BEZ OGRANICENJA I DA BUDU SAMIS EBI ZAKON.

Njima se ne svidja takav Bog koji ne odobrava njihove prohteve i gresne strasti i zelje.

2. Zbog idolopoklonstva i nevesrtva.

Idolopoklonstvo i neverstvo su 2 oblika otpada od zivoga Boga.
Zbog greha i stalnog udaljavanja od Boga, ljudi su presli na obozavanje laznih ideoligija i izmislenih bogova. i idola.
Koji nisu nista niti mogu ista pomoci.
To mogu da budu ljudi, materijalizam, novac, pa i bukvalni lazni izmisljeni bogovi.

Jes 45:18 Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugog.
Jes 45:19 Nisam govorio tajno ni na mračnom mestu na zemlji, nisam rekao semenu Jakovljevom: Tražite me uzalud. Ja Gospod govorim pravdu, javljam šta je pravo.
Jes 45:20 Skupite se i dodjite, pristupite svi koji ste se izbavili izmedju naroda. Ništa ne znaju koji nose drvo od svog lika i mole se bogu koji ne može pomoći.
Jes 45:21 Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-12-05, 21:48

BOG KAO LICNOST I NJEGOVE OSOBINE

Bog je duhovna, inteligentna i stvaralacka licnost.

Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.
Off 4:8 I svaka od četiri životinje imaše po šest krila naokolo, i unutra puna očiju, i mira ne imaju dan i noć govoreći: Svet, svet, svet Gospod Bog Svedržitelj, Koji beše, i koji jeste, i koji će doći.



Bog je duh, i on je sveto bice. Dakle Bog je Duh sveti.


Bog je Duh, ali ima sposobnosti mislenja, volje, osecanja.
Kao duhovna licnost, on nije ogranicnen vremenom ni prostorom, kao sto su ogranicena telesna bica.
Bog je vecan, svuda prisutan, svemoguci i sveznajuci.

Price 15:3 Oči su Gospodnje na svakom mestu gledajući zle i dobre.

Ps 135:6 Šta god hoće, sve Gospod čini, na nebesima i na zemlji, u morima i u svim bezdanima.


Ps 33:13 S neba gleda Gospod, vidi sve sinove ljudske;
Ps 33:14 S prestola, na kome sedi, pogleda na sve koji žive na zemlji.
Ps 33:15 On je stvorio sva srca njihova, On i zna sva dela njihova.


Ljubav je sustina Bozje prirode.

Ljubav, milost, pravda i istina su osnovne osobine Bozjeg karaktera.
Ljubav je sustina Boizje prirode.

1.Joh 4:8 A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.


Bozji odnos prema nama temelji se na Bozjoj milosti.
Bozja milost je izvor naseg spasenja.

2.Mo 34:6 Jer prolazeći Gospod ispred njega vikaše: Gospod, Gospod, Bog milostiv, žalostiv, spor na gnev i obilan milosrdjem i istinom.
2.Mo 34:7 Koji čuva milost hiljadama, prašta bezakonja i nepravde i grehe, koji ne pravda krivoga, i pohodi grehe otačke na sinovima i na unucima do trećeg i četvrtog kolena.


Uzdanje mozemo da imamo samo u Bogu koji je pun ljubavi prema svojoj deci, milostiv pravedan i obilan istinom.

Jer 29:11 Jer ja znam misli koje mislim za vas, govori Gospod, misli dobre a ne zle, da vam dam posledak kakav čekate.


Jer 31:3 Odavna mi se javljaše Gospod. Ljubim te ljubavlju večnom, zato ti jednako činim milost.

Ps 108:4 Jer je svrh nebesa milost Tvoja i do oblaka istina Tvoja.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-12-06, 22:14

BOG KAO STVORITELJ


On je sve stvorio.



Eph 3:9 I da otkrijem svima šta je služba tajne od postanja sveta sakrivene u Bogu, koji je sazdao sve kroz Isusa Hrista;



2.Mo 20:8 Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.



2.Mo 20:9 Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.



2.Mo 20:10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijedan posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je medju vratima tvojim.

2.Mo 20:11 Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga. 1 Mojsijjeva 1 glava imamo opis stvaranja.



On je sve stvorio svojom recju iz nista.



Heb 11:3 Verom poznajemo da je svet rečju Božjom svršen, da je sve što vidimo iz ništa postalo.


Ps 33:6 Rečju Gospodnjom nebesa se stvoriše, i duhom usta Njegovih sva vojska njihova.



Ps 33:9 Jer On reče, i postade; On zapovedi, i pokaza se.



Neh 9:6 Ti si sam Gospod; Ti si stvorio nebo, nebesa nad nebesima i svu vojsku njihovu, zemlju i sve što je na njoj, mora i sve što je u njima, i Ti oživljavaš sve to, i vojska nebeska Tebi se klanja.



Apg 17:27 Da traže Gospoda, ne bi li Ga barem opipali i našli, premda nije daleko ni od jednog nas;


Apg 17:28 Jer kroz Njega živimo, i mičemo se, i jesmo; kao što i neki od vaših pevača rekoše: Jer smo i rod Njegov.


Covek je kruna Bozjeg stvaranja.


1.Mo 1:27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.



Ps 8:3 Kad pogledam nebesa Tvoja, delo prsta Tvojih, mesec i zvezde, koje si Ti postavio;


Ps 8:4 Šta je čovek, te ga se opominješ, ili sin čovečji, te ga polaziš?


Ps 8:5 Učinio si ga malo manjeg od andjela, slavom i čašću venčao si ga;


Ps 8:6 Postavio si ga gospodarem nad delima ruku svojih, sve si metnuo pod noge njegove,



Ps 139:14 Hvalim Te, što sam divno sazdan. Divna su dela Tvoja, i duša moja to zna dobro.



Covek je stvoren slican Bogu, kako po spoljasnosti tako i po svome karakteru.

Njegov um je bio sposoban da shvati Bozanske istine.

Njegova osecanja bila su cista i plemenita.

Njegov apetit i njegove zelje bile su stalno pod kontrolom razuma.

On je bio srecan ziveci u skladu sa Bozjom voljom.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Glasnik 2013-12-08, 23:06

KAKAV TREBA DA JE NAS ODNOS PREMA BOGU?

Bogu smo duzni iskazivati strahopostovanje, cast, slavu i zahvlanost.


Off 14:7 I govoraše velikim glasom: Bojte se Boga, i podajte Mu slavu, jer dodje čas suda Njegovog; i poklonite se Onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.

Strahopostovanje treba da pokazujemo i prema Bogu kad ulazimo u njegov hram, kada mu se molimo, i za vreme bogosluzenja itd. I kada govorimo o Bogu, treba da to cinimo sa strahopostovanjem.
Zato sto je Bog uzviseno bice pred kojim svojom pravdom, ne bi mogli da se odrzimo delic sekunde, jer smo pred njim nista, ni trun prasine. I zato jer je on nas stvoritelj i odrzavaoc zivota.
Andjeli se sa strahopostovanjem klanjaju pred Svedrziteljem. Njemu dugujemo ljubav i poslusnost.

Lk 10:27 A on odgovarajući reče: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svom misli svojom, i bližnjeg svog kao samog sebe.

 1.Joh 5:3 Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.

Apg 17:28 Jer kroz Njega živimo, i mičemo se, i jesmo; kao što i neki od vaših pevača rekoše: Jer smo i rod Njegov.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?  Empty Re: 1. KAKO SE BOG OTKRIVA ČOVEKU?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu