BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:26

SMRT JE BESVESNO STANJE  U BIBLIJI OPISANO METAFORICKI KAO SPAVANJE  BEZ SNA.


To je pravo ucenje Biblije.


TO UCENJE KAZE DA JE COVEK U TAKVOM STANJU POSLE SMRTI, KAO DA SPAVA  BEZ SVESTI.  TO JE BIBLIJSKO I STARO UCENJE.

TAKAV STAV IMA I RPAVOSLAVNA CRKVA I KAZE ZA ADAMA, USTANI TI KOJI SPAVAS:

Tada se Gospod približi samom adskom podzemlju, gde je posebno čuvan bio u okovima prvosazdani Adam, uze ga za ruku, podiže, i reče: "Ustani, ti koji spavaš, i vaskrsni iz mrtvih, i osvetiće te Hristos. Ja sam tvoj Bog i sa vlašću zapovedam sužnjima da iziđu, onima koji su u tami da se prosvetle, umrlima da vaskrsnu; zato i tebi naređujem: ustani, ti koji spavaš, jer nisam te stvorio da bi bio u adu; vaskrsni iz mrvih; ja sam život mrtvih; vaskrsni, obličje moje, stvoreno po liku mome; ustani, izađimo odavde; ti u meni i ja u tebi činimo nerazdeljivo lice; radi tebe sam ja, Bog tvoj, postao sin tvoj; radi tebe sam ja, Gospod tvoj, uzeo obličje slute; radi tebe sam ja, nadnebeski, sišao na zemlju i u ad; radi tebe čoveka sam ja, u mrtvim slobodan, postao čovek; radi tebe, izgnanog iz vrta, ja sam predat Judejcima u vrtu i raspet na drvetu.

http://www.svetosavlje.org/bibliotek...SvetiOci22.htm



Postojao je kako znamo, srednji mracni vek papske prevlasti.
Svest, razum, istina, su guseni  celog srednjeg veka, pa su mnoge Biblijske istine presle u zaborav.
Uvuklo se neznabostvo u hrišćanstvo u crkve.
Tako da je BIBLIJSKO ucenje o stanju coveka posle smrti takođe bilo iskrivljeno.
Toj papskoj prevlasti je dato vreme da pokaze svoj pravi karakter.
Kada je to određeno vreme prošlo, ponovo je savest, razum, slobodna volja, dobila slobodu i pocelo je istrazivanje i pronalazenje i objavljivanje starih Bilbijskih istina, tako da one mnogima mogu da izgledaju kao nove a ipak nisu nove nego stare.

TO CE BOZJA REC BIBLIJA I DOKZATI OVDE U OVOM PROUCAVANJU.
Pored svega često je I problem prevod Svetoga pisma .
TAKO DA MESTO NEKI PROVERE STA ORIGINALNI TEKST STVARNO KAžE, ONI IZ LENJOSTI STVARAJU RAZNA NETACNA UCENJA. I GRADE NA NJIMA SVOJE STAVOVE I VERU.

Na primer ju nasoj Bilbiji postoje mesta gde piše grob i većinom su porevedana sa PAKAO.
To je skroz pogresno prevedeno jer original teksta kaže GROB ne pakao.
Kada na primer kaže biblijski tekst: kada umre covek ide u pakao, vecina ljudi misli da je sa time ucenje o paklu dokazano?
Međutim ta reč nigde ne postoji na tim mestima u originalnom tekstu.
Tekst kaže ustvari: kada umre covek ide u grob ne pakao kako je cesto namerno,netačno prevedeno..
Onda kada kaže UMRE ili SMRT.
I to je cesto pogresno prevedena reč.
U originlanom tesktu uvek kaže: SPAVA. POCIVA , ZASPA A NE SMRT ILI UMRE..
Dakle kada čitamo tekst koji kaže umre TO JE  CESTO POGRESNO.
Original teksta kaže SPAVA.
Nekaze  umre.
Jer su verni Bozji ludi od Mojsija pa sve do Hrista i apostola verovali da covek ne ide u pakao ili raj ili nebo,posle smrti, već KAO da spava u prahu cekajuci dan vaskrsenja bez ikakve svesti.

Za umrle kada vaskrsnu je to kao jedan kartki trenutak, samo za žive je to dugo vreme.
SADA DA PREDJEMO I DA DOKAZEMO OVO STO SAM REKAO!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:00, izmenio ukupno 2 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:26

Pocecemo od Mojsija jer je važno da vidimo da je smrt SAN i staro ucenje a ne novo, i da to nije necija  ideja,  već ucenje koje je uzeto iz Biblije a ne iz ucenja neke novokompovane religija.

MOJSIJE JE VEROVAO DA JE SMRT SAN.


I rece Gospod Mojsiju: evo ti ćeš POCINUTI s ocima svojim… 5 Mojsijeva 31,16
.

Svi Mojsijevi preci su odvano pormli i ovde se njihova smrt naziva SNOM spavanjem:
Oni nisu niti u raju niti u paklu.
 I ti ćeš spavati sa njima dok si mrtav receno mu je,  jedino sto će Mojsije pre njih vaskrnuti a oni kasnije.
Ovaj symbol smrti Mojsije još dva puta ponavlja u svojoj knjizi o jovu I u svom 90 Psalmu:

Jer bih sada LEZAO I POCIVAO, SPAVAO BIH, I bio bih Miran.
O Jovu 3,14.


Prenuti od SNA svojega: o Jovu 14,12.

Ti ih kao povodnjem odnosis, oni su kao SAN…

Psalam 90,5.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:00, izmenio ukupno 2 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:26

BOZJI SLUGA CAR DAVID JE VEROVAO DA JE SMRT KAO SPAVANJE

Kada pišu o carevima Samuilo i Jezdra govore o Davidovoj smrti, pre nego je nastupila.
Ili kada je dosla, uvek upotrebljavaju izraze SPAVANJE I POCIVANJE.

Kada se navrse dani tvoji i pocines kod otaca svojih

2 Samuilova 7,12.
Kad gospodar moj POCINE kod otaca svojih…
1 Carevima 1,21.
Tako POCINU David kod otaca svojih
1 Carevima 2,10.

A kad…ću da je David POCINUO kod Otaca svojih…
1 Carevima 11,21.

Jer david posluzivsi rodu svojemu po volji Bozjoj umre (riginal: ZASPA) i metnuse ga kod Otaca njegovijeh i vide truhlenje.

Dela 13,36.
DA BI SLIKA BILA JASNA I NEDVOSMISLENA ISUS DAJE PREKO APOSTOLA PETRA JOS JEDAN DRAGOCENI DODATAK :
Jer David ne izidje na NEBESA…
Dela 2,34.

Sam David dok još nije posao na pocinak, peva u svojim psalmima da će u trenutku smrti poći da SPAVA i da će cekati do dana dolaska slavnog iskupitelja koji će i njega sa svima ostalima probuditi:

Pogledaj, uslisi me Gospode, boze moj! Prosvetli oci moje da ne ZASPIM na smrt.

Psalam 13,3.

Kad se PROBUDIM biću sit od prilike tvoje.

Psalam 17,15.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:26

IZVESTAJ POCIVANJA, spavanja,  IZRAELSKIH CAREVA:

Verne Bozje sluge Samuilo i Jeremija i Jezdra ostavili su izvestaj o zivotu careva Izrailjevijeh, iako je često u narodu dolazilo do otpada i prihvatanja raznih oblika zabluda povezanim sa stanjem coveka posle smrti,  u svim njihovim izvestajima je pokazana dosledna vernost ovom ucenju.
SVI CAREVI PRE NJIH SPAVAJU.
NOVI KOJI ODLAZE NA POCINAK SAMO IM SE PRIDRUZUJU.

Tako će to biti dok ne dodje onaj koji je rekao : JA SAM VASKRSENJE I ZIVOT: ISUS.

Pocinu Solomun kod otaca svojih . 1 Carevima 11,43. 2 Dnevnika 9,31.
I Jerovoam pocinu… 1 Carevima 14,20.
I pocinu Rovoam kod Otaca svojih …1 Carevima 14,31. 2 dnevnika 12, 16.
I Avijum pocinu kod Otaca svojih 1 Carevima 15,8.
A kad pocinu Avija 2 Dnevnika 14,1.
I Asa pocInu kod Otaca svojih… 1 Carevima 15, 24. 2 Dnevnika 16,13.
I pocinu Vasa kod otaca svojih 1 Carevima 16,6.
I pocinu Amrije kod otaca svojih… 1 Carevima 16,28.
I pocinu Ahav kod otaca svojih… 1 Carevima 22,40.
I pocinu Josafat kod Otaca svojih… 1 Carevima 22,51. 2 dnevnika 21,1.
I Joram pocinu kod Otaca svojih… 2 Carevima 8,24.
I pocinu Juj kod otaca svojih… 2 Carevima 10,35.
I pocinu Joas 2 carevima 13,13. 2 Carevima 14,16.
Pošto car pocinu… 2 Carevima 14,22.
Pošto car pocinu 2 Dnevnika 26,2.
Potom pocinu Jerovoam 2 Carevima 14,29.
I pocinu Azarije kod otaca svojih… 2 Carevima 15,7.
I pocinu Ozija kod otaca svojih 2 Dnevnika 26, 23.
I pocinu Menajim kod otaca svojih 2 Carevima 15,22.
I Jotam pocinu kod otaca svojih… 2 Carevima 15 38. 2 dnevnika 27,9.
I pocinu Ahaz kod otaca svojih 2 Dnevnika 28,27.
I pocinu Jezekija kod otaca svojih… 2 Carevima 20,21. 2 dnevnika 32,33.
I pocinu Mansija kod otaca svojih 2 Carevima 21,18. 2 Dnevnika 33,20.
I pocinu Joahaz kod otaca svojih… 2 Carevima13,9.
I pocinu Joakim kod otaca svojih… 2 Carevima 24,6.
ZASPASE SNOM SVOJIM Psalam 76,5.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:27

PROROCI SU VEROVALI DA JE PRVA SMRT COVEKA, NESVESNO STANJE SLICNO SPAVANJU:

Vaivlonjani koji krenu putem telesnosti ,zderanju i pijanstvu i odbace Boga, krenuce putem koji ih vodi kraju koji se zove ne samo san koje je prva smrt, nego će na kraju zaspati vecnim snom. To jest drugom smrcu kao sto kaže i Otkrivenje.
…Izaspe većim snom da se ne probude… Jeremija 51,39.

…Da će zaspati vecnim snom i neće se probuditi… Jeremija 51,57.


Sam Prorok Danilo koji je živeo i radio u Vavilonu i kada je dobio prorocku viziju o kraju celog sveta i kada je  sagledao šta će se nakraju desiti zapisao je:
I mnogo onih koji SPAVAJU u prahu zemaljaskom PROBUDICE se… Danilo 12,13.

A što se tiče njega samog I posto ga ceka vaskresnje , Gospod ga tesi dotle I kaže:

A ti (Danilo) idi ka kraju I POCIVACES I USTACES na kraju dana… danilo 12,13.

Sam Bog kaze Danilu da ce ustati na rkraju dana ove zemlje kada bude vaskrsenje svih umrlih vernih...


--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:27

CELA NOVOZAVETNA CRKVA JE VEROVALA DA JE SMRT KAO SPAVANJE BEZ SVESTI:

Onda (Stefan) klece na kolena i povika iza glasa: Gospode!
Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavsi umrije( original ZASPA)
Dela 7,60.

A potom ga videse jednom vise od 500 brace, od kojih mnogi žive i sad a neki pomrese (original ZASPASE) 1Korincanima 15,6.
Dakle oni koji pomrese (orginal ZASPASE) u Hristu, izgubise…
1 Korincanima 15,8.


Jer ako po Adamu svi umiru (original SPAVAJU) , tako će po Hristu svi oziveti… 1 Korincanima 15,22.

Evo am kazujem tajnu: jer svi neccemo pomreti (original ZASPATI) a svi ćemo se pretvoriti… 1 Korincanima 15,51.

Neću vam zatajiti pak braco za one koji su umrli(original ZASAPALI) da ne zalite kao ostali koji nemaju nade. Jer ako verujemo da Isus umre I vaskrse, tako će Bog I one koji su umrli (original ZSAPALI) u Isusu dovesti snjim. Jer vam ovo kazujem recju Gospodnjom da mi koji živimo I ostanemo za dolazak Gospodnji nećemo preteci onih koji su pormli ( original ZASPALI ) 1 Solunjanima 4,13-15.


Jer odkako oci pomrese ( original teksta ZASPASE) … 2 Petrova 3,4.


OD SVIH MESTA U POSLANICAMA SAMO NA JEDNOM MESTU I NAS TEKST Vuk Karadjic, SLEDI ORIGINAL:

Jer nas Bog ne postavi za gnjev, nego da dobijemo spasenje kroz Gospoda svojega Isusa Hrista, koji umre za nas da mi , stražili ili SPAVALI, zajedno sa njim živimo.
1 solunjanima 5,9.10.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2014-04-21, 15:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 22:27

ISUS NAZIVA PRVU SMRT SPAVANJEM:

Evndjelisti spominju četiri puta u evandjeljima  osobe koje su bile umrle, da je Isus rekao da one SPAVAJU.
Dakle ne samo pisci svetoga pisma pod nadahnucem Duha svetoga, nego i sam Isus kada je živeo u telu na zemlji, upotrebljava istu simboliku za smrt.

…Jer devojka nije umrla ne go SPAVA… Matej 9,24.

…Devojka nije umrla nego SPAVA…Marko 5.39.

…Nije umrla nego SPAVA … Luka 8,52.

Sva tri spominjanja simbola SPAVA odnose e na istu osobu, Jairovu cerku.
Ona je bila doslovno umrla narikace su bile tu.
Iako su mu se pre toga rugali za naziv koji je Isus dao smrti, spava. Uskoro posle toga nisu vise.

Šta je Isus rekao za Lazara njegovog prijatelja kada je bio umro prvom smrcu?

Lazar nas prijatelj ZASPA, nego idem da ga PROBUDIM.
Onda mu rekose ucenici njegovi: Gospode, ako je ZASPAO ustace.
A Isus im rece za njegovu smrt a oni su misleli da govri sa spavanje sna.
Tada im kaza upravo: Lazar je umro.

Jovan 11,11-14.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije. Empty Re: Smrt je kao SPAVANJE bez sna, to je metaforicko ucenje Biblije.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu