BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Месијина смрт нигде у Танаху није пророкована као некакво „спасење”.

Ići dole

 Месијина смрт нигде у Танаху није пророкована као некакво „спасење”.  Empty Месијина смрт нигде у Танаху није пророкована као некакво „спасење”.

Počalji od Glasnik 2020-07-05, 19:00

Pitanje 05.07.2020.
Месијина смрт нигде у Танаху није пророкована као некакво „спасење”.
-------------------------------------------------------------------
Odgovor: 05.07.2020.
Mesijina smrt je prorokovana od samog pocetka u Tanahu.

Vidimo da je Adamu i Evi jos obecan spaitelj Mesija koji ce stati na glavi zmiji, sotoni:

1. Mojsijeva 3,15 I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između sjemena tvojega i sjemena njezina; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.

I dok dodje taj spasitelj, Bog im uvodi sistem zrtvovanja pre nego je to dato i Izrailu.

1. Mojsijeva 3,21 I načini Gospod Bog Adamu i ženi njegovoj haljine od kože, i obuče ih u njih.

Prvu zrtvu prinosi sam bog i oblaci Adama i Evu u zivotinjeske koze, sto vec u samom startu simbolise da su gresni i tako simbolicki goli i da njihov pokusaj da sami pokriju svoju golotinju, simbolicki svoj greh,, ne vredi u Bozjim ocima:

1. Mojsijeva 3,7 Tada im se otvoriše oči, i vidješe da su goli; pa spletoše lišća smokova i načiniše sebi pregače.

Adam i Eva su sami spleli svojim rukam odecu za sebe i svoju golotinju.
Bog kaze, ne, evo vam moja odeca.
Samo ja mogu da pokrijem vas greh, vasu golotinju.

To je simbolika u samom startu, inace cemu klanje zivotinja kada su Adam i Eva vec pokrili sebe liscem.

A onda u jednoj Evinoj izjavi vidimo da je ona znala o spasitelju:

1. Mojsijeva 4,1 Iza toga Adam pozna Jevu ženu svoju, a ona zatrudnje i rodi Kajina, i reče: dobih čovjeka od Gospoda

Dobih coveka od Gospoda.
Eva je mislila da se sada rodio spasitelj prvim detetom.
Ali to nije bilo to.
Ocigledno je znala, ali ne i kada.

Videvsi da nije taj spasitelj, vidimo da su dalje praktikovali zrtvovanje koje je sam bog zapoceo, koje je trebalo da im ureze secanje na Bozje obecanje o spasitelju.

I desava se sledece:

1. Mojsijeva 4,3 A poslije nekoga vremena dogodi se, te Kajin prinese Gospodu prinos od roda zemaljskoga;
1. Mojsijeva 4,4 A i Avelj prinese od prvina stada svojega i od njihove pretiline. I Gospod pogleda na Avelja i na njegov prinos,
1. Mojsijeva 4,5 A na Kajina i na njegov prinos ne pogleda. Zato se Kajin rasrdi veoma, i lice mu se promijeni.

Vidimo da deca Adamova iamju znanje o zrtvovanju i primenjuju tu praksu.

Iz teksta vidimo da je Bog prihvatio zrtvu Avelja ali ne i Kaina.
Bog biblije se ne ponasa tako nikada ako coveku nije dao znanje o necemu i ne preupsta coveku da on sam odredjuje bogosluzenje Bogu.
Sto znaci da je Kain odlucio da postupi drugacije nego sto mu je Bog kazao:

1. Mojsijeva 4,7 Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? a kad ne činiš dobro, grijeh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji.

Bog nikada nikome ne kaze da cini zlo ili dobro, ako ovaj nije poucen, upucen ili svestan necega.
Sto cela situacija potvrdjuje da su imali znanje o tome kako treba da cine.
Inace Kain nije mogao da bude odbacen i okrivljen od Boga.

Ovaj primer nam takodje pokazuje kako nastaju mnoge lazne crkve danas.
Izabrijauci svoj nacin kako ce da sluze Bogu a ne onako kako im je Bog kazao.
bog odbacuje to kao kod Kaina.

Dakle, u samom startu imamo pokazatelj o Mesiji koji ce sebe da zrtvuje za coveka i oko 1500 god kasnije je Izrail jedini medju tadasnjim narodima prihvatio Boga i zato je kod Izraila samo obnovljen sistem zrtvovanja i svestensstva koje je bilo dato jos u pocetku.

Vidimo da i Noje sam ima znanje o zrtovanju a kada ovogore unazad znamo, znamo da je to znanje Bog predao Adamu pa je tako i Noje kao njegov unuk,znao o tome.

POSTO JE BOG OCEKIVAO OD NOJEVIH I LJUDSKIH POTOMAKA DA MU SLUZE.
Prinoseci zrtve, zato je rekao Noju sledece:

1. Mojsijeva 7,2 Uzmi sa sobom od svijeh životinja čistih po sedmoro, sve mužjaka i ženku njegovu; a od životinja nečistih po dvoje, mužjaka i ženku njegovu,
1. Mojsijeva 7,3 Također i od ptica nebeskih po sedam, mužjaka i ženku njegovu, da im se sačuva sjeme na zemlji.

Od cistih po sedmoro, a necistih po dvoje.
Jer su mu ciste zivotinje trebale i za hranu i za zrtvovanje.

NOJE ZRTVUJE
1. Mojsijeva 8,20 I načini Noje žrtvenik Gospodu, i uze od svake čiste stoke i od svijeh ptica čistijeh, i prinese na žrtveniku žrtve paljenice.
1. Mojsijeva 8,21 I Gospod omirisa miris ugodni, i reče u srcu svojem: neću više kleti zemlje s ljudi, što je misao srca čovječijega zla od malena; niti ću više ubijati svega što živi, kao što učinih.

Nije Noje to izmislio kao ni Avelj, kod Boga nema izmisljanja.

Vidimo i pojavljivanje Melhisedeka kao svestenika, sto nam pokazuje da su imali i svestnestvo, ali nemamo mnogo imformacija o tome.

1. Mojsijeva 14,18 A Melhisedek car Salimski iznese hljeb i vino; a on bijaše sveštenik Boga višnjega.
1. Mojsijeva 14,19 I blagoslovi ga govoreći: blagosloven da je Avram Bogu višnjemu, čije je nebo i zemlja!
1. Mojsijeva 14,20 I blagosloven da je Bog višnji, koji predade neprijatelje tvoje u ruke tvoje! I dade mu Avram desetak od svega.
1. Mojsijeva 14,21 A car Sodomski reče Avramu: daj meni ljude, a blago uzmi sebi.
1. Mojsijeva 14,22 A Avram reče caru Sodomskom: dižem ruku svoju ka Gospodu Bogu višnjemu, čije je nebo i zemlja, zaklinjući s

Sigurno se Avram ne poklanja pred bilo kime i ne daruje bilo koga jer Gospod kaze za Avarma:

1. Mojsijeva 26,4 I umnožiću sjeme tvoje da ga bude kao zvijezda na nebu, i daću sjemenu tvojemu sve ove zemlje; i u sjemenu tvojem blagosloviće se svi narodi na zemlji.
1. Mojsijeva 26,5 Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovjesti moje i pravila moja i ZAKONE moje.

KOJE ZAKONE?

Gde su napisani?

Pa to je ovo o cemu pisem unazad i mnogo toga, sve deset zapovesti, itd.
Avramovo znanje je bilo prenesneo od Noja pa je zato Avram imao parametre po kojima je sluzio Bogu ispravno, da je on, mogao da kze, da mu je Avram po volji.

Kasnije kada je Bog imao jedan svoj narod, a ovo znanje o Bogu se zaboravilo, Bog je dao Avramovom potomstvu ponovo sve te uredbe i znanje o Bogu i hteo je da mu ovi budu poslusni a on da pokaze svoje blagoslove nad njima. a da to vide ostali narodi i dodju Bogu.

1. Mojsijeva 28,14 I sjemena će tvojega biti kao praha na zemlji, te ćeš se raširiti na zapad i na istok i na sjever i na jug, i svi narodi na zemlji blagosloviće se u tebi i u sjemenu tvojem.
-----------------------------------------------------------------------

„...5. Држите уредбе моје и законе моје; ко их врши, жив ће бити кроз њих. Ја сам Господ...” (3.Мојсијева 18:5)...
-------------------------------------------------------------------

Gospod će suditi svakome po delima, jer delima gresimo Gospodu ne nedelima.

Zadnji tekst, držite UREDBE moje i ZAKONE moje, ko ih vrsi ziv će biti kroz njih.

Tekst pominje i uredbe i zakone.
Ne samo zakone.
A uredbe su žrtve i prinosi, praznici i mnogo toga sto uakzuje na Hrista koji pokriva anse grehe ako ih učinimo.
Sto znaci, da je posle prinesene žrtve, gresniku moguće da živi ako ne krsi taj zakona.

Ako prihvati žrtvu za greh, UREDBE, i ako ne krsi vise bozji zakon zbog koga je žrtvovano.

5. Mojsijeva 30,10 Ako uzaslušaš glas Gospoda Boga svojega držeći sve ZAPOVESTI njegove i UREDBE njegove, NAPISANE U KNJIZI ovoga zakona; kad se obratiš ka Gospodu Bogu svojemu svim srcem svojim i svom dušom svojom.

PA I DANAS IAKO JE ISUS ZRTVOVAO SEBE.

Obavezni smo da obavljamo odredjne uredbe i imamo ucesca u pricesti koji je samo produzetak pashe, ili imamo krstenje.
Urdbe u Tanahu su uakzivale na onoga koji će doći.
Pricest ili krstenje, ukazuje na onoga koji je dosao.

A kada smo primili oprostenje, obavezni smo da ne krsimo njegov zakon, i živimo po njemu. ali to možemos amo njegovom silom odozgo.
Sami ne možemo, jer nam je potrebno njegovo preobrazenje.

Zrtvovanje za greh.

2. Mojsijeva 29,14 A meso od teleta i kožu i balegu spali ognjem izvan okola; to je žrtva za grijeh.
2. Mojsijeva 29,36 I svaki ćeš dan prinositi na žrtvu tele za grijeh radi očišćenja; i očistićeš oltar čineći očišćenje na njemu, i pomazaćeš ga da se osveti.

2. Mojsijeva 30,10 Samo očišćenje neka čini nad rogovima njegovijem Aron jednom u godini; krvlju od žrtve za grijeh u dan očišćenja jednom u godini činiće očišćenja na njemu od koljena do koljena vašega; jer je to svetinja nad svetinjama Gospodu.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2521
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu