BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojstvo ili Trojica u Bibliji ukratko.

Ići dole

Trojstvo ili Trojica u Bibliji ukratko. Empty Trojstvo ili Trojica u Bibliji ukratko.

Počalji od Glasnik 2024-02-15, 22:42

Trojstvo ili Trojica u Bibliji ukratko.

1.Mo 3:22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.


1.Mo 11:7 Hajde da siđemo, i da im pometemo jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.

Malo kasnije Bog se opet obraca u mnozini, prularu i medjusobnom razgovoru:


1.Mo 3:22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.


Opet malo kasnije opet nalazimo isto, Bozanstvo u Mnozini i medjusobnom razgovou


1.Mo 3:22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od NAS  znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.


1.Mo 11:7 Hajde da SIDJEMO, i da im pometemo jezik, da ne razumeju jedan drugog šta govore.




SVE TRI BOZANSKE LICNOSTI U JEDNOM TEKSTU U STAROM ZAVETU:


„Чујте ме, Јакове, и Израелu kojega pozvah: Ја сам први, ја сам последњи. Да, моја рука је поставиla темеље земљu i moja desnica izmerila nebesa, kad ih zovnem svi dodju. Скупите се, свi i чујte ! Ко од њих је изјавио ове ствари? Господ га воли. Он ће наступити на Вавилон, , а рука njegova судice Калдејацima. , jer ја сам говорио, i pozvah ga. Ja ja rekoh, i pozvah ga, dovescu ga, i biće srećan na svom putu.
Pristupite k meni cujte ovo: ! Нисам говорио у тајности од kako to bi, bijah onde; a sada JHVH JHVH posla me i DUH NEJGOV. ”
Isija 48,12-16.


Треба напоменути да говорник говори о себи као одговорнom за стварање небеса и земље. Очигледно је да он govori o sebi kao Бога. Он говори са заменицama JA I MENI o sebi, али онда у стиху 16 razlikuje se од друга два лица. Разликује се од Господа JХВХ и Духa Божјega. Овде je Тројство  јасно дефинисанo у хебрејском писму.


Takođe i u Isaiji 63,7-14. Procitajte sami u bibliji.


Ovde u Isaiji преглед се односи на време егзодуса „, као и сва три лица Бога су присутни и активни . Господ JХВХ се помиње у стиху 7, Гlasnik Господњи у стиху 9 и Дух Божији у стиховима 10, 11 и 14 Док је у хебрејском писму, Бог често представља, који је искључиво SAM одговоран за избављење Израела из Египта.


DOK U OVIM STIHOVIMA GORE SVE TRI LICNOSTI DOBIJAJU TU CAST ZA TO DELO. Ипак не постоји контрадикторност овде, јеr SVA TRI LICA NALAZE JEDINSTVENOST U BOZANSTVU U JEDNOM BOGU.”



Tako kada Bog govori nekada u jednini podrazumeva sve 3 osobe.


To sve nazivamo Trojstvo. Ili Trojica.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2521
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu