BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto Bog dopusta nevolje?

Ići dole

Zasto Bog dopusta nevolje? Empty Zasto Bog dopusta nevolje?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 22:53

30.08.2014.
Citao sam neki dan da Bog dopusta nevolje da se ne bi previse vezali uz ovaj svijet...zasto zivot nije lagan....da se ne zaljubimo u ovaj proilazni svijet.

30.08.2014.
Kroz nevolje mozemo da vidimo gde smo i sta smo.
Car David je cak molio Boga da pusti na njega nevolje ili iskusenja da bi mogao da prepozna u cemu je jos slab. Tezio je potpunom skladu sa Bozjom voljom.

Sam Isus je prosao kroz mnostvo nevolja. zasto?
Heb 2:18 Jer u čemu postrada i iskušan bi u onome može pomoći i onima koji se iskušavaju.

Kako mi mozemo da pomognemo ili razumemo nekoga ako nismo prosli nesto slicno ili isto?
Kako mozemo da razumemo i savetujemo nekoga ako nemamo licno iskustvo sa slicnim nevoljama?
Covek treba da ostane veran Bogu i u dobru i u zlu. Kada covek pobedi jedno iskusenje, Bog mu daje jos vise snage za sledece ako bude doslo.

Nekada ne shvatmo zasto dodju nevolje, ali trebamo imati poverenje u Bozje vodstvo jer Bog zna.

Cesto sam shvatao taj problem, zasto sma preziveo neko iskusenje ili nepravdu tek kada sam bio u situaciji da pomognem ili svaetujem druge u istoj.
Znao sam da nebi mogao da ih razumem da sam to nisam prosao.

Ovih dana je jedna osoba rekla jednoj drugoj osobi da ju unistava i sprecava siromastvo da bi mogla potpuno da sluzi Bogu.
A onda je ova prva osoba pitala sta poseduje.
Druga osoba je rekla je kucu i svoj stan.
Onda je prva osoba rekla:
Ja nekada nisam imao, nista.
Imao sam iznajmljenu sobu sa zenom koju sam placao trecinu plate a od ostalog jedva prezivljavao.
Tada sam najvise sluzio Bogu.
danas imam 2 kuce 3 stana i drugo.
Kada sam ostao Bogu veran u onome sto sam imao i kako sam imao, Bog je mogao da me blagoslovi dalje.
Nekada Bog ne moze da blagoslovi nekoga ko mu ne sluzi jer ceka bolju situaciju u zivotu i tako podupre njegov neispravan stav i nacin zivota i da primer drugima?
Narvno da imamo bezboznike koji su imucni.
To nije od Boga, ali oni se bogate na nepravdena nacin, ali vremnom ce i za to poloziti racun kao mnogi slicni.


Poslednji izmenio Glasnik dana 2015-01-22, 01:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zasto Bog dopusta nevolje? Empty Re: Zasto Bog dopusta nevolje?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 23:31

09.04.14.
Pitanje:
Da li je sve sto nam se desava od Boga?

09.04.14.
Nije sve od Boga.
To je nas uticaj na zivot jer nam je Bog dao slobodu da kreiramos voj zivot, ali i uticaj mracnih sila do odredjene granice.
Ima i Bozji uticaj koliko mu dozvoljvamo da utice u nasem zivotu.
Bog postuje nasu slobodnu volju.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zasto Bog dopusta nevolje? Empty Re: Zasto Bog dopusta nevolje?

Počalji od Glasnik 2015-01-22, 00:45

1.01.14.
Pitanje:
Je li moguće zaštititi se od zla?

1.1.14.
Odgovor:
Bog moze da bude nasa zastita i njegovi andjeli, vise od toga nam ne treba..

Psalam 34:7. Anđeli Gospodnji stanom stoje oko onih koji se njega boje, i izbavljaju ih

Jak 4:7 Pokorite se, dakle, Bogu a protivite se djavolu i pobeći će od vas.

A KAKO:

Jak 4:8 Približite se k Bogu, i On će se približiti k vama. Očistite ruke, grešnici, popravite srca svoja, nepostojani.
Jak 4:9 Budite žalosni i plačite i jaučite: smeh vaš neka se pretvori u plač, i radost u žalost.
Jak 4:10 Ponizite se pred Gospodom, i podignuće vas.

Znaci pokajanje, i predanja. Ostavljanje greha. tada Bog moze da nas zastiti. Tada ima pravo na nas.

Phil 4:13 Sve mogu u Isusu Hristu koji mi moć daje.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zasto Bog dopusta nevolje? Empty Re: Zasto Bog dopusta nevolje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu