BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-19, 00:07

Odgovori na optuzbe u video klipu:


https://www.youtube.com/live/69gLWeZGUXY?si=o4U6sKbqrugnzx9-

Izmedju 14 i 15 minuta kritika da adventisti podnistavaju pravoslavne?
Sam naslov ove diskusije  je tesko podnistavanje adventista a kobajagi se poziva na postovanje ne istomisljenika?


Od 15 minuta.
1.
Tvrdjenje da adventisti kazu da je pravoslavna crkva velika bludnica nije tacna.
Niti ce to ona ikada biti.
To kazu za katolicki sistem i njeno vodstvo,ne za vernike.




17 minut.
Ismejavati slavu ili svestenike i slicno... to sigurno adventisti ne uce nikoga niti to sami cine.
To je sigurno licna rezija te dece ako je tacna ili preterana i uvelicana interpretacija roditelja?
Adventisti postuju nacionalne vrednosti.
Neke od pomenutih u videu ne vide kao religiozne vrednosti ali kao nacionalne.
Neki adventisti i slave slavu kao kulturolosko nacionalnu vrednost, a dobrodusni pravoslavni svestenik je  rado vidjen.
Osim zlih koje ne vole ni sami pravoslavni.

20 min. Adventisti se navodno sablaznili na molitve??
Da nije govornik prorok ili mu je predrasuda slaba strana?
Te molitve su poznate  svim Srbima i to je meni nesto uobicajeno ja nisam kinez ili slicno, i samo sam ih preskocio jer me interesuje tema.
Tema ne nosi naslov molitve.
Ko se moli zlo ne misli.



Izmedju 24 i 25 minuta kao govornik nije znao cija su predavanja kroz koja je postao adventista?
Pa kako je onda postao adventista?
Mozda on i nije bio adventista a misli da je to bio? 
Predpostavlja ili je to samo sou da emisija bude uzbudljiva?:grinning:

28 minut. 
Nigde adventisti ne kazu da je pravoslavna crkva Vavilonska kurva to je laz.
Po otkrivenju smatraju da je to Rimska crkva i nijedma druga.
Ali ju ni ne zovu tako.
Zovu je katolicka.
Ali smatraju da odgovara opisu Otkrivenja Jovanovog.
A sto se tice sekta.
Katolicka vas naziva sektom vi njih, pa kada se dogovorite ko nije, tek onaj ko to nije sekta tek tada  moze to drugima da kaze. 
Dotle niko nema pravo na to.

29 minut.
A zar price o kreacopnizmu ne treba da budu glavbi temelj Pravoslavlja?
Pa ko je stvorio svet?
Bog ili  ko?
Ako nije Bog onda price o kreacipnizmu nemaju nista sa pravoslavljem.
Ali ako je Bog, onda ne razumem protivljenje pricama o kreacionizmu?
Price o kreacionizmu??
Pa da li je govornik postao ateista da ih tako zove ili ipak Pravoslavac?

30 minut.
Govornik dovodi u pitanje da su dani stvaranja trajali  6 bukvalnih dana ?
Pa to je i pravoslavno glediste da jesu!
Ocigledno govornik ne poznaje ni pravoslalje.


Svetosavlje:


. Зашто Шест дана?


Већ смо цитирали св. Јефрема Сиријског који каже да “није дозвољено да се тако говори као да је оно, што је према опису створено током Шест дана, створено у једном тренутку.” Свети Оци су сасвим непоколебиви у својој оданости тексту Књиге Постања: кад текст каже “дан”, они сматрају недозвољеним да се под тим подразумева бесконачно дуга епоха, будући да су стваралачки чинови Божији тренутни.


Zameram samo svesteniku da ga nije usmerio vec ga ostavio i dalje u ne znanju?

32 minut.
Nije potrebno uporediti stavove?
Zasto ne bi napravili emisiju gde bi 2  Srpska teologa 1 Pravoslavni i 1 adventisticki teolog  prijateljskii bratski  uporedila stavove?
Ne u smislu rasprave vec da se odrede pitanja i  svako da  iznese zasto tako veruje ili ne veruje.
Eto Pop Goran ili Ivan u prevodu ( Jovan)  bi bili dobri da budu taj jedan na ovu stranu.

31-32 min bih rekao da je Vladimir postao  evolucionista a ne pravoslavac.
Slusajuci ga kako sam koristi tu rec, rekao bih da fura evolucionizam...ali ne zna...:grinning:
Da li on zna da je na pravoslavnoj emisiji pitam se?



33 minut.
Evo ja bogorodicu ovde nazivam Bogorodica.


Zasto ne?
Zato sto takav pojam stvara pogresne stavove i kod samih pravoslavnih.
Kako?
Pa nije kroz Mariju nastao Bog.
On je pre toga to bio.
Isus je dobio svoju ljudsku prirodu kroz Mariju ne Bozansku.
Eto to kroz razgovor vecina pravolavaca ni ne zna..Ako se neko naziva bogorodicom onda objasnite ljudima sta je to a ne da im drugi to objasnjavaju...
Marija?
Pa zar se ne zove Marija?
Zar je greh tako ju zvati?


I na kraju gde ju apostoli i Isus zovu Bogorodica?
Pokazite taj Biblijski tekst ljudima?


Isus ju cak oslovljava sa Zeno.
Ako adventistima prebacujete sto kazu Marija,  kako njemu opradavate zeno?


34 minut Bogorodica imala jos dece?
Pa to ne zna niko tacno.
Medjutim adventisti veruju da nije imala..Da su Isusova braca i sestre verovatno pd prve Josifove zene? 
Jer je Josif bio dosta stariji sto je ocogledno da je bio vec ozenjen.
A kod Jevreja se po bibliji  ne zeni sa drugom zenom ako ti je zena ziva.


Jel Vladimir stvarno bio adventista kada ovo ne zna?

35 minut.
Da blazena jeste ali nije bog.
Zna li Vladimir sta znaci blazen?
Blagosloven.
Zaista je bila blagoslovena.
Koja zena ne bi pozelela da bude ona...


Šta znači BLAŽEN?


» Blažen • Pridev Ispunjen osećanjem najvećeg zadovoljstva, sreće, presrećan; koji izražava takvo osećanje; koji ispunjava srećom, koji čini srećnim.
Sveti; blagosloven, blagodatan.


36 minut.
Crkva sastavila Bibliju?
A ja sam mislio Bog  to jest Duh sveti?
Ili?
Novi zavet su nadahnucem  pisali apostoli i uzeto je to sto su oni pisali.
Dakle sastavili su je apostoli Duhom svetim.
Dakle Bog.
Kasnije o cemu govori Vladimir , su izbaceni samo apokrifi.

38 minut crkva tumaci Bibliju?


Ako, super.
Samo sto svako moze u Bibliji da proveri da li je tako kako tumaci.
Kao revimo vernivi iz Vereje.
Problem je da danas svako moze da dodje do Biblije imoze sam da proveri.

39 minut.


Sa 13, 14 isao na predavanja u neku biblioteku i  ije znao ko to tamo predaje koja crkcmva?
I tu je kraj.
I tek sa 21 posle 7 god prekida odidjedared  sa 21 god navodno postaje adventista?


Zasto, kaki, kako to povezuje sa bibliotekom 7 god pre?
Dakle nije zbog biblioteke?
Odjedared sa 21 postaje?
Ogroman je tu ponor izmedju? 


Da li sz mu oni iz biblioteke poske 8 god rekli, puj ouj ne vazi mi  ismo biblioteka.
Vec smo adventisti?
I ocaj idzsevljeb tim itkricem se krstio kod adventista? :joy:

40 minut Liturgija kod adventista?


Vladimir kaze to su kao Western pesme.
Predpostavljam u stilu Djoni eee djoniii aaa.
Indjanac sam bio jaaa itd.
Medjutim  nije tako.


Liturgija kod Adventista:
Božanstvena Liturgija (reč dolazi iz grčkog jezika i znači zajednička služba) ili evharistija (blagodarenje, zahvalnost) središte je života Adventisticke crkve. Liturgiju ili Bogosluženje sa vecerom Gospodnjom praktikovali su i apostoli. Liturgija ili Bogosluizenje je takođe carstvo Bozje na zemlji. Sve ostale svete tajne ili obredi vezane su i proističu iz Svete liturgije, jer se tada na liturgiji ili Bogosluženju Obavljaju ili su na liturgiji to jest bogosluženju nastale. Vidljiva zajednica svih vernih jeste Crkva, Telo Hristovo, Narod Božiji koje se okuplja na Liturgiji, Bogosluženju pred Bogom. Svetu liturgiju sa Evharistijom,ustanovio je sam Gospod Isus Hristos na Tajnoj večeri sa svojim učenicima, prelomivši hleb i dajući im hleb i vino uz reči : „Činite ovo u moj spomen”. U najširem smislu, Liturgija se sastoji od molitava, pevanja, čitanja i obreda Vecere Gospodnje ili i bez nje. Na Liturgiji čitava crkva svi vernici u Hristovo ime prinosi Bogu žrtvu hvale, i uzima ucesce u Evharistiji koja obnavlja spomen na smrt i vaskrsenje Gospodnje. Posle uzimanja hleba i vina, koje simbolise telo i krv Hristovu, mi se pričešćujemo tim darovima i potvrdjujemo da ulazimo u savršenu zajednicu sa Hristom, da se ugrađujemo u Njega. Osnovni delovi Svete liturgije kada se obavlja Evharistija su: ++Proskomidija++ (prinošenje i priprema hleba i vina na posebno odredjenom mestu u crkvi, uz prisustvo svih članova crkve koji su dosli,, ++Liturgija oglašenih++ (obavezno na Liturgiji kada se prima Evharistija udeo uzimaju i oglašeni, tj. oni koji su se skoro krstili i svi krsteni vernici; Na Bogosluženju to jest Liturgiji se čita i Sveto pismo - apostolske poslanica i jevanđelja, njihovo tumačenje i propovedi), ++Liturgija vernih++ (počinje Velikim vhodom - molitvom i zahvaljivanjem za spasenje to jest pravu Evharistiju koja se desila na Golgoti i predanje nas samih Bogu, kroz Hristovu žrtvu podnesenu radi nas, prizivanjem Duha Svetog ), ++Pričešćivanje++, i ++Otpust++( to jest zajednicke molitve crkve (svih vernika) posle koje smo spremni da „pođemo u miru”, nazad u svet). Liturgija sa Euharistijom se služi svaka tri meseca a bez nje svake subote po primeru Isusa Hrista i Apostola. Liturgiju koju služimo to jest Bogosluzba je po primeru apostola kako su i oni cinili.
Mi koristimo reč nasu reč na srpskom jeziku Bogosluženje, za Liturgiju.
Naravno da bi izgledalo još vise misticnije i cudnije, možemo da koristimo i reč Liturgija koja u prevodu znaci ZAJEDNICKA SLUZBA.
Međutim ta reč na nasem jeziku nekima odaje suvise malo mistike pa koriste stranu reč Liturgija.
Da bi narod bolje razumeo i da bi mu bilo blize služimo se recju našeg jezika ,zajdnicka sluzba ili Bogosluženje.


Ocigledno koriscenje ove reci Liturgija može da donese mnogo zabune. Jer vernici nekih crkava koristeci reč Litrugija misle da cine nešto posebno, nešto sto drugi nemaju ili drugi ne cine, i nazivaju ih otpadnicima ili sektasima samo zbog nerazumevanja ove reci Liturgija.
Dok nazalost neki duhovnici zloupotrblajvaju ovu stranu reč govoreci da drugi nemaju liturgiju, sto nije tačno.
A niko se nepita šta je to.

41 minut.
Adventisti nastali tek u 19 veku?


Pa do 19 veka su sve religiozne  grupacije bile u tajnosti jer su dotle  Evropom  vladale 2 crkve.
Katolicka i Pravoslavna.
Kada bi otkrile neku drugu religiozni  grupaciju ili pojedinca,  oni bi ih sankcionisali neke pobili neke prognali neke mucili, cupali jezike, vadili oci,imanje otimali, neke spalili itd..Tek naporima protenstantizma i padom vladavine ovih crkava i dolaskom sekulsrizma, to jest odvojenosti drzave i crkve su i drugi mogli da prijave crkvu.
Inace bi i drugi hriscani postojali 2000 god.
Da na primer nije uradjeno sa Bogumilima sto je uradjeno, Srbija bi pola bila Bogumili danas pola Pravoslavnih.
Hvaliti se time kako neko postoji 2000 god jer je to silom onemogucio drugima, je u stvari protiv dokaz.
Bruka.
Zar Hristova crkva treba da koristi drzavu kojom vlada da  progoni, muci, ubija i proleva krv svojim Srbima koji veruju Biblijski?


Od 42 minuta.
Crkva ostatka?


Ponovo se ponavlja be istina da adventisti govore da su pravoslavni velika bludnica?
To nikako ne kazu.
Velika bludnica je  Rim.
I kceri te bludnice su ko se pokloni Rimu.
Pa to kazu i pravoslavni.


Crkva ostatka?
Crkva ostatka su svi koji drze i uce Bozje zapovesti.
To ne kazu adventisti vec sveti apostol Jovan.
Adventisti veruju da Bog ima svoje stado u svim crkvama.
I u Pravoslavnoj i Katolickoj itd.
Njih  Bog zna koji su.
I oni su deo crkve ostatka.

Od 43 minuta.


Konacno da se pocne  sa temom  sta se zamera adventistima? 
I sam postovani svestenik Ican, vidi da prakticno 43 minuta  jos nista nije bilo sagovornik je pi meni jako slab.


Ja sam napet kao puska.


Od 44 minuta glavna literatura? 


Elen vajt ne pokriva tumacenje Biblije niti sluzi za tako nesto.
Postoje pojedinci koji to pokusavaju kao svuda sto postoje takvi.
Ja nesto nikada ne bih prihvatio jer Elen Vajt to kaze.
Ja to moram da nadjem u Bibliji.
Ako ne nadjem ja to ne mogu da prihvatim.
Ostavljam po strani.
Adventisti ne zavise od Elen Vajt.
Oni bez nje imaju svoje Biblijsko ucenje koje mora da se potvrdi Biblijom.
Ako ga ne bi imali onda Elen Vajt moze da kaze sta hoce, to se ne vazi.
Kada bi otklonili Elen Vajt, adventisti i dalje imaju isto ucenje.
Vecina adventista i nije procitalo sve knjige Elen Vajt.
Ona je samo motivator.
Citajte Bibliju, odbacite greh, ljubite Hrista kao sto je on ljubio svet i sebe predade za njega.
Itd.

46 minut plagijat?


Vecina ljudi nema poima o ovom pitanju.
Samo zloupotrebljava taj pojam da bi pljuvali.
Pa i u svakoj zemlji su zakoni danas o tome drugaciji.
A kakvi su tek bili pre 200 god tamo negde preko bare?
A neki bi hteli da sude EGW za plagijat po danasnjim pravilima sa ove strane?
I to 99% iz njihove predpostavke.
Ni sami ne poznaju  zakone po tom pitanju u svojoj zemlji .


Stvar je jednostavna.
Ako je bilo plagijata onda mora da postoje takve knjige drugog pisca sa istom tematikom, slicnim naslovom..
Ali to ne postoji.


To treba sve da vam kaze o navodnom plagijatu.


Poznato je na primer  da je uzimala istorijske podatke kada je pisala o godinama ispunhenja  nekih biblijskih dogadjaja ilk prorocanstava ne navodeci izvor, jer je pre 200 god bilo tako medju piscima.
Ali i tada odredjenim granicama sto je sudski i potvrdjeno .

47 minut  poziv Vladimira  da adventisti provere to o navodnom plagijatu, kao oni ne znaju?


Pa imaju na svom sajtu o tome, to bi o trebao da zna a ne zna? 
http://www.svetlostistine.org/Knjige/PDF/Elen_Vajt_Bozji_Prorok_Ili_Ne_Runic.pdf


I gomile predavanja.


Osim toga sam je kazao da su napravili istrazivanje o tome.
Cak su uzeli katolicke, neutralne advokate da to ispitaju.


Kaze da su te tajne zakljucane za 100 god.
Cista ne istina.
Nemoguce je to zakljucati kada kriticaru stalno to iznose na dnevni red.
I cak izmisljaju.
Napisna je knjiga od preko 700 strana od strane uprave  koja demantuje sa dokazima svaku tvrdnju po tom pitanju.
Knjiga je na engleskom i dostupna svakome ko zna engleski.
A detalji iz te knjige su izneseni u mnogim predavanjima.


Dok ima i mnogih adventista koji odbacuju Egw.


Utvrdjeni  citati iz druge literature u procentima.


Za tadasnje vreme u dozvoljenim  okvirima. 


Velika Borba 15% posto su uzimani istorijski podaci i datumi jer knjiga govori o istoriji borbe Hrista i sotone.


Delovi iz Pavlovog zivita 12%


Knjiga Put Hristu 6, 23%


Knjiga Dela apostola 3, 05%


Knjiga vera i dela apostola 2, 63%


Knjiga svedocanstva 2' 47% 


Knjiga poruka mladim hriscanima 2, 32% 


Knjiga Patrijarsi i proroci 2, 28%


Knjiga Odabrana svedocanstva 2, 03%


Knjiga svedocanstva 4. 
  1, 44%


Knjiga proroci i carevi 1, 51%


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2024-03-27, 13:20, izmenio ukupno 4 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-19, 01:13

Od 49 minuta.

Knjiga velika borba pretezno govori o borbi Hrista i sotone.
I govori o padu Rima i njegovom progonu crkve koja je celo vreme u pustinji kako ju opisuje sv apostol Jovan u otkrivenju.
 I  kako Rim  postaje velika bludnica koja ce na kraju sve crkve prisilite pod njeno okrilje.
To i vi ucite takodje.


Prava Bozja crkva je po apostolu Jovanu u pustinji 1260 god.
Ona je celo vreme tu ali  ne moze da nastupa javno i vlada drzavama kao vi i Rim.
Dok vi kazete imali ste cak i 7 sabora i to je svima poznato.
I cak ste vladali drzavama.
Kakva li je to pustinja?
Kada bi se nasao neki hrabri istoricar koji bi se usudio da ispita kakvo  je bilo vladanje crkve drzavom dok je vladala, verujem da bi dobili jos mnogo vise  ateista u zemlji.
Osim toga od raskola 1054 ko je crkva?
To jos niste resili?
Katolici kazu oni su, vi kazete vi ste?
Ko je?
Oni su prvi povukli obarac bana i banovali vas.
U tom periodu ste ih jos priznavali kao crkvu.
Dakle crkva je prva proklela drugi deo crkve.
Posto je to ova strana prva ucinila dok je po vama bila crkva, ko moze to da ponisti? 


Ali po Jovanu ako ste Bozja crkva vi ste trebali da budete u pustinji ne na svetskoj pozornici.
Tako da ne odgovarate opisu crkve Jovana Bogoslova.
A ja njemu verujem.
Crkva je celo vreme tu tih 2000 god u manjim grupama, pojedincima  ali ne moze javno da nastupa.
Cim ste vi i katolici izgubili politicku moc, pocinju i druge crkve da nastupaju.
Jer nisu pre mogle i smele.
Prolazile su inace  kao Bogumili ili protestanti od katolika.
To da vas 2000 god neprekidno niko nije prekidao  je dokaz da ne mozete da budete crkva o kojoj Jovan govori.
Kada to ljudi sve shvate onda zato ne mogu da ostanu u vasoj crkvi.
Ako dozvolite da to kazem?


Ali ko voli neka ga tamo brani li mu ko?


A da je vas stav o Rimu  kao i u knjizi Velika Borba vidimo i ovde samo sto vecina vas cuti zbog stvari pomenute u videu Vladike:
https://youtu.be/MnbgIjpVzVs?si=b7pUUbmzOH94ZXAw


Od 51 minuta.


4 zapovest se najvise gresi kaze se?
Takvo tvrdjenje nije ispravno.
Rec je o izmeni zakona i 4 zapovesti koja je od nekih izbacena i ubacena druga na njeno mesto.


Rec je o izmrnjenoj Bozjoj zapovesti a ne da se ta najvise gresi.
Kako ce ju neko najvise gresiti kada ni ne zna za nju.
Katolici  su u svom katehizmu cak izbacili drugu zapovest  a desetu podelili na dve da bi dobili deset.
Da narod ne bi dosao na ideju da pita zasto 9?


O tome je rec.
Ali to je vasa stvar sta briga adventiste da li ce te da gresize ili ne?

51, 50 sekund adventisti negiraju vaskrsenje Hristovo?


Kako mozete da kazete nesto tako za njihobo glavno ucenje?
Ako Hristos ne usta uzalud vera vasa.


52 minut, adventisti veruju da mrtvi spavaju i to treba da je cudno i jeres?


To je kod adventista alegorijski izraz koji je preuzet od samog Hrista, apostola i Patrijaraha?
Ne mogu da verujem da je vama on stran i smesan?


Isus:


…Jer devojka nije umrla ne go SPAVA… Matej 9,24.


…Devojka nije umrla nego SPAVA…Marko 5.39.


…Nije umrla nego SPAVA … Luka 8,52
…Jer devojka nije umrla ne go SPAVA… Matej 9,24.




Lazar nas prijatelj ZASPA, nego idem da ga PROBUDIM.
Onda mu rekose ucenici njegovi: Gospode, ako je ZASPAO ustace.
A Isus im rece za njegovu smrt a oni su misleli da govri sa spavanje sna.
Tada im kaza upravo: Lazar je umro.
Jovan 11,11-14.


Apostoli.
Jer nas Bog ne postavi za gnjev, nego da dobijemo spasenje kroz Gospoda svojega Isusa Hrista, koji umre za nas da mi , stražili ili SPAVALI, zajedno sa njim živimo.
1 solunjanima 5,9.10.




Onda (Stefan) klece na kolena i povika iza glasa: Gospode!
Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavsi umrije( original ZASPA)
Dela 7,60.


A potom ga videse jednom vise od 500 brace, od kojih mnogi žive i sad a neki pomrese (original ZASPASE) 1Korincanima 15,6.
Dakle oni koji pomrese (orginal ZASPASE) u Hristu, izgubise…
1 Korincanima 15,8.


Jer ako po Adamu svi umiru (original SPAVAJU) , tako će po Hristu svi oziveti… 1 Korincanima 15,22.


Evo am kazujem tajnu: jer svi neccemo pomreti (original ZASPATI) a svi ćemo se pretvoriti… 1 Korincanima 15,51.


Neću vam zatajiti pak braco za one koji su umrli(original ZASAPALI) da ne zalite kao ostali koji nemaju nade. Jer ako verujemo da Isus umre I vaskrse, tako će Bog I one koji su umrli (original ZSAPALI) u Isusu dovesti snjim. Jer vam ovo kazujem recju Gospodnjom da mi koji živimo I ostanemo za dolazak Gospodnji nećemo preteci onih koji su pormli ( original ZASPALI ) 1 Solunjanima 4,13-15.


Jer odkako oci pomrese ( original teksta ZASPASE) … 2 Petrova 3,4.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-19, 01:21

53 minut da vas niko ne osudjuje za subote?


Vladimir zaboravlja da isti pisac apostol Pavle  kaze sledece:


Jevrejima 4,4 Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.


Jevrejima 4,9 Daklem je OSTAVLJENO  još počivanje subotnje  narodu Božijemu.

54 mint adventisti kazu da je nedelja pocela da se svetkuje tek u 4 veku?


Netacna izjava.
Prava izjava.
Neki hriscani pocinju da svetkuju nedelju izbegavajuci da ih Rimljani izjednace sa jevrejima i progone,
pocetkom 2 veka ne pre.
Nalazimo i izvestaje da neki pocinju tada  da svetkuju nedelju kao dan vaskrsenja.
Ali ne svi.
Tako do 4 veka.
Ali ne svaki 7 dan vec svaki 8 po Rimakpm kalendaru.
A 8 je bio pokretan i padao na sve dane.
Tek u 4 veku prihvatanjem hebrejske sedmice, mogu da potvrdim istorijskim izvorima. Nedelja pocinje da se svetkuje kao dan odmora i pocinje subota da se potiskuje.
Ne pre.


Dakle velika je razlika nedelja kao dan vaskrsenja i nedelja kao dan odmora.


To neki namerno mesaju da bi zbunili.


To su dva razlicita dana i nema potrebe da se ukida jedan zbog drugoga.


Jer da se padaju na isti dan pa da se zameni razlog slavljenja.
Ali to nije slucaj.


Sami Etiopski pravoslavci su dokaz da je bilo tako.
Oni i dan danas priznaju subotu kao dan odmora a nedelju kao dan vaakrsenja jer im je kasnije nametnuta.


Ali eto kao pravoslavni etiopljani  priznacu nedelju kao dan vaskrsenja.
Ali kakve ona ima veze sa danom odmora subotom da bi se nedelji dao epitet dana odmora?
Nikakve.


To Su dva razlicita dana, prvi niko nikada nije ukinuo jer Stvaranje ne moze d 'se ukine pa je i Hristos subotu proveo u grobu..
Drugi dan nedelju niko nije postavio ni Hristos ni apostoli, ali volje radi priznacu ga kao dan vaskrsenja.
Ali nije dan odmora i ne moze da ukine subotu koja je dan odmora.
Same pravoslavne 10 zapovesti to jest 4 zapovest citiraju kao dan odmira ne kao dan vaskrsenja.
Ova dva dana nemaju nista zajednickog da bi ukidali jedan drugi.

55 minut kao niko id hriscana nije svetkovaosubotu.


Postoje mnogi istorijski dokazi da jeste.
Nije mesto za to da ih sve bavidim.
Ali eto sami pravoslavni Etiopljani do dan danas prizbaju suboti jao dan idmora jer su najstariji hriscani i primili su hriscanstvo sa subotom od 'apostola a prizbaju i nedeöju kao dan odmora koja im je kasnije bametnuta.
Ali pokazuju da jedno be ukida drugo.


Etiopska istorija:


Da pogledamo:




Apostol Matej Jevandjelist i Hristov ucenik je osnivac Etiopske crkve.
Da pogledamo kako ih je on naucio.




Istorija Etiopske crkve.
S 87,88
Kada su Portugalci oplovili Afriku, zacudjeno su ustanovili da su Etiopljani bili Hriscani..
Osim toga jako ih je zbunilo da ovaj narod ne svetkuje nedelju vec subotu sedmi dan sedmice. (SABAT SUBOTU)




Kada je jedna Etiopska delegacija 1534 pne. na kraljevskom dvoru u Lisabonu bila upitana o tome, dali du sledeci odgovor:
Posto je Bog posle stvaranja sam pocinuo na Taj dan (subotu) i proglaso ga svetim.
Ne postovanje tog dana bi bilo protivno bozjoj volji i njegovoj zapovesti.
Koji bi pre pustio da propadne nebo i zemlja nego njegova rec.
Jos pored toga, Isus nije dosao da unisti zakon vec ispuni.
Dakle ne radi se o tome da se imitiraju jevreji. Vec iz poslusnosti prema Hristu i apostolima postujemo ovaj dan. (Subotu)
Dr. Geddes, Church History of Ethiopia, S. 87, 88)




Kako su Etiopljani hriscani i ko ih je naucio da slave subotu a ni traga od nedelje nije bilo kod njih dok im i nedelju nisu nametnuli?


Etiopija je jedna od najstarijih hrišćanskih država u svetu. Etiopska orijentalno-pravoslavna crkva je drevnoistočna crkva i najbrojnija je u čitavoj zemlji, a bila je deo koptske orijentalno-pravoslavne crkve sve do 1959.


Zapisano je da je Matej Jevanđelista, jedan od dvanaestorica apostola umro u Etiopiji.[4]


примивши Светог Духа Матеј је проповедао Јеванђеље у Партији, Мидији и Етиопији. У Етиопији га је погубио кнез чију је жени и сина крстио, но покајавши се после вађења оловног ковчега са телом апостола Матеја из мора, кнез се и сам крстио и примио име Матеја.


Mnogi veruju da je Jevanđelje stiglo ranije u Etiopiju, a kraljevski zvaničnik je opisao kako je kršten od strane Filipa jevanđeliste, što stoji u osmom poglavlju knjige Dela apostolska


Znaci jevandjelje su Etiopljanima doneli sami apostoli, a sa time i subotu kao dan odmora, vise nego ocigledno ne nedelju kai dan odmora.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-19, 01:25

Od 56 minuta.
Pusti svestenika da to objasni.
Ucitavas nesto sto ne pise u Bibliji.
Hristos je nas sabat?
Pa zar Hristos nije isao direktno sa Izrailem medju njima pa su svetkovali Sabat.
Nije Hristos umro da bi ti mogao da krsis zakon.
Ako drzis sabat u Hristu onda i nedelja ti   nije potrebna.
Sta a je sa ostalim zapovestima?
Ali to atopricas nijr tacno jer zapovesti stoje i kid Pravoslavaca evo ih:
Tvoja vera iz starog zaveta:
Pravoslavne 10 zapovesti iz Starog zaveta:

1. Ја сам Господ Бог Твој, немој имати других богова осим мене.


2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.


3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.


4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.


5. Поштуј оца својега и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.


6. Не убиј.


7. Не чини прељубе.


8. Не кради.


9. Не сведочи лажно на ближњега својега.


10. Не пожели ништа туђе. (2. Мој 20, 2-17)

https://www.pravoslavna-srbija.com/deset-bozijih-zapovesti/
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 11:47

Od 59 minuta ikone.

Tu mi brisu odgovor koji sam tamo postavio.

Niko nije protiv umetnickog slikanja religioznih slika ili biblijskih dogadjaja.
I upravo to zeli govornik takodje da prikaze kao totalno protivljenje.
Medjutim nije tako.
JS su na primer najveci slikaoci Hrista, andjela i biblijskih dogadjaja.
Slede ih adventidti pa drugi.
Dok su pravoslavni na zadnjem mestu po tom pitanju.

Rec je o obozavanju, sluzenju i molenju tim slikama.
To ne treba ciniti.
Naravno oni kazu da se ne mole i ne sluze tim slikama, vec osobama na slikama, ikonama.
Medjutim praksa pokazuje nesto drugo.

Pogledajmo:

[size=55]A da li se vernici klanjaju i mole ikoni ili pred ikonom zakljucite sami:[/size]

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Screenshot_20231023_091327_chrome-jpg
Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Screenshot_20231023_091233_chrome-jpg
Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Screenshot_20231023_090953_chrome-jpg
Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Screenshot_20231023_091008_chrome-jpg




POKLONJENJE ČUDOTVORNOJ IKONI MAJKE BOŽIJE LEPAVINSKE


A+ A-


http://manastir-lepavina.org/vijest.php?id=3805


Znaci nije klanjanje pred ikonom nego bas klanjabje ikoni sto je pred Bogom kvare je i vuce prokletstvo za sobpm


Ovo je nova nauka koja je uvedena 800 god posle Hrista i apostola.


788. Tek godine počinju da se obožavaju krst, ikone i različite relikvije u crkvi.

Apostoli kazu?

Djela apostolska 17,29 Kad smo dakle rod Božij, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao ikone zlatne ili srebrne ili kamene, koje su ljudi majstorski načinili po smišljanju svome.


Jovan 4,23 Ali ide vrijeme, i već je nastalo, kad će se pravi bogomoljci moliti ocu duhom i istinom, jer otac hoće takovijeh bogomoljaca.
Jovan 4,24 Bog je duh; i koji mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 12:54

Od 1h 05 minuta citira tekst da pristupimo dusama savrsenih pravednika.


Pogresno citira tekst.
Rec je o pristupanju Bogu a ne dusama.
Duse cekaju vaskrsenje po bibliji.
Po grckoj filozofiji kojim su se vodili Oci, one su zive.
Ali po Bibliji ne.
Cekaju vaskrsenje.




Poglelajmo tekst koji tu pominje:
Hebrejima 12,23
Crkvi prvorođenaca zapisanih na nebu, Bogu, sucu sviju, dusima savršenih pravednika.


Rec je o pristupanju Bogu koji je sudija a ne dusama.
On pogresno citira tekst.
Samo Bogu se moli i  nikome drugome.
Sama Hristova molitva nas upucuje kome da se direktno molimo.
OCE NAS...
Medjutim ako vi zelite molite se kome hocete u cemu je problem?
Pogresno citira tekst.
Rec je o pristupanju Bogu a ne dusama.
Duse cekaju vaskrsenje po bibliji.
Po grckoj filozofiji kojim su se vodili Oci, one su zive.
Ali po Bibliji ne.
Cekaju vaskrsenje.




Poglelajmo tekst koji tu pominje:
Hebrejima 12,23
Crkvi prvorođenaca zapisanih na nebu, Bogu, sucu sviju, dusima savršenih pravednika.


Rec je o pristupanju Bogu koji je sudija a ne dusama.
On pogresno citira tekst.
Samo Bogu se moli i  nikome drugome.
Sama Hristova molitva nas upucuje kome da se direktno molimo.
OCE NAS...
Medjutim ako vi zelite molite se kome hocete u cemu je problem?
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 13:55

1h  06 minut


Kaze govornik da  Pravoslavni Hriscanin ne poznaje dobro pismo ali on zivi Sv.pismo.
Bravooo ako je tako.
Pa to je adventistima cilj, da svi ljudi zive Sv. Pismo.
Ne samo da govore o tome vec da zive.
A i da ga dobro upoznaju da bi jos bolje ziveli po pismu. 

1h 09 minut.
Tumacenje stihova.
Ne tumaci asventista znacenje biblijskog teksta vec pusta da Biblija sama tumaci tekst drugim tekstom o istom predmetu.
Kada covek sam tumaci tekst ili mu covek tumaci tekdt, onda nastaju razna i pogresba ucenja.
Svako postovabhe Ocima, ali u njihovo vreme su oni hteli da se odvoje od svega sto je jevrejsko pa su zapostavili da uzmu Stari zavet u tunacenju anovozavetnog teksta jer su jevreji razapeli Hrista.
Pa su se okrenuli Grckim ne hriscanskim filozofima kroz  cije sravove zivota  su pokusali da tumace Nobi zavet.
Dok je pravi put uzeti temelj.
Stari zavet.
Spasenje he od Jevreja kaze Hristos.
Stari zavet nam pomaze da bolje razumemo Novi zavet.
Bez toga ne ide.
Jer pisci Stoga nisu ratapeli Hrista.
Pa i apostoli nak ukazuju sami na Stari zavet.
Pogledajmo.

2. Timotiju 3,16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,2. Timotiju 3,17Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen.

Nema savrsenig razumevanja nobog i davrsenog zivota bez oba.
Naravno, vama ko brani...
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 15:46

1h 09 minut.
Tumacenje stihova, citata...
Ne tumaci adventista znacenje biblijskog teksta vec pusta da Biblija sama tumaci tekst drugim tekstom o istom predmetu.
Kada covek sam tumaci tekst ili mu covek tumaci tekst, onda nastaju razna i pogresna ucenja.
Svako postovanje Ocima, ali u njihovo vreme su oni hteli da se odvoje od svega sto je jevrejsko pa su zapostavili da uzmu Stari zavet u tumacenju novozavetnog teksta jer su jevreji razapeli Hrista.
Pa su se Oci vise  okrenili Grckim ne hriscanskim filozofima kroz  cije stavove zivota  su pokusali da tumace Novi zavet, recimo Platona itd.
Dok je pravi put uzeti temelj.
Stari zavet.
Spasenje je od Jevreja kaze Hristos.
Stari zavet nam pomaze da bolje razumemo Novi zavet.
Bez toga ne ide.
Jer pisci Staroga nisu razapeli Hrista pa da ga odbacujemo.
Pa i apostoli nam ukazuju sami na Stari zavet.
Pogledajmo.

2. Timotiju 3,16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,2. Timotiju 3,17Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen.

Nema savrsenig razumevanja novog zaveta  i savrsenog zivota bez oba.


 1h10 minut.
Ne klanjaj se idolu.

Bozja rec zabranjuje svako pravljenje slika ili idola u svrhu klanjanja i sluzenja istima pa i pred istima.
Pa da navodno oni cak i predstavljaju Boga, Hrista ili svece.
Bogu se ne moli i ne sluzi preko predmeta vec srcem, umom i dusom.
Naravno ko voli da ipak koristi slike, predmete brani li mu ko??
Pogledajmo 2 Bozja zapovest:
Izlazak 20,4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Izlazak 20,5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Gospod
, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
Izlazak 20,6
A milosrđe iskazuje tisućama, koji me ljube i drže zapovijedi moje.
Kada je Hristos objavljivao svoj zakon Izrailu on im kaze, nemojte slucajno da napravite moj lik i da se klanjate ili sluzite liku, molite.
Bog ne zeli da to cinimo u svrhu sluzenja.
U svrhu prikaza dogadjaja da.
Ponovljeni zakon 4,11 Tada pristupiste i stadoste pod gorom. A gora je ognjem gorjela do samoga neba, opkoljena tamom, oblakom i mrakom.
Ponovljeni zakon 4,12 Gospod vam tada progovori isred ognja. Glas riječi ste čuli, ali lika ne mogoste vidjeti. Samo ste glas čuli.
Ponovljeni zakon 4,13On vam objavi zavjet svoj, koji vam zapovjedi da držite, deset zapovijedi, i napisa ih na dvije ploče kamene.
5. Mojsijeva 4,15 Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne vidjeste nikakoga lika u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,

5. Mojsijeva 4,16Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kaku god sliku od čovjeka ili od žene,

Praviti ili slikati Bozji lik, Hristov ili bilo kog sveca za sluzbu, klanjanje, molenje pa i pred tim likom.
Bog naziva kvarenjem i Bog mrzi na to.
Budimo iskreni,zar su naslikani likovi Hrista, ljudi ili andjela stvarno pravi likovi?
Ko od nas zna njihov lik?
To nije njihovo lice.
Bogu se ovako sluzi.
Jovan 4,23 Ali ide vrijeme, i već je nastalo, kad će se pravi bogomoljci moliti ocu duhom i istinom, jer otac hoće takovijeh bogomoljaca.
Jovan 4,24 Bog je duh; i koji mu se mole, duhom i istinom treba da se mole
Medjutim ko voli, brani li mu ko?
To kazu i apostoli.
Djela apostolska 14,14
A kad čuše apostoli, Varnava i Pavle, razdriješe haljine svoje, i skočiše među narod vičući i govoreći
Djela apostolska 14,15Ljudi! šta to činite? I mi smo kao i vi smrtni ljudi, koji vam propovijedamo jevanđelje da se od ovijeh lažnih stvari obratite k Bogu živome, koji stvori nebo i zemlju i more i sve što je u njima;
Medjutim ko voli slike i likove neka radi kako voli, ko mu brani??
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 18:44

1, h.12,40 sekundi.




Ivanu nije jasno sta rade ti adventisti na cetu tokom razgovora?
Pustite vi nas kaze,gledajte svoja poala?
On ne bi tako isao negde kod drugih na catu?
Pa kako glasi naslov javne teme bogoslove  Ivane?
Znas ono:
Pustio bih ja njega ali on mene nece.










1h,14 minuta.






Govornik govori o spoljnom drzanju pravila.


To je kao kod adventista najvaznije ne dubina?



Ovo je moram da kazem cista ne istina.


Pravila kod adventista ne spasavaju vec unutrasnji pokretac i promena.


Pravila nece nikoga apasiti vec stvarna, ziva zajednica sa Hristom kroz Duha svetoga.


Ali postoje principi u svakoj religiji, veri pa i pravoslavlju takodje.


Principi ili pravila proizilaze iz zajednice sa Bogom.
Postoji Bozja volja, nije Bog bezvoljan.
Ne mozemo volju Bozju zloupotrebiti i nazvati je pravilima.
Ali sve to mora da proizidje iz zivog odnosa sa Bogom i nadahnucem Duha svetoga. 

Ne znam da li govornik svesno govori ne istinu ili ne zna.


Rekao bih da je taj tamo bio samo prisutan manje vise.



1h.15min.




Odakle Biblija.
Ko je Srbima dao Bibliju to jest Novi zavet?
Da ne bjese Vuka ko zna kada bi to bilo?.
Crkva ga je u izdavanju ometala 38 godina.
Zasto?
Zasto sama nije dala narodu Novi zavet?


Crkva sastavila bbliju?
A ja sam mislio Bog  to jest Duh sveti?
Ili?
Novi zavet su nadahnucem  pisali apostoli i kasnije se namnozili apokrifi pa je uzeto  to sto su samo apostoli pisali.
Dakle sastavili su je apostoli Duhom svetim.
Dakle Bog.
Kasnije o cemu govori Vladimir , su izbaceni samo apokrifi.


Poslednji izmenio Glasnik dana 2024-03-24, 13:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 19:33

1h18  minut


O pricescu.
Deluje mi da ni sam  govornik ne veruje to sto prica.
Velika je to tema.
Ali kada pominje Pavla.
Ove reci nam pokazuju da ne mozemo Hrista uvek iznova zrtvovati jer je on to ucinio jednom zauvek.
Sto nam ukazuje na secanje i pomen na bukvalni dogadjaj raspeca za nase grehe na bukvalnu Hristovu zrtvu za nas.
Jevrejima 9,27 I kao što je ljudima određeno jednom umrijeti, a potom sud:
Jevrejima 9,28Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogijeh grijehe; a drugom će se javiti bez grijeha na spasenije onima koji ga čekaju.
Moze neko da prinosi Hrista na zrtvu svaki dan, ali on prelazi Bozanske gran7ce.
Hristos je sebe zrtvovao JEDNOM zauvek..
Pa i sam Hristos kaze:
Luka 22,19Potom on uzme hleba i nakon što je zahvalio, on ga razlomi i dade njima govoreći: ` Ovo je moje tijelo dano za vas. Činite ovako u SECANJE na mene. `
A ko zeli neka zrtvuje Hrista svaki dan  niko mu ne brani...


1h.18 min i 19 sek.

Kaze govornik da Adventisti veruju da je tada crkva krajem 4 veku vec UVELIKO pala.



Evo sta veruju:



Druga period crkve iz Otkrivenja u Smirni  predstavlja crkvu koja je ocigledno sirila i prorpovedala jevandjlje izvan granica Izraila gde je prvo pocela.



Period koji predstavlja drugu crkvu, je crkva u progonstvu, crkva koja je bezela od mesta do mesta i svako se snalazio kako je umeo da bi propovedao i preziveo.



Uprkos progonstvu i opasnosti po zivot, vernici nisu stali ili odustali sa propovedanjem i cekali bolje vreme.



Bezanjem iz grada u grad, mesta u mesto, odrekavsi se bogatsva i ugodnosti, rizikovali su svoje zivote sireci jevandjelje trpeci nevolje i progonstvo.



Mora da su imali i velika iskustva.



Na ovaj nacin crkva u Smirni predstavlja period u crkvenoj istoriji od pocetka drugog veka do 313 godine kada je Konstantin Veliki, izdao cuveni Milanski edikt, dajuci hriscanima versku slobodu.



 Treci period crkve.



To je Crkva 4 i 5 veka, progonstvo hriscanske crkve prestaje, i to je vreme kada hriscanstvo postaje i drzavna religija, ali vreme mnogih kompromisa sa neznabostvom



Treci period crkve predstavlja crkvu 4,5 veka, progonstvo nestaje, spoljasna opasnost je prosla, crkva postaje i drzavna religija.

Medjutim  kvareneje pocinje iznutra, istina se izopacuje i drzavno priznanje kosta crkvu cistog jevandjelja i mnogi u crkvi podrzavaju te kompromise, iako jos mnogi ostaju verni, ali sve ih je manje.



Dakle ne veruju da je tada vec uveliko pala kako kaze govirnik vec spajanjem sa drzavom pocinju kompromisi koje crkca pravi.

5 i 6 vek i nadalje je za to odlucujuci ne 4 vek.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 20:33

1h 21 minut.

Dan zahvalnosti.


Govornik pokusava i to da na zalost  izokrene i podvrgne ruglu i povezuje sa amerikom.
Dan zahvalnosti ima veze samo sa Bogom ne nekom drzavom.
Sta je to?
Tog dana smo se okupili da Mu zahvalimo za ono šta je On uradio za svakoga odnas, za nasu drzavu i nas narod!
     Zahvaljivale su se sve generacije u molitvi, pesmi i reči.
Ta raznolikost učinila je ovaj dan posebnim i nezaboravnim! Prostorom su odzvanjali zvuci orgulja, klavira, violončela, gitare, harfe, kontrabasa, dečjih horova, mladih i svih prisutnih!
    Život ispunjen zahvalnošću Bogu i veličanjem Boga, postaje život ispunjen malim i velikim čudima.
Zato su ovaj dan ulepšala iskustva koja uvek ohrabruju. Ivana Kantardžijev je doživela neverovatnu Božju intervenciju kada se njen zdravstveni karton našao u grupi zakazanih pacijenata i tako je ubrzano došla do operacije na oba oka.
Mariji Stupar je direktorka gimnazije omogućila da  nesmetano izlazi petkom sa nastave pred zalazak Sunca. Pavle Antić se osvrnuo na više iskustava kroz koja ga je Bog proveo još od detinjstva, koja su ga osvedočila da je najbolje kad dozvolimo Bogu da sve izvede u svoje vreme i na svoj način. Pred polaganje prvog ispita na biohemijskom fakultetu, “Biologija ćelije”, uzeo je da pogleda CD “Čudo ćelije” koji je od svoje četvrte godine gledao mnogo puta i koji ga je, pored sličnih, zaineresovao za naučna istraživanja. Na početku se čuo glas spikera: “Biohemijski procesi u ćeliji”. Tek tada je shvatio zašto ga je Bog doveo na biohemiju, jer je ono što ga je oduvek zanimalo u stvari više vezano za biohemiju nego za medicinu.
    Pastori Ivan Petrovski i Filip Stojanović su imali dijalog o jedinstvu u Hristu o čemu smo proučavali u biblijskoj pouci. Da bismo postigli jedinstvo u svojim odnosima podstičimo jedni druge na dobro, ohrabrujmo druge i negujmo zahvalno srce. Kada praktikujemo zahvalnost, mnogo je teže usredsrediti se na ono što je negativno kod ljudi. Kroz Hrista treba da postanemo jedno s drugim članovima crkve a zatim da izađemo i sledimo njegiv primer službe.
    Pastor Milomir Radović je u svom izlaganju zahvalio za mogućnosti koje je Bog dao našoj crkvi u ovoj godini.
    Nadahnutu propoved je imao Dragan Grujičić. Božja blagodat je Njegova slava. Tek kada iskusimo tu neverovatnu milost, onda naša zahvalnost postaje najdublja. Zahvalnost otvara naša srca za Božje prisustvo. I zaista, to se osetilo u ovom danu! Crkva je na kraju oduševljeno pevala:
   Pevam sad Gospodu, pevam Bogu mom,
   slavim Ga radosno!
   Pevam kao nikad pre, Njemu ja
   jer hvale je dostojan!
Ovaj dan je upotpunila raznolika i bogata trpeza koja nas je okupila na zajednički ručak i druženje.
Zaista, treba da se sećamo prošlosti sa zahvalnošću, da živimo sadašnjost sa oduševljenjem i da se radujemo budućnosti s poverenjem!
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-20, 21:13

1h23 min.


O kakvom neprijateljstvu je rec ko vas to  vidi kao neprijatelje??
Ko to ne slavi Euharistiju??
Zasto ju ne bi slavili?
Zasto bi odbacili subotu radi nedelje?
To su 2 razlicita dana koja se ne padaju na isti dan.
Pravoslavni Etiopljani slave oba.
Zar vam  mirovanje Gospoda nasega u subotu ne govori da je i u smrti svojoj Gospod nas postovao subotnji  odmor?
Ali upekos tome i vasoj praksi, zasto bi vas neko video kao neprijatelje?
Ko vam to kaze da vas neko vidi kao neprijatelje?
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-21, 20:08

1h 25 min.


Dodjite na jedno pravoslavno bogoslizenje, liturgiju? 
I problem subote?


Postovani Prezvitere Ivane, smatram taj poziv jako lepim gestom.
Ali  da li vi mislite da su adventisti Kinezi pa ne znaju kako pravoslavno bogosluzenje, liturgija izgleda?
Oni su Srbi.
Vecina njih je odrasla sa time.
Ali se jednostavno ne slaze sa vasim ucenjem i nacinom sluzbe.
Ne smatra ga biblijski ispravnim jer su adventisti zadrzali apostolsku liturgiju, sluzbu, jednostavnost.
Dok se ona kod vas vekovima menjala i razvijala.
Ali im ne smeta nista i ponekad i odu zbog rodbine ili prijatelja.
Samo vi sluzite kako mislite cesto neko od adventista dodje.


Sama crkva prizna da crkvena liturgija nije uvek bila takva kakva je danas vec se vekovima razvijala:


ЛИТУРГИЈА ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ


Разуме се да Литургија у овом облику, како је ми данас служимо, није настала одједном, већ је продукт вековног развоја. Но, без обзира на тај вековни развој, као и на постојање великог броја литургија


https://svetosavlje.org/objasnjenje-svete-bozanske-liturgije/


Zar  apostoli nisu znali sta je pricest i kako treba pa treba vekovima razvijati nacin pricesti?
Mnogi i ne znaju da je zbog tog vekovnog razvoja je mesto prezvitera bilo potrebno uvesti svestenstvo i oltar.


Sto se tice 10 zapovesti.


Pa ako ste prihvatili ostalih 9 onda zasto niste prihvatili celi Stari zavet kako vi kazete da su adventisti to trebali zbog jedne zapovesti?
I ostale 9 su iz Starog zaveta.
Uostalom 4 zapovest niste jos sami izbacili.
Ona je jos uvek tamo u vasim 10 zapovestima.
Secaj se dana odmora hebrejski subotnog.
Zasto vam je ona jos uvek tamo?
Subota nije nedeljom pa da bi je  izbacivali.
I nedelja je dan vaskrsenja iako ga apostoli i Hristos tako ne zovu, ona nije   dan odmora.
Isus je dosao da ucini moralni Bozji zakon velikim i slavnim ne da nesto ukida kaze Stari zavet. 
Ali niko nema nista proti vase prakse.
Jedino ne bi trebalo odbacivati dan koji je Bog blagoslovio i posvetio a Gospod nas i smrcu postovao.
A i subotu je odmarao u grobu.
Spaseni smo smrcu Gospodnjom.
Gospod je ustao da radi u prvi dan nedelje posle odmora u grobu dana subotnjeg. 
Zar njegova  smrt i praksa nisu vazne vec samo vaskrsenje?
Kako je moguce samo vaskrsenje naglasavati kada smo smrcu njegovom izbavljeni?


1,22A sad vas pomiri u tijelu mesa njegova smrću njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-24, 12:02

Od 1h.26min
I Perzviter kaze on je adventista.


Jer veruje u drugi Hristov dolazak.
Da tako je.
Sto pokazuje da niko nije promenio veru time.
Vec jedino adventisti smatraju da biblijski ispravnije i tacnije sluze Bogu.
Adventisti vide sebe i kao pravoslavne.
Jer smatraju da pravo sluze Bogu.
A merilo toga im je Biblija.
Jer ako na jednu stranu imamo ucenje Otaca, ono mora da se slaze sa Biblijom.
Uostalom Oci su se sami pozivali ma Sola scriptura to jest ma Bibliju.
To da se sada neki pozivaju na oce da im o i tumace bibliju [size=31] je [/size]novijig doba.
Uostalom Oci su se sami pozivali na na Bibliju u prevodu novi zavet, dok su i oni stari vecinom zapostavljali.
Evo dokaza:
https://youtu.be/6fwuAL3XXDk?si=WoVqcBAeygingxjS


Vidim po ko zna koji put se pominje Euharistija.
Pa to je za adventiste najvazniji i najozbiljniji dogadjaj.
Praznovanjem Euharistije i ktstenja, se secamo ma Hristovu smrt i vasjksenje.
To nam je Gospod ostavio kako da se secamo njegove smrti i vaskrsenja.


1h 27, 28 minut.


Imate krst zasto ne celivate i ne postujete krst?
Cim ga imamo postujemo ga.
Zasto ga ne celivate?
Zato sto celivamo onoga koji je umro na tom krstu, nije krst umro za nas i zato sto takvu praksu celivanja krsta i slicno, ne nalazimo u praksi Hrista i apostola..
A onaj koji je umro zna ko ga stvarmo celiva ko ne.
Uzaludu me usnama postujete ako zapovesti moje ne drzite kaze on.
Pravo celivanje Hrista je drzati njegove zapovesti, praksa, ne forma.
Jovan 4,23Ali ide vrijeme, i već je nastalo, kad će se pravi bogomoljci moliti ocu duhom i istinom, jer otac hoće takovijeh bogomoljaca.
Jovan 4,24Bog je duh; i koji mu se mole, duhom i istinom treba da se mole




1h, 29 - 31  minut


Liturgija, sluzenje, Euharistija po ko zna koji put?
I kao adventisti se izrugavaju telu i krvi Hristovoj?
Ko vas je to slagao da adventisti nemaju sluzenje, liturgiju.
Pricest, Euharustiju?
Pa to je najvazniji deo u  Bogosluzenju kod adventista kome sr prilazi da najvecom ozbiljnosvu i postovanjem.
Ne mozes biti u svadji sa nekim a pristupiti obredu.
Idi se prvo izmiri.
Cak adventisti primenjuju pranje nogu brat bratu, sestra sestri... tom prilikom sto ste vi izbacili i nemate potpunu sluzbu to jest liturgiju, celokupnu.
To je sluzba poniznosti bez koje se ne uzima Euharistija.
Po primeru naseg Gospoda.
I vi tako cinite jedan drugome.
Lako je ustima pricati ali da vidimo da prezviter opere noge obicnom verniku i obrnuto?
Ne cinite sebe vecim od drugih.
Jovan 13,14 Kad dakle ja oprah vama noge Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugome prati noge.
Jovan 13,15Jer ja vam dadoh ugled da i vi tako činite kao što ja vama učinih.


Sto se tice Elen Vajt i Euharistije.
Pa niko od vas a ni  vasih pisaca ne uzdize toliko Euharistiju kao ona.
Cak ste njenu knjigu Vaspitanje stampali za vasu bogosloviju ali pod drugim naslovom.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2024-03-24, 13:49, izmenio ukupno 2 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-24, 13:27

Od 1h32 minut
Ponovo pitanje crkve.
Crkva nije uprava crkva su vernici.
To potvrdjuje i svestenik Goran u svom videu kada govori o crkvi.
Govornik navodi tekst koji treba da kaze da crkva ne moze da padne?
Taj tekst govirnik pogresno citira i tekst uopste to ne kaze.
Da pogledamo:
Pravi tekst.
Matej 16,18A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovome kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata grobna neće je nadvladati.
O cemu je rec?
Vernici su crkva i ako umru vaskrsnuce.
Nece ostati zauvek u grobu.
Verne nece grob nadvladati.
Usli su na vrata groba ali ce izaci.
O tome je rec.
U tekstu nema nikakvog pakla.
Da li crkva moze da padne?
Da.
Otkrivenje 2,1Anđelu Efeske crkve napiši: tako govori onaj što drži sedam zvijezda u desnici svojoj, i što hodi posred sedam svijećnjaka zlatnijeh:
Otkrivenje 2,5Opomeni se dakle otkuda si spao, i pokaj se, i prva djela čini; ako li ne, doći ću ti skoro, i dignuću svijećnjak tvoj s mjesta njegova, ako se ne pokaješ.
Isus kaze crkvi u Efesu pali ste.
Ako se ne odvratite od pada uzecu tvoj svecnjak.
Nisi vise crkva onda.
Apostol Pavle govori o velikom padu u crkvi.

2. Solunjanima 2,3Da vas niko ne prevari nikakijem načinom; jer neće doći dok ne dođe najprije otpad, i ne pokaže se čovjek bezakonja, sin pogibli,


2. Solunjanima 2,4Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sjesti u crkvi Božijoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

2. Solunjanima 2,7Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.

Apostol Pavle najavljuje veliki pad u crkvi, ali oni, apostoli to jos zadrzavaju.
A vec se priprema kaze Pavle.
I imamo u 5 i 6 veku velike kompromise  crkve sa nrznabostbom veliki raskol crkve 1054.
Veci deo crkve je pao.
Jedni krive druge i kazi da su sekta i da oni nisu crkva.
Ko je crkva od njih?
Onda imamo vladavinu drzave i crkve.
Kada bi crkva htela da otvori svoje arhive da pokaze kako je vladala onda bi videli da li je bilo perioda kada je pala.
Ali ona to nece da otvori.
Uzmimo period Nemanjoca i progon Bogumila.
Da li prava hriscanska crkva moze i sme da progoni, ubija, muci, spaljuje  i otima?
Zar nije to period pada?
Sta je sa ostalim mnogim drugim hriscanskim pokretima koji su za vreme vladabine crkve i drzave  prosli kao Bogumili?
Sta je sa vrenenom Monarhije?
Da vidimo athive vladavine crkve sa Monarhojom??
Zar mislite da je Srpski narod padom Monarhije u vreme kpmunizma samo iz cistog mira odbacio crkvu 50 god dugo?
Kada se setim pricanja starih i poreskih tlacenja bolje da ih me pominjem.
Itd... itd.



A da li je crkva na poziv Hrista da priznamo svoje gtehe i istavljamo danas priznala sva ta dela i ostavila?
Ili cuti o njima pa ih i potice i krije?
To pokazuje gde je ona danas. 
Bojim se samo da ne dobije ponovo politicku moc.

Adventizam je ponovo vracanje pravim hriscanskim, biblijskim, apostplskim, Hristovim vrednostima i ucenjima.
Biti adventista znaci biti bolji pravoslavac. 


A ko ne zeli ne mora.
Tera li ga ko na silu?



Govornik citira tekst da je crkva stub i tvrdjava istine a ne bibloja?
Pa ako crkva nije utvrdjena na Hristovoj i apostolskoj  bibliji, na cemu je onda utvrdjena?
Na cemu drugom bi trebala da bude utvrdjena?
Ocigledno nije utvrdjena  na  bibibliji inace bi to rekao.
Ako je crkveni temelj predanje onda ono mora da je u skladu sa Novim zavetom.
Jer apostoli kazu da je to jedno te isto.
A ako crkveno predanje nije isto sa Novim zavetom, onda to nije pravo predanje.
Pogledajmo:
2. Solunjanima 2,15Tako dakle, braćo, stojte i držite uredbe kojima se naučiste ili riječju ili iz poslanice naše.


Poslednji izmenio Glasnik dana 2024-03-27, 11:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-24, 20:19

​​@user-uv5xy6oj7w 
Pitanje desetka ovaj user gore govornik na videu tvrdi da mora.


Naravno da je dobrovoljno.
Ko nece da napise dvoje ime ne mora.
Ali to moze u mnogim zemljama da otpise od poreza.


I tvoja crkva je uzimala desetak dok je vladala drzavom.
Na silu.
Nisu Srbi samo tako posle prihvatili komunizam 50 god dugo.


Pravoslavna crkva o desetku:


Desetak se zasniva na Starom i Novom zavetu. Hrišćaani su ga preuzeli od drevnih Jevreja, a Hristos ga takodje pominje u afirmativnom smislu (Matej:23,23), prenosi VIA i dodaje da je desetak (decima) na Zapadu nakon antike unet u državne zakone, takodje u Vizantiji (dekati).


Desetak je zapoveđen u Pismu i treba da se daje. I sabori Pravoslavne Crkve su govorili o tome.


Crkva je dok je mogla uzimala desetak.
Dokazi:


U Maklintokovoj i Strongovoj enciklopediji o hrišćanstvu stoji: „Davanje desetka u religiozne svrhe nije bilo obavezno sve do sabora u Turu 567. godine“ (Cyclopedia of Biblical, Theological, and, Ecclesiastical Literature, 10. tom, strana 436).


Obavezni Desetak i druge poreze je ubirala i SPC dok nije bila sekularna drzava dok nije dosla sloboda i narod se oslobodio tog jarma.


i desetak...
profesionalni stočari, svakako češće, ali za većinu naroda meso je bilo nedeljni i praznični luksuz, posebno što su stoku pogađale mnoge dažbine. Tako je vladaru pripadao desetak svega što je živo, pa se u poveljama između ostalog pominje „svinjski“ desetak, kao i dažbina „žirovnina“, jer je narod krda svinja puštao u hrastove šume da se hrane žirovima. Danak u stoci uzimali su i Crkva te mala i velika vlastela, i oni su zbilja imali ogromna krda i stada.


https://www.google.de/amp/s/www.tel...r-evo-sta-su-stvarno-jeli-srednjovekovni-srbi


popisi košnica napravljeni su tek 1455. godine sa dolaskom Turaka, ali znamo da su u srednjem veku seljaci davali, pored svih ostalih stvari, i „pčelinji desetak“, odnosno, deseti deo dobijenog meda ili svaku desetu košnicu. Na metosima manastira Gračanice odredba je bila da „ko ima pčelinjak daje o prazniku Svete Bogorodice med; ko li ne da, a ima, da uzme pop sam“. Srpski seljak je time sigurno bio oduševljen.



Ruska crkva i desetak.

Jedan od najbližih saradnika ruskog patrijarha Kirila, protojerej Vsevolod Čaplin, koji vodi moćno patrijaršijsko odelenje za odnose sa društvom, time i sa predsednikom, vladom i parlamentom, zatražio je od vernika Ruske pravoslavne crkve da plaćaju desetak


Oni koji sebe smatraju pravoslavnim hrišćanima "dužni" su da finansiraju svoj hram, sveštenstvo i celu crkvu, i to "izdvajanjem desetog dela svog dohotka", smatra on, prenosi verska informativna agencija (VIA).


Čaplin kaže da čuje stavove nekih da se oni osećaju vernicima, veruju u Boga, ali crkvu smatraju "državnom korporacijom", koja ima sredstva.


Desetak se zasniva na Starom i Novom zavetu. Hrišćaani su ga preuzeli od drevnih Jevreja, a Hristos ga takodje pominje u afirmativnom smislu (Matej:23,23), prenosi VIA i dodaje da je desetak (decima) na Zapadu nakon antike unet u državne zakone, takodje u Vizantiji (dekati).


Ruska crkva bi da uvode plaćanje desetka


http://www.nadlanu.com/pocetna/aktuelno/svet/Ruska-crkva-uvodi-placanje-desetka.a-138571.293.html
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 10:54

Na video klipu neko postavlja pitanje gde pise u bibliji za nedelju?
Dok govornik sa videa odgovara da pise i da je Isus vaskrsao u nedelju i okupili se par puta u nedelju i da nedelju navodno za vreme apostola niko nije osporavao pa kobajagi zato nisu pisali o tomr i da navodno subotu niko  ije svetkvao itd?

Odgovori:

Pojavljivao se  40 dana svaki dan i nekoliko subotai sta onda?
A gde je Hristos kazao slavite nedelju?

https://youtu.be/D5ZNUxoZCVg?si=B6HMuUn95G1palFI


Ta ista nepopustljiva odanost starom bogu svetlosti ostavila je svoj trag, sve do nasega vremena, na jednoj od svetih i opstih hriscanskih ustanova. Staro neznabozacko ime dies solis ili Sunday (nedelja) za sedmicni hriscanski sedmicni praznik je zadrzano u velikoj meri radi ujedinjenja neznabozaca i hriscana, iz razloga jer je Konstantin preporucio prvi dan sedmice svojim sledbenicima- neznaboscima i hriscanima kao casni dan sunca.
To je bio njegov nacin da bi ujedinio neslozne religije svojega carstva jednom zjednickom ustanovom.
History of the Eastern Church, p. 193.)


Car Konstantin osnivac je gradjanskog praznovanja nedelje.
Tako je svetkovanje nedelje u (rimskoj) crkvi moglo jedino postati univerzalno i dobro utvrdjeno... Hriscani su kao i neznabhosci bili navikli na svoje svetkovine.
Konstantin je uciniuo da njihov odmor dolazi u isto vreme, i on je izabrao nedelju.
(History of the Christian Church, vol. III, p.p. 379-380.by Philip Schaf.

Prvi zakon o svetkovanu nedelje izdao je Car Konstantin.
On je naredio 321 godine da svi gradjanski i obrtnicki poslovi prestanu u gradovima, ali je poljoprivredni posao dopustio.
Ipak tu naredbu da se nedeljom ne radi, niko nije smatrao da se temelji na trecoj zapovesti (o danu domora) sve do kraja 6 veka. od tog vremena malo po malo postala je nauka crkve.
Tako su crkveni ucitelji, ili biskupi sa rimskim papom, njihovim prevoditeljem i zamenikom Hristovim, preneli subotu Staroga zaveta njenu slavu u svetost na prvi dan endelje.
Biskup Skat Rordam: Report of the Second ECClesiastical Meetings in Copenhage, Sept 13-15, 1887, p. Taaning, p.p. 40-41.


Nedelja je katolicka ustanova..
zahtevi svetkovanja nedelje mogu se zastiti samo nacelima katolicke crkve.
Od pocetka pa do kraja svetog pisma ne postoji nijedan stih, koji ovlascuje prenos sedmicnog dana Bogusluzenja od sedmog dana sedmice na prvi dan sedmice.
I gle, celi civilizovani svet klanja se u odanoj poslusnosti neredbi Katolicke crkve.
(Archbishop T. Enright, in American Sentinel, p. 173 Kansas City, mo)

Ranije promene koje je car Konstantin ucinio s pomocu crkvenoga zakona 386. godine. bile su jos stroze poostrene i svuda civilni psolovi svake vrste, nedeljom su bili strogo zabranjeni.
genral Histry of Cristian religion and church, vol, 2, p.300, by dr. A neander.)



Katolici kazu ovako:
Sve sto je trebalo cinbiti u subotu, mi smo rpeneli na Gospodnji dan... Eusbius, Commentaria in Pslamos 91, P. G. 23, 1172

Fiksni sedmodnevni tjedan nije bio naširoko korišten sve dok je rimski car Konstantin Veliki (306.-337. G.) Uveo sedmodnevni tjedan u julijski kalendar.


​Gregorije iz Nise krajem četvrtog stoljeća govorio je o šabatu i nedjelji kao “sestrama” i u isto je vrijeme Asterije iz Amaseje izjavio da je divno za kršćane što “par od ova dva dana dolazi zajedno” – “subota i Gospodnji dan”.16


Prema Asteriju, svaki je tjedan okupljao ljude zajedno na ove dane sa svećenicima da bi ih podučio. U petom stoljeću Ivan Kasijan je nekoliko puta spomenuo odlazak u crkvu subotom i nedjeljom. Govoreći o egipatskim monasima, on tvrdi da “izuzev večernjih i noćnih službi, među njima nema javnih bogoslužja osim subotom i nedjeljom, kad se oni sastaju u treći sat [9 ujutro] radi Euharistije.”17 Kasijan također govori o monahu “koji je živio sam, koji kaže da nikada nije volio jesti sa, nego da ako i pet dana uzastopno ne bi nitko od braće došao u njegovu ćeliju, on bi stalno odlagao uzimanje hrane do subote ili nedjelje kad bi otišao u crkvu na bogoslužje i našao nekog stranca kojega bi onda odveo odjednom u svoju ćeliju”.18 Jedan ostarjeli starješina imenom Pafnutije, kaže nam Kasijan nadalje, živio je u Nitrijskoj pustinji, osam kilometara od najbliže crkve. Ovaj čovjek, iako “načet godinama” nije bio “spriječen udaljenošću da ide u crkvu subotom ili nedjeljom”.19 Kasijan nas je još jednom doveo do petog stoljeća, vremena kad su Sokrat Skolastik i Sozomen izvjestili da općenito, osim u gradovima Rimu i Aleksandriji, kršćani drže bogoslužja i subotom i nedjeljom. U potonjim stoljećima, subota je na koncu zamijenjena nedjeljom gotovo potpuno širom Europe – dok je nedjelja konačno počela poprimati karakter dana odmora.20 Međutim, u Etiopiji je bila praksa da i subota i nedjelja budu “šabati”.21 15 Pseudo-Ignacije, Magnesians, duga verzija, pogl.


9 (ANF 1:62, 63). 16 Gregorije iz Nise, On Reproof (PG 46:309, 310); Asterije iz Amaseje, Homily 5, on Matthew 19:3 (PG 40:225, 226). 17 Kasijan Institutes 3. 2 (NPNF/2 11:213). 18 Ibid., 5. 26 (NPNF/2 11:243). 19 Idem, Conferences 3. 1 (NPNF/2 11:319). 20 Daniel Augsburger. “Th e Sabbath and Lord’s Da During the Middle Ages.” Th e Sabbath in Scripture and History. Urednik, Kenneth A. Strand, Washington, D.C.: Review and Herald, 1982. Str.


​I vek.


“Nema ni jednog Grčkog grada, niti bilo kojieg varvarskog, ili bilo koje da su nacije, gde običaji odmaranja u sabat sedmi dan nisu prisutni”
(M’Clatchie, “Notes and Queries on China and Japan” (edited by Dennys), Vol 4, Nos 7, 8, p.100.)
Filon Aleksandrijski (Philo Of Alexandria 20 BC–50 AD)




Ljudi iz Konstantinopolja, i gotovo posvuda, okupljaju se na šabat, kao i na prvi dan tjedna, a taj se običaj nikada ne drži u Rimu ili Aleksandriji. Postoji nekoliko gradova i sela u Egiptu gdje se, suprotno upotrebi ustanovljenoj posvuda, ljudi sastaju šabatom uvečer, i, premda su već prethodno jeli, sudjeluju u otajstvima.”6


Čak do petog veka poštovanje jevrejskog Šabata je nastavljeno u hrišćanskim crkvama. (“Ancient Christianity Exemplified,” Lyman Coleman, ch. 26, sec. 2, p. 527.)


U vreme Jeronima (420. posle Hrista) najverniji hrišćani su obavljali svakodnevni posao u nedelju. (“Treatise of the Sabbath Day,” by Dr. White, Lord Bishop of Ely, p. 219.)


Francuska
“Zato, osim večernje službe i noćne službe, nema javnih službi među njima u toku dana, osim u subotu (šabat) i nedelju.” (John Cassian, A French monk, “Institutes,” Book 3, ch. 2.)


Afrika
“Avgustin ističe činjenicu da u dve susedne crkve u Africi, jedna svetkuje sedmi dan subotu, druga posti na njemu.” (Dr. Peter Heylyn, “The History of the Sabbath.” p. 416.)


Španija (400 g. nakon Hrista)
“Amvrosije je kao sedmi dan posvećivao subotu (kako on sam kaže). Amvrosije je imao veliki uticaj u Španiji, koja je takođe svetkovala subotu.” (Truth Triumphant, p. 68.)


Sidonius (Govoreći o Gotskom kralju Teodoriku, 454-526 nakon Hrista)
“Činjenica je da je na istoku, ranije bio običaj da se svetkuje subota na isti način kao dan Gospodnji (nedelja) i da se narod sakuplja u zajednicu: dok su sa druge strane, ljudi na Zapadu, boreći se za dan Gospodnji, zanemarili proslavljanje subote.” (“Apollinaries Sidonli Epistolae,” lib.1, 2; Migne, 57.)


Crkva Istoka
“Mingana dokazuje da je 410. Isak, vrhovni upravitelj Crkve Istoka, održao Svetski sabor, stimulisan (neki misle, putovanjem u Musacus),-u skupu sa istočnim delegatima iz četrdeset velikih metropolitskih predela. 411. je imenovao jednog mitropolita kao upravitelja za Kinu. Ove crkve su svetkovale sedmi dan.”


Egipat
“Postoji nekoliko gradova i sela u Egiptu, gde se za razliku od uspostavljenog načina na drugim mestima, ljudi se sastaju zajedno u sabat uveče, pa iako su ranije večerali, još uvek se pričešćuju.” (Sozomen. “Ecclesiastical History” Book 7, ch. 19)

​4 veka je nedelja PROGLASENA danom odmora.
Prvo je starozavetni Subotni mir i blagoslov prenesen zakonski na nedelju, prvo kroz KONSTANTINA 321.
Zakonski ucesce nedeljom u Bogosluzenju kao kraljeva zapovest pocinje 313 godine (Synode v. Elvira) 
Islam je svesno (namerno) postavio petak kao glavni dan Bogoslkuzenja nasurpót (hriscasnkoj)nedelji i suboti.
Izvor: DER GROSSE HERDER LEKSIKON strana 831.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2024-03-27, 11:43, izmenio ukupno 4 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 11:28

Neko u diskusijama video klipa postavlja pitanje da nije govornik objasnio odakle nedelja kao dan odmora?

Govornik sa videa objasnjava da oni ne slave nedelju kao dan odmora vec kao dan vaskrsenja i da je to crkva cinila oduvek.



Nedelju kao dan vaskrsenja mira radi mogu da prihvatim iako ona nije uspostavljena kao takva od Hrista i apostole. Ali subota nema nista sa nedeljom to je drugi dan i kao dan odmora kojom priznajemo Bogu da je on stvorio zemlju ona ostaje jer je 4 zapovest Bozja.


Pokazi nam tekst u  novom zavetu koji kaze da se okupljaju u nedelju jer je to dan vaskrsenja?


I jedan gde je nedelja kao takav dan dan vaskrsenja koji treba zbog toga slaviti proglasena od Hrista ili apostola?
Jer bez proglasenja od apostola i Hrista ona nema taj status i bez toga to pokazuje da je to neko posle njih ustanovio.
Osim toga prvi hriscani su se okupljali tada svaki dan.


Djela apostolska 2,46 
I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca,


Nikome nije nedelja problem.
Neka ju.
Ali sto bez potreve  ukidate 4 zapovest Bozju o odmoru i time priznajete papsku ustanovu mesto da ostavite oba dana?.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 12:02

.Od 1h. 33minut.  

Prezviter kaze da je liturgija carstvo Bozje na zemlji?
Adventisti bi mu to potvrdili.
Da Liturgija ili Srpski, Bogosluzenje jeste to!
I bez uzimanja pricesti, Euharistije, nema spasenja.
Osim da je neko sprecen da uzme ucesca u Euharistiji, Srpski pricescu, kao recimo razbojnik na krstu.
Ali ko je nedostojan, svesno praktikuje neki greh, ne moze da uzima ucesca u casi i hlebu jer mu to i ne bi pomoglo kazu apostoli vec odmoglo.
1. Korincanima 11,27 Tako koji nedostojno jede ovaj hljeb ili pije čašu Gospodnju, kriv je tijelu i krvi Gospodnjoj

1. Korincanima 11,29 Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tijela Gospodnjega

Euharistiju uzimaju oni koji su prihvatili spaspnosnu Hristovu
krv koja se prolila za sve nas,  i
I njegovo telo koje se lomilo za nas.
Dakle spasava nas prava Euharistija na Golgoti.
A ucesce na liturgiji u casi i hlebu prilikom pricesti, mi potvrdjujemo da smo prihvatili  zrtvu Golgote koja je prinesena jednom zauvek za sve nas.
Ali da li mozemo onda ostati u grehu?




Od 1h 34.min.


Govirnik a i Prezviteg  su odusevljen pravoslavnom liturgijom.
Ponavlja se to pitanje vise puta.


Liturgija Srpski: Bogisluzenje.


Koristeci rec Liturgija, daje se namerni dojam da to drugi nemaju.
Ali rec Liturgija je u stvari Bogosluzenje.
Kada to znamo onda znamo da i svi ostali hriscani imaju Bogosluzenje, liturgiju.


A ko  brani bivsem adventisti da mu se pravoslavno Bogosluzenje dopada?
Zasto bi to bio razlog mrzeti druge hriscane jer si odusevljen svojom Bogosluzenjem?


Vecina adventista je odrasla sa pravoslavnom liturgijom.
Osim da su nekome roditelji bili ateisti.
Adventistima nista ne smeta pravoslavna liturgija.
Ko voli nek izvoli.
I adventisti imaju svoju klasicnu ne izmenjenu  liturgiju kako su je apostoli praktikovali.
I ako je apostolima bila dobra dobra je i adventistima.


Pravoslavna liturgija kako i crkva sama prizna, se od pocetka menjala i nije ona ista kao prva..
Pravislavna liturgija  je jedna od najsvecanijih kako i sami katolici priznaju za oravoslavnu liturgiju,  jer se radilo na izazivanje osecanja kod ljudi.


Meni je vazniji odnos sa Hristom od osecanja.
Osecanja mi onda daje Duh sveti kada je moj zivot uskladjen sa Bozjom voljom.
Onda su osecanja prava.
Ako zivim u grehu nikakvo izazivanje osecanja liturgijom mi nece pomoci.


Ali ko voli ko mu to brani?


I sam Bog nas je pustio da svako bude sta hoce.
Na kraju cemo svi dati odgovor pred Hristom.
Ali svaciji  izbor mora da se postuje na zemlji jer ga i Bog postuje.
Ko ne postuje tudji izbor ne postuje ni Boga.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 13:06

Od 1h 35 min

O Svestenstvu...
Ostale stvari se u diskusiju uvek iznova samo ponavljaju.

Prva apostolska crkva nije imala svestenike kao sto je i sam Prezviter potvrdio.
A apostoli su dobro znali sta je svestenstvo.
A niko od spostola i prvih hriscana nije bio ili sebe nazvao svestenikom.
To nije slucajno.
Kao sto sam Perzviter potvrdjuje to je uvedeno kasnije.

Koristi se rec PREZVITER
Srpski STARESINA.

Naravno da adventisti imaju staresine i vladike, upravnike..
Ali koriste Srpski naziv za taj pojam a ne strani.
Predpostavljam da se kod nekih  strani naziv koristi kako bi se reklo ili dao dojam  da to drugi nemaju.

Ili rec Episkop u prevodu Nadglednik a prevode ga i kao Vladika jer mu daje vise moc da vlada nego tacnije znacenje nadglednik.

Sve ostale crkve imaju i staresine i nadglednike, vladike.
Kada im date strani naziv, onda mozete da kazete da to drugi nemaju jer ne zovu te titule ili sluzbe stranim imenima, vec maternjim jezikom.

Dok je svestenik specijalna sluzba i svestenike imamo u Starom zavetu i njihov zadatak je primosenje zrtava.
Posto u Novom zavetu nemamo zrtvovanje, zato prva apostolska  crkva nije imala niti uspostavila svestenike jer je to Starozavetna praksa.
Sto pokazuje da prva crkva nije ni imala ucenje o nekom zrtvovanju Hrista.

Ako pazljivo pratite reci Prezvitera u vudeu, primeticete da je svestenstvo u crkvi  kasnije  uspostavljeno.

A zasto? 

Zato sto se ucenje crkve menjalo i postalo  je takvo da je crkva rekla da prilikom Euharistije ona zrtvuje Hrista.
A za zrtvovanje je potreban svestenik i zrtvenik, oltar.
Uveden je i oltar.
Pa se tako mesto Prezvitera uvodi  naziv svestenik.
Jeste da svestenik uzima i poslove prezvitera, pa se naziv prezviter u pravoslavnoj crkvi menja u svestenik.

Da to potvrdimo :

Evo zasto kodpravoslavnih a i katolika  treba svestenik a novozavetnoj crkvi nije trebao.

Ovo vecina od vas i ne zna.

Svetosavlje.
https://svetosavlje.org/objasnjenje-svete-bozanske-liturgije/

Potreban je  svestenik jer oni svake nedelje zrtvuje Hrista na oltar.

Vecina vernika i ne zna sta se tu dogadja u stvari.

Oni i ne znaju da novozavetna crkva nije imala svestenike.
Niko od apostola nije bio ili se zvao svestenik.
Zato jer imamo velikog svestenika na nebu koji je jednom zauvek zrtvovan..

Jevrejima 9,28 Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogijeh grijehe; a drugom će se javiti bez grijeha na spasenije onima koji ga čekaju.

Ali ko voli, niko mu ne brani.
Ja se radije drzim onako kako su apostoli.
A vi kako  hocete
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 14:22

Od 1h.36 do 45  minuta.


Da li treba  razumeti sve oko vere i liturgije?
Pa sve pomenuto principijelno  i adventisti veruju  tako.
U diskusiji  se uvek  iznova  ponavljaju iste stvari o kojima su govornici vec nekoliko puta pricali. 


Prvo treba traziti  pravi istorijski izvor a ne izgovor  zasto je liturgija na stranom jeziku a razlog on nije slucajan. 
A crkva bi za to  trebala istrazivacima da otvori dvoje arhive.
Razlog  je nekima poznat ali ne javnosti. 
Nas narod bi bio daleko Novozavetno  pismeniji da je na njegovom jeziku.
Nekada to od crkve nije bilo pozeljno.
Katolici barem to priznaju.


Medjutim vazno je razumeti osnove vere  i Bogosluzenje.
A osnova je da je Hristos umro za moje grehe i da ja njegovu zrtvu prihvatam i u svom zivotu i na Bogosluzenju.


Propovjednik 12,13Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.


A ko koliko razume, Hristos je svojom pricom o talantima  pokazao da ce se toliko trsaziti od njega.
Ne vise i ne manje. 
Dakle ko nesto ne razume nece se traziti  od njega.


Ali za svestena lica za teologe, koji znaju istinu a iznose nesto drugo je odgovornost daleko veca.
Cak je njima bolje vodenicni kamen  kaze Hristos ako ne rade kako stvarno znaju. 


Hristos je liturgiju  ili Bogosluzenje praktikovao  na narodnom jeziku.
Ako nekoma to ne valja sto drugi zagovaraju to na svom jeziku ili praktikuju, onda neka rade stranim jezikom ako im je volja ko im brani?


Ne razumem kako se  bogosluzenjem na svom jeziku i tradicionalno kao apostoli odvracaju  ljudi od Hrista?
A liturgijom koja se vekovima prilagodjavala priblizacamo?
Ako je ono bili Hristu i apostolima dobro, dobro je i meni.
Ko hoce nove stvari neka mu.


[size=31]1h.46 minut.[/size]
[size=31]Govornik pise prirucnik gde ce upucivsti druge?[/size]
[size=31]Sada mi je jasno zasto govornik na ovakav agresivan  nacin nastupa.[/size]
[size=31]Cilj mu je ocugkedno da digne prasinu i da postane poznat.[/size]
[size=31]A onda pocinje pisanje knjiga..[/size]
[size=31]Neja jednu knjigu kupi 10.000 pravoslavaca puta 5 Eura to je:[/size]
[size=31]50 000 eura od prve knjige.[/size]
[size=31]Ocigledno govornik slusa predavanja MP. :sweat_smile:[/size]
[size=31]Garantujem.[/size]
[size=31]Znaci govornik bi najmanje imao 400 evra mesecno 10 god bez sta da radi[/size]
[size=31]A to je tek prva knjiga a gde je zarada od Video klipova koji ce poceti...?[/size]
[size=31]Bravoooo[/size]
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 14:53

Od 1.h 47 minut.


Zasto neki pravoslavci iz adventizma prelaze u pravoalavlje i ponovo se ponavlja  pitanje DESETKA?


Govornik navodi primer zato sto je nekom pravoslavnom  verniku svestenik trazio da mu plati sahranu, ovaj nije imao a pravoslavni svestenik odbio da mu sahrani oca ahrani i ovaj postane adventista? :sweat_smile:


Pa ljudi zar nemate vi nista ozbiljnije?


Pa taj covek bi pre postao ateistama a ne adventista.


Razlozi zasto neki pravoslavac postane adventsta gde ce ga posle svi ismejavati neki odbaciti, nije taj.
On je duhovne prirode ioitktivenja prave istine i pravog jevandjelja .
Onda iskustvo novo rodjenja..Gde Duh sveti menja i  uskladjuje tvoj zivot sa Bozjom zakonom. 
Gde se osoba upoznaje sa Bozjom recju, biblijom..
Gde sama u pismu  pronalazi da crkva tu u mnogome na zalost odstupa.
Zato crkva insistira da ljudima tumaci bibliju.
Inace ako sami to rade mogu da primete neke netacnosti u crkvenim ucenjima.
A kada im crkva tumaci nece ih primetiti itd.:wink:


Ali ko ne zeli niti treba niti  mora da bude adventista ako ustanovi da ta crkva biblijaki uci pogresno.
Pozivam svakoga ko zeli da to proveri. 


Sto se tice desetka.
Svako davanje u bilo kojoj crkvi je dobrovoljno pa i kod adventista .
Praksa pokazuje da samo trecina adventista daje desetak na isprobavsi blagoslove koji se tu kriju..
Ali Bog poziva, iskusajte me u desecima.


Sto znaci ako na kraju godine bude imao manje, Bog ga tim pozivom automatski oslobadja desetka.


Malahija 3,10 Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u mojoj kući, i okušajte me u tom, veli Gospod nad vojskama, hoću li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam bude dosta.


Sta znaci kusajte me?
Ako ti posle osiromasis ili budes imao 10% manje na kraju godine nego do sada?
Ti si oslobodjen desetka od Gospoda.


Ali oni koji daju desetak daju zato sto imaju i zato sto su blagoslovljeni.
Ako ne, zasto ga daju?
Zar ne kaze  Gospod kusajte me? 
Uostalom pre sekularizma dok je bila vladavina drzave i crkve, pravoslavna crkva je uzimala od naroda desetak  i to rukom drzave.
Prezviter bi to trebao da zna, zar je moguce da ne zna?
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 15:19

1.h 48 minut.


Ukratko se pominje indoktrinacija?


Pa da li je indoktrinacija kada crkva tumaci bibliju ili kada vernik bude naucen da sam tumaci bibliju?


Kazem osposobljen da tumaci.
Slicno kao kada ucus zanat recimo stolar pa sam umes da napravis stolicu.
Ili si naucio zanat a zanatska skola ti pravi stolice? 
Kod adventista je svaki vernik  samostalni manji ili veci Teolog.


Jer ko zivi Hrustovu veru on ce zeliti da ju u tako dobro upozna.
.
Svaki vernik se osposobljava da moze samostalno da istrazuje i razume bibliju.
On ima pravo reci i misljenja u crkvi.
On polemise, on dovidi u pitanje, i postavlja pitanja ali i daje odgovore.


Gde ovoga nema tu je indoktrinacija. 


On ne prihvata nista sto neki covek ili recimo Prezviter, Teolog   ili pisac ili prorok u crkvi  kaze ako to ne noze da potvrdi biblijom.


Tako osposobljen vernik  ili clan adventisticke crkve se dalje sam da tako kazem, skoluje i verski obrazuje.
Niko ga ne tera na to.
On sam izucava i sta uce druge crkve i zajednice.
Recimo ja odlicno poznajem ucenje JS  bolje od mnogih JS.


Samostalno istrazujem i pravoslavno i katolicko ucenje  i  mnogih drugih.
Kada sam bio mali imao sam pravoslavnu veronauku pomagao svesteniku u sluzbi, drzao relikvije, recitiro itd.
Jer neko nije adventista jer se adventisti lepo cesljaju.
Vec zato sto adventisti imaju pravu biblijsku istinu.
Koju mogu da potvrde biblijom.


Adventisti i su uvek spremni da prihvate nesto drugo ako im to neko biblijom pokaze jer su otvoreni za istinu.
Dok neki  pravoslavci prihvataju sta crkva kaze pa pisalo u bibliji kako god.
Ali koliko ima stvarnih pra voslavaca koji stvarno zive i praktikuju pravoslavlje 100% ili var 90  ili 80% ?


Ako im ima 1000 skidam kapu?
Neko ko je adventista on je adventista dok praktikuje svoju veru.
Neko 100% neko manje neko mozda i 10%
Neko nikako a tu je?
A ko padne ispod 50% taj vecinom odlazi.
ZASTO?
Ako  ne praktikuje 100% nece bitu spasen.
A ko praktikuje javno greh, recimo preljubu krsi javno Bozje  zapovesti i to se zna.
Taj biva iskljucen.
Ako vec zivis kao svet onda budi u svetu. 


A ko je rekao ostalim pravoslavcima sta ce biti sa njihovim spasenjem i da li je samo dovoljno doci jednom u crkvu i godisnje i zapaliti svecu i ziveti kao ovaj svet?


Ja sam i dalje Pravoslavan ali sam i adventista.
Zasto?
Zato sto sada jos ispravnije, smisaono i intrzivnije  sluzim Bogu.
Ja nisam promenio veru ja sam i dalje hruscanin. 


Da li je slavno postati adventista?
Nikako, to je sramno i bruka pred ovim svetom i okolinom.
Ali ne pred Bogom
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 15:53

1h 50 minut.


Kada neko umre njegov imetak  pripada zajednici?


Takva izjava je apsolutno netacna.
Mozda ima takvih iznimnih  slucajeva meni nije poznat ni jedan.
Ima ih sigurno i kod pravoslavaca.
Adventisti ostavljaju svoju imovinu svojoj rodbini, naravno deci.
I to je pravilo.
Ne crkvi.
I to je istiba, ostalo su predrasude..
Mozda ima slucaja da neko nema nikoga pa da ostavi crkvi?
Takva praksa je kod  katolika cesta jer na samrti  odlazi svestenik kod osobe, pogotovo ako nema nikoga i obecaje mu raj. 
I kod JS je takva praksa cesca ali ne uobicajena.


1h.51.


Kaze pravoslavna  crkva dobija mesto malo novca od drzave.


Evo jedan stariji podatak  iz 2018.
Sada mora da bude vise?


← Crkveni desetak od drzave bez PDV-a


Posted on 21.05.2018.
Srpska pravoslavna crkva godišnje iz budžeta dobije oko 7 miliona evra, na račun toga što je kao nevladina organizacija (NVO), korisnik budžetske linije 481.
7 miliona evra novca svih građana Srbije.
A kada bi postojao crkveni porez, nalik na onaj u Nemačkoj?
Taj porez iznosi 8% ili 9% bruto plate za svakog zaposlenog koji se izjasnio pred poreskim organima kao vernik. Recimo da bi u Srbiji koristili poresku stopu od 8%.
Brojke koje ćemo u nastavku koristiti su približne, premda sa malom greškom i izvinjavamo se unapred za omaške u odnosu na moguće preciznije brojke.
Recimo da u Srbiji ima 2 000 000 zaposlenih.
Recimo i da je tačan popisni podatak o 95% vernika SPC.
To bi značilo da, prosečno gledano, 1 900 000 zaposlenih pripadaju stadu SPC.
Neka je prosečna bruto plata u Srbiji 50 000 dinara.
8% od te sume je 4 000 dinara mesečno, po zaposlenom.
Ukupno dakle 7 600 000 000 dinara mesečno za sve zaposlene.
Ukupno 91 200 000 000 dinara godišnje od svih zaposlenih.
Dakle, nekih 760 000 000 evra, koje bi SPC, uz pomoć države, svake godine naplatila od svojih vernika.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 16:47

1h52.






Napadi na intrrnetu na Patrijarha  navodno dolaze od adventista?


Zasto Prezviter ne kaze koji to napadi?


Jedino sto mu prebacuju ljubljenje i poklon pred papom.


Pa to mu i vasi prvenstveno prebscuju i treba.


Zasto mu vi to ne prebacujete?


Zbig plate ili?


Nista mu ne prebacuju ili ne napadaju  nego sto i pravoslavci  to rade .


Evo"


https://youtu.be/MnbgIjpVzVs?si=b7pUUbmzOH94ZXAw





1h.54 do 57min


Sta nauciti od adventista?


I 7000 000 miliona pravoslavnih?


Pa kada bi to tako bilo sto ovde pominje bilo bi dobro.


Ima toga ali je prakticno malo.



Pogotovo sta fali je sta je sa vernikom posle krstenja




A ovih 700 000 pravoslavnih idu li oni u crkvu?



Koliko je pravoslavaca koji 100% primenjuju i zive pravoslavlje?






Koliko sa izmedju 70 i 90%


Da cujemo to?



1.h 59. -  2.00. 04  h.


Navodno adventiste zestoko sablaznjava sto  se Vladimir obraca svesteniku sa oce?

Bas mnogo briga adventiste sto se nekome obracaju sa oce  njegovi vernici.


Ne zovite nikoga Ocem se misli da mi imamo Boga Oca.


Ne trebam ja da nazovem sada  recimo Budu Ocem na mesto Boga Oca a Boga Oca odbacim a jos se zovem hriscaninom?.


Necu ni nekoga zvati ocem ako smatram da on uci pogresno hriscanstvo.


Ocem cu nazvati nekoga preko koga sam naucio duhovne stvari i veru.


Ali taj nece od mene traziti da mu se tako obracam niti ce orihvatiti   jer je ponizan i ne zeli da sa time pokazuje da je veci od mene.


Iako je on moj duhovni otac.


Mi smo svi braca i deca Bozja.


Necu smatrati nekog  teologa i duhovnim ocem  od koga recimo nisam nista naucio o Bogu.


Naravno da ces  bioloskig oca nazvati ocem i o tome nije rec.


Ne zovite nikoga Uciteljem?

Nas ucitelj je Hristos, ne treba sada da uzmem recimo Budu za ucitelja mesto Hrista.


I onda imam drugog ucitelja a kazem hriscanin sam. Itd.


Ali neko je moj ucitelj ko me poucio o Hristu i zasto mu ne bih rekao ucitelj?.

Tako ceo video Vladimira, pociva na pogresnim tvrdjenjima i predpostavkama,polu istinama ili ne istinama i dezirfomacijama.

 o adventidtima. 


Los izvor za ovakvu temu, nadam se da ce te naci nekog boljeg.


Sto vise tema to bolje.


Nemojte stati samo na ovoj.


Jeste postovani Prezviteru to su  neozbiljnost kada imate gosta koji vam daje pogresne informacije.


I jeste neozbiljno svog oca ne zvati ocem.


Ali ne znam kome se cudite to kod adventista nije tako 


A zasto ne biste jednom informativno  proctali knjigu Put Hristu i Ceznja vekova?


Pa ako nema dubine i ozbiljnosti vi odma prekinite


Poslednji izmenio Glasnik dana 2024-03-27, 17:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Glasnik 2024-03-27, 17:48

2h.05 min do 2h 19 min


Negiranje mucenika.

Mnoge  stari se tu ponavljaju.


Ne negiraju adventisti mucenike.
Samo sto im se ne mole, Bogu se samo moli.
Vecina tih mucenika je to isto tako praktikovala.
Naravno da imaju mucenike i neke koje vi smatrate mucenicima.
Sama borba za veru je trajala 2000 god i imamo par stotina miliona mucenika zadnjih 2000 gog  za veru.
Vecinu toga je pobila katolicka crkva i spalila, na vas tu otpada samo  mali deo.
Ali dobicete ponovo priliku cim papstvo povrati svoju moc ako im se poklonite.
Ako ne, onda ce te biti medju mucenicima.
A ako se poklonite, moracete da mucite.


Da mnigi Srbi su stradali za hriscansku  veru kao recimo Bogumili.


Evo od nekih pokreta pre adventista mucenika.
Danas ih nema, sta ste uradili sa njima?


Popovci


Auškovci,


Černabiljci


Bespopovci


Teodosijevci


Stranjici


Spelevci


Pastuhovci


Samokreščenci


Akuljinovci


Stefanovci


Srednjaci


Čislenici


Hlisti


Skopci


Napoleonovci


Subotari tadasnji.


komunisti (hrišćanski)


Joaniti


Jovanovci


Torbesi


Goranci


Bogumili.


https://dobravijest.files.wordpress.com/2013/10/stamenkovic_18-izvor_sektastva1.pdf


Kao što se nesumnjivo i jasno vidi, nije samo protestantizam obilovao sektama. Bilo ih je i u pravoslavlju i u rimokatolicizmu, pa i u staroj Crkvi.“[63]


http://www.vjera.net/index.php?optio...gija&Itemid=62

Mnogi verni pravoslavci ili katolici koji su ziveli savesno i po najboljem znanju ce biti spaseni.
Mnogi pravoslavni mucenici recimo.


Isus kaze da ima ovaca i u drugom toru.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista... Empty Re: Odgovori na pitanja i tvrdjenja u video klipu bio sam adventista...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu