BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li mozemo da drzimo zakon?

Ići dole

Da li mozemo da drzimo zakon?  Empty Da li mozemo da drzimo zakon?

Počalji od Glasnik 2021-02-13, 18:30

POKUSAJ DRZANJA ZAKONA:


Iskustvo jedne diskutantkinje:
Meni su zapovesti i pravila morala više bila signal da nešto načisto
nije kako treba. Spolja nekako i možeš da se pridržavaš, ali iznutra, onako
kako je Hrist primenu zapovesti objasnio, potpuno je nemoguće. Odlučiš nešto pa posle par minuta ili par sati zaboraviš.
Pre bih rekla da zapovesti služe samo da bi se čovek zapitao ko u stvari upravlja njegovim životom i na koji način da preuzme kontrolu.


Poslednji put izmenio Glasnik dana 2021-02-13, 18:41, izmenio ukupno 2 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li mozemo da drzimo zakon?  Empty Re: Da li mozemo da drzimo zakon?

Počalji od Glasnik 2021-02-13, 18:31

Bravoooo
Odusevljen sam.
Najveca i najiskrenija istina koja je ikada napisana na jednom forumu.
I to tako prakticno objasnjena.
Hvala ti...
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li mozemo da drzimo zakon?  Empty Re: Da li mozemo da drzimo zakon?

Počalji od Glasnik 2021-02-13, 18:32

ODGOVOR:

U uvodu je zaista iskrreno i prkticno objasnjeno kako to izgleda kada pokusamo da dtrzimo zakon..
Rimljanima 7,7 Šta ćemo dakle reći? Je li zakon grijeh? Bože sačuvaj! nego ja grijeha ne poznah osim kroz zakon; jer ne znadoh za želju da zakon ne kaza: ne zaželi.


Zakon nije tu da nam pomogne da ga drzimo.
Niti mozemo.
Niko to ne moze.
I Bbiblija nam to govori.
Zakon je tu da nam ukaze da smo gresni.
On je kao ogledalo u kojem mozemo da se ogledamo i vidimo nase stanje.
Ali ogledalo ne moze da nas ucini lepsim ili cistijim, vec nam samo pokazuje kakvi smo.


I kada vidimo kakvi smo, onda sledi akcija rekacija,

Ali onda vidimo ovo sto ti kazes.
Ne mozemo da drzimo to, mozda par dana i zaboravimo i pocnemo po starom.


Mnogi hriscani se zadovoljavaju tom situacijom, shvate to kako si ti zaista iskreno i lepo opisala, i veruju u postojanje Boga,u stilu: VALJDA GA IMA, ali ne praktikuju hriscanstvo jer i misle da ne moze.
Ali ne pricaju o tome javno kao ti, jer de da neko cuje da oni to ne mogu.
Valjda ce jednom moci misle ili tako tako mozda treba da bude.
Ali to nije hriscanstvo.
Biblija takve opisuje ovako:
2. Timotiju 3,5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli...


U hriscanstvu u veri u Boga postoji nesto vise od samo praznog slova.
Sila bozja.
Kada vernik pocne da zivi sa Bogom i da se hrani duhovno da tako metaforicki kazem, pocne da se desava nesto u njemu.
Necu sada opisivati kako to funkcionise.
Pocne da oseca silu bozju i ta sila pocinje da ga menja, i on uskoro dozivi obracenje, i novorodjenje.
Totalnu transformaciju, promenu karaktera.
Oseti silu koja mu sada daje da zivi po zakonu.
Osetio je i doziveo promenu karaktera da je njegov zivot postao u skladu sa zakonom.
On vise ne misli o zakonu, da li sam ovo ili ono pogersio, on odjedared zivi po zakonu.
On se vise ne trudi niti mora.
Svojim trudom nece uspeti.
Bog cini u nama da zivimo po njegovoj volji, zakonu.
Bog kroz Duha svetoga urezuje svoj zakon u nasim mislima i srcima, to je opis natrpirodne promene karaktera.
Jevrejima 10,16 Ovo je zavjet koji ću načiniti s njima poslije onijeh dana, govori Gospod: daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovijem napisaću ih;
To je Bozji natrpirodni cin i proces u nama.
Kada ateista ili tradicionalni hriscasnin dozivi ovu natprirodnu promenu o kojoj nista nezna u svojoj crkvi, on ne moze vise da se vraca na staro jer sada vidi da zivi po Bozjem zakonu.
I tradicionalni hriscanin ga mrzi jer je po njemu postao sektas i nepustio crkvu, njegovi preci se sada navodno okrecu u grobu, fuuuj.
A ateista oseca sada Duha svetoga u sebi i vise ne moze da bude ateista.
Iskusio je Bozansku natprirodnu promenu u sebi i zna da ima Boga


Ovih dana jedna zena koja je pravoslvna u stilu da slavi slavu i odredjuje red, pocela da proucava bibliju da se moli.
I odjedared me sama pita, sta se to dogajda, osecam neku toplotu tu kod grudi i zelju da zivim po tome sto proucavam da se molim.
To je pokazatelj da Bozja sila pocinje da radi kroz nju i da ju polako menja.


Tako bez te sile niko ne moze da zivi po Bozjem zakonu, sve ostaje samo na prici bez prakse.
Vecina hriscana nezna o ovome nista, jer to ne uce tamo gde su.
2. Timotiju 3,5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli...
Oni i ne znaju za ovu silu jer oni koji treba da ih uce oni su se odrekli te sile.
Djela apostolska 19,2 Reče im: jeste li primili Duha svetoga kad ste vjerovali? A oni mu rekoše: nijesmo ni čuli da ima Duh sveti.


A niko od nas ne moze da dovede do toga do te duhovne transformacije, to cini samo Bog u nama, nemamo niakvu zaslugu ili na primer nekom meditacijom ili slicno.
Sta god da cinimo, nista se nece desiti.
Bog to cini u nama ako mu dozvolimo.
Rimljanima 5,5 A nadanje neće se osramotiti, jer se ljubav Božija izli u srca naša Duhom svetijem koji je dat nama.
1. Korincanima 2,13 Koje i govorimo ne riječima što je naučila čovječija premudrost, nego što uči Duh sveti; i duhovne stvari duhovno radimo.



1. Petrova 1,2 Po priviđenju Boga oca, svetinjom Duha dovedenijem u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir.

Duh sveti nas dovodi da mozemo da zivimo po Bozjoj volji.


Filibljanima 2,13 Jer je Bog što čini u vama da hoćete i učinite kao što mu je ugodno.

Ali ima i onih koji ovo znaju ali jednostavno nece da se menjaju i odbacuju ovo i takvih je mnogo.
Secam se jedne druge zene, klasicne hriscanke koja mi sledece rekla.
Pocelo je da me menja i odma sam sve to bacila i ostavila.
Ona samo praktikuje slavljenje slava, po nekad zapali svecu i to je njeno hriscanstvo inace.
Pokusva tako da umiri savest da ipak nesto cini, ali silu koja menja, ne zeli.
Ali to nije hriscanstvo, niti je covek u vezi sa Bogom bez toga.
Cilj hriscanstva i Hristove zrtve je da nas dovede do toga da pobedimo greh u nama, da se promenimo i budemo u skaldu sa zakonom, da budemo bolji ljudi, morlaniji, a ne da ostanemo u grehu.
Ako smo promasili taj cilj ni u hriscanstvi necemo dobiti nista.
Hristova zrtva je uzlaud za nas.
Samo proaktikujemo praznu formu.
Hriscani spolja ali ne iznutra.


Isus kaze, da volimo sve duge ljude.
Kako?
Nemoguce je to bez ove promene.
Hriscanin koji nije doziveo ovaj preobrazaj on mora sebe da prisli da voli nekoga.
A to je mucenje i nece uspeti a to je isto kao i da ga ne voli.
Mrzim ga a moram da ga volim?
Ubio bih ga ali ne smem jer ce me kazniti bog??
To je isto kao da ga ubijes.



Matej 7,22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojijem imenom đavole izgonili, i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?
Matej 7,23 I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao; idite od mene koji zivite protivno zakonu (bezakonici).
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li mozemo da drzimo zakon?  Empty Re: Da li mozemo da drzimo zakon?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu