BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako razumeti Isusov vapaj na Krstu: Bože moj, Bože moj, Zasto si me ostavio?

Ići dole

Kako razumeti Isusov vapaj na Krstu: Bože moj, Bože moj, Zasto si me ostavio?  Empty Kako razumeti Isusov vapaj na Krstu: Bože moj, Bože moj, Zasto si me ostavio?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 23:28

19.04.14.
Pitanje:
Kako razumeti Isusov vapaj na Krstu: Bože moj, Bože moj, Zasto si me ostavio?

19.04.14.
Odgovor:
Jeste da Isus citira psalme gde je unapred prorecen ovaj dogadjaj:
Psalam 22,1 Bože moj, Bože moj! Zašto si me ostavio? Daleko su od spasenja mojega riječi vapaja mojih.
Psalam 22,2 Bože moj, vapijem danju - a ti ne odgovaraš; i noću, ali se ne pazi na me.

Ali Isus je iako je bio u potpunosti Bog i u potpunosti covek, pretrpeo veliki bol na krstu Golgote.

Njegova ljudska priroda je umrla na krstu.

Otac je bio sa njime celo vreme od vecnosti,
Ali trenutak smrti je isus morao sam bez Oca da podnese, to je trenutak gde ga je otac napustio uklonio se za kratko.
To je ta suova bol, biti bez Oca,
Otac i Isus su kroz celu vecnost zajedno
To je bio trenutak neopisive boli kada se za kratko razdvojio sa ocem zbog nas.
Kada bi smo samot o razumeli, onda bi bilo dovoljno da ga prihvatimo celim srcem

ZATO KAZE OVAKO

Dela 4:12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.
Znaci nis am otac ne moze d anas spasi bez Hrista

Jer je on jedini licno sam pretrpeo smrt za nas, zato je to bio trenutak razdvajanja sa Ocem
Isus kao covek na taj nacin izrazava neopisivu bol i vapaj.

Jeste da Isus citira psalam i sa time nam tako pokazuje da je on taj proreceni Mesija, ali njegov bol je stvaran..
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu