BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko su 2 svedoka u Otkrivenju?

Ići dole

Ko su 2 svedoka u Otkrivenju?  Empty Ko su 2 svedoka u Otkrivenju?

Počalji od Glasnik 2022-05-02, 23:34

2 Svedoka u Bibliji.

Biblija, to jest apostol Jovan nam govori o 2 svedoka.
Oni su istovremeno dva svedoka i dva proroka.
Rec je o simbolici, biblija nam onda na drugim mestima kaze ko su oni.

Jer oni muce svet i kad god ljudi predju previse moralne granice i neko pokusa da naudi 2 svedoka, oni mogu da izlivaju kazne na svet.

Ko su oni?

U Starom zavetu je to bio samo Stari zavet, tadasnja Biblija.
Na osnovu njenih zapisa Bog je mogao da dopusti kazne na Izraila kada su presli moralne granice.
5. Mojsijeva 31,26 Uzmite ovu knjigu zakona i metnite je pokraj kovčega zavjeta Gospoda Boga svojega, da bude ondje svjedok na vas.
5. Mojsijeva 31,27 Jer znam nepokornost tvoju i tvrdi vrat tvoj. Eto, dokle sam još živ s vama, do danas, bijaste nepokorni Gospodu; akamoli kad ja umrem?
5. Mojsijeva 31,29 Jer znam da ćete se po smrti mojoj pokvariti, i zaći s puta koji vam zapovjedih; i zato će vas zadesiti ovo zlo najposlije, kad stanete činiti što je zlo pred Gospodom gnjeveći ga djelom ruku svojih.

Medjutim u novom zavetu imamo 2 svedoka, proroka.
Ona svedoce ovome svetu istinu.
Oni su tu niko ne moze da kaze nisam znao ili nemam informaciju.
I na osnovu njih kada ovaj svet prelazi moralne granice ili se okrece protiv ova dva svedoka, Bog ima pravo da pusti kazne na svet.
Pored toga, ova dva svedoka muce ljude.
Jer im govore istinu koju ne zele da cuju.
Ili moraju sa istinom da se suoce gledajuci istinu a braneci ne istinu.
Velika je to dusevna muka.
Neces Bozje a neces ni da odbacis drugo.

Ta dva svedoka za danasnji Novozavetni svet jesu Stari i novi zavet.
BOZJA REC.

Za Izraila je to bio samo Stari zavet i 10 zapovesti u kovcegu Svedocanstva.
2. Mojsijeva 25,22 I tu ću se sastajati s tobom i govoriću ti ozgo sa zaklopca između dva heruvima, koji će biti na kovčegu od svjedočanstva, sve što ću ti zapovijedati za sinove Izrailjeve.

Za nas je i Stari i Novi.

Ta dva svedoka imaju dve etape svog delovanja.
U prvoj, govore skriveno i tajno simbolicki u djakovima.
Jer su gonjeni.
U drugoj oni staju na svoje noge.
Ali necu o tome.

Da pogledamo:



Poslednji izmenio Glasnik dana 2022-05-02, 23:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2521
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ko su 2 svedoka u Otkrivenju?  Empty Re: Ko su 2 svedoka u Otkrivenju?

Počalji od Glasnik 2022-05-02, 23:39

Biblija govoro o dva proroka, svedoka.

Oni su i 2 masline i
i 2 ziska.

Off 11:3 I daću dvojici svojih svedoka, i proricaće hiljadu i dvesta i šezdeset dana obučeni u vreće.
Off 11:4 Ovi su dve masline i dva žiška što stoje pred Gospodarem zemaljskim.

Znaci govori nam se o dva svedoka, a onda nam se daje jedna i´nformacija da ih prepoznamo ko su.
Oni su dve masline dva ziska.
A onda nam Bozja rec kaze sama sta je to:
Sach 4:1 Potom vrati se andjeo koji mi govoraše, i probudi me kao čoveka koji se budi oda sna.
Sach 4:2 I reče mi: Šta vidiš? A ja rekoh: Vidim, eto, svećnjak sav od zlata, i gore na njemu čaša, i sedam žižaka njegovih na njemu, i sedam levaka za sedam žižaka što su gore na njemu,
Sach 4:3 I dve masline uza nj, jedna s desne strane čaši a jedna s leve.
Sach 4:4 I progovorih andjelu koji govoraše sa mnom, i rekoh: Šta je to, gospodaru moj?
Sach 4:5 A andjeo koji govoraše sa mnom odgovori i reče mi: Zar ne znaš šta je to? I rekoh: Ne, gospodaru moj.
Sach 4:6 A on odgovori i reče mi govoreći: To je reč Gospodnja Zorovavelju: ne silom ni krepošću nego Duhom mojim, veli Gospod nad vojskama.

Znaci dva proroka su Bozja rec. Stari i Novi zavet i verovatno i oni koju tu rec nose ljudima.

OTRKIVENJE GORE KAZE DA SU TO TAKODJE I 2 ZISKA DVA SVETLA

Ps 119:105 Reč je Tvoja žižak nozi mojoj, i videlo stazi mojoj.

Bozja rec, Sveto pismo je svetlo ljudima...


Sach 5:1 Potom opet podigoh oči svoje i videh; a to knjiga lećaše.
Sach 5:2 I on mi reče: Šta vidiš? A ja rekoh: Vidim knjigu gde leti, dužina joj dvadeset lakata, a širina deset lakata.

Sach 5:3 Tada mi reče: To je prokletstvo koje izadje na svu zemlju, jer svaki koji krade istrebiće se po njoj s jedne strane, i koji se god kune krivo istrebiće se po njoj s druge strane.

Sach 5:4 Ja ću je pustiti, govori Gospod nad vojskama, te će doći na kuću lupežu i na kuću onome koji se kune mojim imenom krivo, i stajaće mu usred kuće i satrće je, i drvlje joj i kamenje.

5.Mo 11:16 Čuvajte se da se ne prevari srce vaše da se odmetne i služite tudjim bogovima i poklanjate im se;

5.Mo 11:17 Da se ne bi razgnevio Gospod na vas i zatvorio nebo da ne bude dažda, i zemlja da ne da roda svog, te biste brzo izginuli u dobroj zemlji koju vam Gospod daje.

Postojanje Bozje reci na zemlji i onih koji ju nose ljudima, daje pravo Bogu na osnovu toga sto su dva svedoka medju njima a ljudi ih odbacuju ili ne slusaju, i prelaze svaku normu zla i nemoralnosti, ta dva svedoka daju Bogu pravo da dozvoli kazne ili katastrofe nad zemljom kao zadnje sredstvo ne bi li odvratio coveka od zla.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2521
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu