BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta znaci 2 Bozja zapovest?

Ići dole

Sta znaci 2 Bozja zapovest? Empty Sta znaci 2 Bozja zapovest?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 20:11

20.11.2014.
Pitanje:
imam jos jedno pitanje :kakvo je vase mišljenje vezano za drugu Boziju zapovest. Da li se obozavanje, slavljenje i hvala Gospodu moze vršiti i preko ikona, kipova, predmeta.,.

20.11.2014.
Odgovor:

Ikone kao umetnost ok.
Ali sve drugo, kao lsike to ejst ikone, razni kipovi i rpedmeti kojima ljudi sluze i mole se jeste, moderno idolopoklonstvo.
Klanjanje i molenje slikama i predmetima, kipovima i molenje njima, Bog naziva kvarenjem..
Bog daje 10 zapovesti i za 2 zapovest kaze ovako:

5.Mo 4:10 Onaj dan kad stajaste pred Gospodom Bogom svojim kod Horiva, kad mi Gospod reče: Saberi mi narod da im kažem reči svoje, kojima će se naučiti da me se boje dok su živi na zemlji, i da uče tome i sinove svoje;
5.Mo 4:11 Kad pristupiste i stajaste pod gorom, a gora ognjem goraše do samog neba i beše na njoj tama i oblak i mrak;
5.Mo 4:12 I progovori Gospod k vama isred ognja; glas od reči čuste, ali osim glasa lik ne videste;
5.Mo 4:13 I objavi vam zavet svoj, koji vam zapovedi da držite, deset reči, koje napisa na dve ploče kamene.
5.Mo 4:14 I meni zapovedi onda Gospod da vas učim uredbama i zakonima da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite.
5.Mo 4:15 Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne videste nikakav lik u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
5.Mo 4:16 Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,
5.Mo 4:17 Sliku od kakvog živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kakve ptice krilate koja leti ispod neba;
5.Mo 4:18 Sliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kakve ribe koja je u vodi pod zemljom;
5.Mo 4:19 I da ne bi podigavši oči svoje k nebu i videvši sunce i mesec i zvezde, svu vojsku nebesku, prevario se i klanjao im se i služio im; jer ih Gospod Bog tvoj dade svim narodima pod celim nebom;

Znaci, pravljenje slika, nazvanih svecima, ili slike andjela pa i slike samoga Boga, je jako gadno u bozjim ocima is trogo zabranjeno. Gospod to naziva kvaranjem ko pocne to da praktikuje.

Bog kaze da nece gledati na vreme kada nismo znali sta radimo. Ali ans poziva da se pokajemo od obozavanja ikona jer to nisu bogovi niti one mogu da opisu ili obuhvate boga. One su postale predmet obozavanja kao da su bog.

dela 17:29 Kad smo dakle rod Božji, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao ikone zlatne ili srebrne ili kamene, koje su ljudi majstorski načinili po smišljanju svom.
Apg 17:30 Ne gledajući dakle Bog na vremena neznanja, sad zapoveda svima ljudima svuda da se pokaju;
Apg 17:31 Jer je postavio dan u koji će suditi vasionom svetu po pravdi preko
čoveka koga odredi, i dade svima veru vaskrsnuvši Ga iz mrtvih.

Bog nije materija da bi ga materijalizovali. Bogu se molimo svojim umom i srcem:

Joh 4:23 Ali ide vreme, i već je nastalo, kad će se pravi bogomoljci moliti Ocu duhom i istinom, jer Otac hoće takve bogomoljce.
Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

3.Mo 26:30 Razvaliću visine vaše, i oboriću idole vaše, i metnuću trupove vaše na trupove gadnih bogova vaših, i mrziće duša moja na vas.

Ps 16:4 Neka drugi umnožavaju idole svoje, neka trče k tudjima; ja im neću liti krvave nalive, niti ću metnuti imena njihova u usta svoja.

Ps 31:6 Nenavidim one koji poštuju propadljive idole; ja se u Gospoda uzdam.

Jes 2:10 Udji u stenu, i sakrij se u prah od straha Gospodnjeg i od slave veličanstva Njegovog.
Jes 2:11 Ponosite oči čovečje poniziće se, i visina ljudska ugnuće se, a Gospod će sam biti uzvišen u onaj dan.
Jes 2:12 Jer će doći dan Gospoda nad vojskama na sve ohole i ponosite i na svakog koji se podiže, te će biti poniženi,
Jes 2:13 I na sve kedre livanske velike i visoke i na sve hrastove vasanske,
Jes 2:14 I na sve gore visoke i na sve humove izdignute,
Jes 2:15 I na svaku kulu visoku i na svaki zid tvrdi,
Jes 2:16 I na sve ladje tarsiske i na sve likove mile.
Jes 2:17 Tada će se ponositost ljudska ugnuti i visina se ljudska poniziti, i Gospod će sam biti uzvišen u onaj dan.
Jes 2:18 I idola će nestati sasvim.
Jes 2:19 I ljudi će ići u pećine kamene i u rupe zemaljske od straha Gospodnjeg i od slave veličanstva Njegovog, kad ustane da potre zemlju.
Jes 2:20 Tada će baciti čovek idole svoje srebrne i idole svoje zlatne, koje načini sebi da im se klanja, krticama i slepim miševima,
Jes 2:21 Ulazeći u raseline kamene i u pećine kamene od straha Gospodnjeg i od slave veličanstva Njegovog, kad ustane da potre zemlju.
Jes 2:22 Prodjite se čoveka, kome je dah u nosu; jer šta vredi?

ab 2:18 Šta pomaže rezan lik što ga izreza umetnik njegov? Šta liven lik i učitelj laži, te se umetnik uzda u delo svoje gradeći neme idole?
Hab 2:19 Teško onome koji govori drvetu: Preni se! I nemom kamenu: Probudi se! Hoće li on učiti? Eto, obložen je zlatom i srebrom, a nema duha u njemu.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta znaci 2 Bozja zapovest? Empty Re: Sta znaci 2 Bozja zapovest?

Počalji od Glasnik 2015-01-22, 00:22

06.02.14.
Pitanje:
Da li kipovi ikone,relikvije,svetitelji,predstavljaju most izmedju coveka,i Boga?Mogu li oni posredovati,pomoci,oprastati,spasti ljudsku dusu?Sta Biblija kaze o tome?

06.02.14.
Odgovor:
Isus je ejdini put i ne moze niko drugi niti covek niti neka ustanova, relikvija, slika, ili organizacija to da bude.

Jov 14:6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.

Isus je , jedini put ka Bogu i spasenju.

Isus je jedini nas zastupnik i posrednik pred Bogom i nikako covek ili bilo ko:
1.Joh 2:1 Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,

Heb 8:6 A sad dobi bolju službu, kao što je i posrednik boljeg zaveta, koji se na boljim obećanjima utvrdi.
Heb 12:24 I k Isusu, Posredniku zaveta novog, i krvi kropljenja, koja bolje govori negoli Aveljeva.

Apg 4:10 Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevom da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kog vi raspeste, kog Bog podiže iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Apg 4:11 Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja;
Apg 4:12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.

Ljudi uvek pokusvaju da otmu Hristu sto samo njemu pripada.
Na primer svestenstvo, posrednicku i zastupnicku sluzbu pred Bogom za nas itd, itd.

Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas rodih.
Heb 5:6 Kao što i na drugom mestu govori: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

Apg 17:29 Kad smo dakle rod Božji, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao ikone zlatne ili srebrne ili kamene, koje su ljudi majstorski načinili po smišljanju svom.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu