BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:24

1. deo.

DA LI JE ISU BOG, STA KAZE SVETO PISMO O TOME?

Da li su ljudi i apostoli isusa religiozno obozavalai, klanjali mu se i molili?


Da li je Isus Bog u pravom smislu reci, koga su ljudi, religiozno molili, obozavali, padali pred njime, klanjali se i klecali sto moze samo pred Bogom ne pred stvorenim bicem?

Da li je Isus prihvatao takva obozavanja koje nesme da prihvati jedno stvoreno bice.

Bozja rec Sveto Pismom kaze da jeste.


Prvo Isus kaze svojim ucenicima:

Mt 17:9 I silazeći s gore zapovedi im Isus govoreći: Nikom ne kazujte šta ste videli dok Sin čovečiji iz mrtvih ne ustane.


Isus se pred tri ucenika Preobrazio u svojoj nebeskoj slavi i kaze im da ne kazuju to dok ne vaskrsne.

Mt 16:20 Tada zapreti Isus učenicima svojim da nikom ne kazuju da je On Hristos.

Zasto je to trebala da bude tajna do odredjenog vremena?

Zato sto bi drugacije okolnosti, otezavale Isusovu misju zbog koje je dosao.

SPASENJE COVECASTVA.

Kada je otkrivao svoj indentitet ljudi su besneli to jest sam sotona preko ljudi i proterivali ga, pokusavali su da ga ubiju i kamenuju.
Imamo vise primera u Bibliji o tome.

A Isus iz odredjenog razloga, nije koristio svoju Bozansku silu da sebi pomogne, vec samo kada je pomagao drugima.

Da je Isus uvekgovorio stalno otvoreno o svom, Mesijasnkom i Bozanskom indentitetu on nebi mogao nista da uradi i bio bi stalno ometan .

Nasuprot tome Isus kaze kako da ga ljudi prepoznaju sta je on:

Jovan 10:38 >> ako meni i ne verujete, delima mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u meni i ja u Njemu.<<

Jer kao Bog i Mesija koji je dosao u telu kada bi rekao ljudima ja sam to, kako i zasto bi ga verovali?
Stoji covek pred njima koji kaze da je Bog i Mesija?
Znaju mu roditelje im kucu u kojoj je odrastao.
Joh 6:42 I govorahu: Nije li ovo Isus, sin Josifov, kome mi znamo oca i mater? Kako dakle on govori: Ja siđoh s neba?

NA KRAJU SU GA I UBILI JER NIJE KRIO SVOJE BOZASNKO I MESIJASNKO PROEKLO:

63 A Isus je ćutao. I poglavar sveštenički odgovarajući reče Mu: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos sin Božji?
64 Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.
65 Tada poglavar sveštenički razdre haljine svoje govoreći: Huli na Boga; šta nam trebaju više svedoci? Evo sad čuste hulu njegovu.
66 Šta mislite? A oni odgovarajući rekoše: Zaslužio je smrt.
67 Tada pljunuše Mu u lice, i udariše Ga po licu, a jedni Mu daše i priuške
68 Govoreći: Proreci nam, Hriste, ko te udari?
Matej 26.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio Glasnik dana 2013-11-28, 21:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:25

2. deo.

DA LI JE ISUS BOG STA KAZE SVETO PISMO O TOME?


DELA KOJA ISUS CINI POKAZUJU NJEGOVO BOZANSTVO.



Isus je ponekad indirektno pokusvao da im kaze da je on Bog, ali i tada su prepoznali njegove namere i pokusvali su da ga ubiju:

30 Ja i Otac jedno smo.
31 A Jevreji opet uzeše kamenje da Ga ubiju.
32 Isus im odgovori: Mnoga vam dobra dela javih od Oca svog; za koje od onih dela bacate kamenje na me?
33 Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog.

Jevreji su tacno znali kada Isus kaze da je jedno sa Ocem da to nemoze niti sme da kaze stvoreno bice.
Da sebe gradi jednak Bogu.

Na jednom drugom mestu vidimo takodje kako Isus deluje kao Bog i to biva prepoznato

5 A Isus videvši veru njihovu reče uzetome: Sinko! Opraštaju ti se gresi tvoji.
6 A onde seđahu neki od književnika i pomišljahu u srcima svojim:
7 Šta ovaj tako huli na Boga? Ko može opraštati grehe osim jednog Boga?
Marko 2.

Ovde nam sami apostoli potvrdjuju Isusovo Boznstvo:

15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.

Jedan od apostola Toma Naziva Isusa Bog moj.

Nijedan covek nesme da nazove stzvorenje svojim Bogom, jer bi to bilo bogohulenje ako ovaj nije u pravom smislu reci Bog.

Niti ijedno stvorenje nesme da prihvati takvo oslovljavanje jer bi i samo gresilo Bogu:

Joh 20:28 I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.



I ovde U Delima apostola, apsotoli Isusa zovu Bogom, sto se suproti svim Bozjim nacelima ako Isus nije stavrno Bozansko lice:

Dela 20:28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;


U Filibljanima apostoli kazu jasno da je Isus Bog:

6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije SMATRAO ZA OTIMANJE STO JE JEDNAK S BOGOM.
7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
Filibljanima 2.


I ovde appsotoli govore jasno o Isusovom Bozanstvu:

1.Tim 3:16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Sam Bog Otac govori o Isusovom Bozanstvu:

Jevrejima 1:8 A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.

I ovde apostoli govore jasno o Isusovom bozanstvu:

19 Znamo da smo od Boga i sav svet leži u zlu.
20 A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu. Ovo je Istiniti Bog i Život večni.
1 Jovanova 5.


I ovde apostoli jasno goovore o Isusovom bozasntvu:

Tit 2:13 Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,

APOSTOLI KAZU DA JE ISUS U POTPUNOSTI I BOG I SVE VAN TOGA JE FILOZOFIRANJE I POGRESNO:

8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
9 Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.
10 I da budete ispunjeni u Njemu koji je glava svakom poglavarstvu i vlasti;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:25

3. deo.

DA LI JE ISUS BOG STA KAZE SVETO PISMO?

DA LI JE ISUS PRUHVATAO RELEGIOZNO KLANJANJE, POKJLANJANJE,PADANJE NA KOLENA PRED NJIM I MOLENJE KOJE PRIPADA SAMO BOGU?

PRIHVATAO JE.

I TO POKAZUJE NEJGOVO BOZANSTVO !!!

Pokrenuti Bozjim duhom, mudraci sa istoka su proucavali Biblijska prorocastva i saznali su za rodjenje Isusa.
Pokrenuti Bozjim duhom poklonili su mu se kao sto se Bogu poklanja jer je Isus bio Bog koji je dosao na zemlju.

Mt 2:2 Gde je car judejski što se rodio? Jer smo videli Njegovu zvezdu na istoku i došli smo da Mu se poklonimo.
Mt 2:11 I ušavši u kuću, videše dete s Marijom materom Njegovom, i padoše i pokloniše Mu se; pa otvoriše dare svoje i darivaše Ga: zlatom, i tamjanom, i smirnom.

Sam sotona je znao kome se klanjas njega priznajes za Boga, pa je na pocektu Hristove sluzbe, kusajuci Isusa kao coveka, trazio od njega da mu se pokloni:
Mt 4:9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.

STA ODGOVARA ISUS SOTONI NA TO?


Mt 4:10 Tada reče njemu Isus: Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svom poklanjaj se i Njemu jedino služi.


ISUS DOBRO ZNA DA SE KALNJANJEM SLUZI SAMO BOGU:

Medjutim on sam prihvata takav oblik obozavanja koji kroz ove nejgove reci i samim cinom prihvatanja klanjanja, priznaje da je Bog.

PRIMERI RELIGIOZNOG KALNJANJA I MOLENJA PRED ISUSOM I PADANJE NA KOLENA KOJE ON PRIHVATA..
:
Mt 14:33 A koji behu u lađi pristupiše i pokloniše Mu se govoreći: Vaistinu Ti si Sin Božji.

Mt 15:25 A ona pristupivši pokloni Mu se govoreći: Gospode pomozi mi!


Mt 28:9 A kad iđahu da jave učenicima Njegovim, i gle, srete ih Isus govoreći: Zdravo! A one pristupivši uhvatiše se za noge Njegove i pokloniše Mu se.

Mt 28:17 I kad Ga videše, pokloniše Mu se; a jedni posumnjaše.

Markus 5:6 A kad vide Isusa iz daleka, poteče i pokloni Mu se.



Apostoli se klanjaju Isusu:
Lk 24:52 I oni Mu su pokloniše, i vratiše se u Jerusalim s velikom radošću.

Joh 9:38 A on reče: Verujem Gospode! I pokloni Mu se.

PETAR KADA SU LJUDI NJEMU HTELI DA SE KLANJAJU, SVOJIM CINOM ODBIJANJA KLANJANJA, POKAZUJE DA JE ON SAMO COVEK, A SA TIME POKAZUJE DA JE ISUS VISE OD COVEKA, SAM BOG:

25 A kad Petar htede da uđe, srete ga Kornilije, i padnuvši na noge njegove pokloni se.
26 I Petar ga podiže govoreći: Ustani, i ja sam čovek.
Dela 10


KAKO SE PONASAJU ANDJELI KADA LJUDI ZELE DA IMA SE KLANJAJU KAO BOGU?
ODBIJAJU:

Off 19:10 I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

Off 22:8 I ja Jovan videh ovo i čuh; i kad čuh i videh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.

Off 22:9 I reče mi: Gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže reči proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.

Zasto postupaju tako andjeli?

Zato sto su stvorenja i znaju da klanjanje pripada smo Bogu i kada bi prihvatili tako nesto sa time bi rekli da su bogovi a to bi bio greh koji je upravo nacinio sam sotona pozeleci a bude Bog.

Pred Isusom padaju i mole ga a on ne postupa kao andjeli ili apostoli, ne kaze ne, vec prihvata takvo obozavanje.:

22 I gle, dođe jedan od starešina zborničkih po imenu Jair; i videvši Ga pade pred noge Njegove.
23 I moljaše Ga vrlo govoreći: Kći je moja na samrti; da dođeš i da metneš na nju ruke da ozdravi i živi.


Markus 7:25 Jer čuvši za Nj žena što u njenoj kćeri beše duh nečisti, dođe i pade k nogama Njegovim.


Lk 5:12 I kad beše Isus u jednom gradu, i gle, čovek sav u gubi: i videvši Isusa pade ničice moleći Mu se i govoreći: Gospode! Ako hoćeš možeš me očistiti.



27 A kad iziđe On na zemlju, srete Ga jedan čovek iz grada u kome behu đavoli od mnogo godina, i u haljine ne oblačaše se, i ne življaše u kući, nego u grobovima.
28 A kad vide Isusa, povika i pripade k Njemu i reče zdravo: Šta je tebi do mene, Isuse, Sine Boga Najvišeg? Molim Te, ne muči me.
Luka 8.


Lk 8:41 I gle, dođe čovek po imenu Jair, koji beše starešina u zbornici, i pade pred noge Isusove, i moljaše Ga da uđe u kuću njegovu;


Lk 8:47 A kad vide žena da se nije sakrila, pristupi drhćući, i pade pred Njim, i kaza Mu pred svim narodom zašto Ga se dotače i kako odmah ozdravi.

15 A jedan od njih videvši da se isceli povrati se hvaleći Boga glasno,
16 I pade ničice pred noge Njegove, i zahvali Mu. I to beše Samarjanin.
Luka 17.


Joh 11:32 A Marija kako dođe gde beše Isus, i vide Ga, pade na noge Njegove govoreći Mu: Gospode! Da si Ti bio ovde, ne bi umro moj brat.

Markus 10:17 I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?

Markus 5:23 I moljaše Ga vrlo govoreći: Kći je moja na samrti; da dođeš i da metneš na nju ruke da ozdravi i živi.


Lk 8:41 I gle, dođe čovek po imenu Jair, koji beše starešina u zbornici, i pade pred noge Isusove, i moljaše Ga da uđe u kuću njegovu;


Joh 4:47 Ovaj čuvši da Isus dođe iz Judeje u Galileju, dođe k Njemu i moljaše Ga da siđe i da mu isceli sina; jer beše na samrti.


24 I pođe s njim; i za Njim iđaše naroda mnogo i turkahu Ga.


Apostoli pozivaju na klanjanje Isusu:

Phil 2:10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:25

deo.

STA ZNACI GRCKA REC (PROSKYNEO) IZ ORIGINALNOG BIBLIJSKOG TEKSTA za sotonu, za Isusa, za apostole, klanjati, poklonioti, padnuti, PROSKYNEO?
:

Sam sotona je znao kome se klanjas njega priznajes za Boga pa je kusajuci Isusa trazio od njega da mu se pokloni:


Mt 4:9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš (proskyneo) i pokloniš mi se.

STA ODGOVARA ISUS SOTONI NA TO?

Mt 4:10 Tada reče njemu Isus: Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svom poklanjaj (proskyneo)se i Njemu jedino služi.


ISUS DOBRO ZNA DA SE KALNJANJEM SLUZI SAMO BOGU PA TO I KAZE SOTONI.

Ljudi padaju na kolena pred isusom i mole muse.
Lk 5:12 I kad beše Isus u jednom gradu, i gle, čovek sav u gubi: i videvši Isusa pade ničice(proskyneo) moleći Mu se i govoreći: Gospode! Ako hoćeš možeš me očistiti.

MarkO 10:17 I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena n(proskyneo) pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?



Mt 28:9 A kad iđahu da jave učenicima Njegovim, i gle, srete ih Isus govoreći: Zdravo! A one pristupivši uhvatiše se za noge Njegove i pokloniše (proskyneo) Mu se

Markus 5:6 A kad vide Isusa iz daleka, poteče i pokloni Mu se (proskyneo).


Joh 9:38 A on reče: Verujem Gospode! I pokloni Mu se.(proskyneo)


22 I gle, dođe jedan od starešina zborničkih po imenu Jair; i videvši Ga pade pred noge Njegove.(proskyneo)

Markus 7:25 Jer čuvši za Nj žena što u njenoj kćeri beše duh nečisti, dođe i pade k nogama Njegovim.(proskyneo)

ISTI SLUCAJ SA APOSTOLIMA (proskyneo) ALI APOSTOLI NE PRIHVATAJU TAKVO PADANJE I KLANJANJE JER U TOME RAZUMEJU DA SE TAKO SAMO BOGU KLANJA NE LJUDIMA.

25 A kad Petar htede da uđe, srete ga Kornilije, i padnuvši na noge njegove pokloni se.(proskyneo)
26 I Petar ga podiže govoreći: Ustani, i ja sam čovek.
Dela 10

Off 19:10 I padnuvši (rposkuneo)pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; (proskyneo) jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

Off 22:8 I ja Jovan videh ovo i čuh; i kad čuh i videh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.


Off 22:9 I reče mi: Gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže reči proroštva knjige ove. Bogu se pokloni. (proskyneo)

Za apsotole za sotonu za Isusa je grcka rec PROSKYNEO nacin obozavnja samo boga.

U slucaju sotone da je Isus pao pred njim i poklonio se proskyneo, dao bi mu cast kao bogu.

Kada se ljudi klanjaju padaju pred apostolima proskyneo, to je za njih nesto sto pripada Bogu. obozavanje Boga.

Medjutim ljudi to cine pred Isusom, koje on ocigledno sam za sebe licno, i prihvata!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:26

5.deo.

Sta nam jos pokazuje da su pred Isusom padali odajuci mu bozansku slavu i obozavanje?

Pa to da su to vecinom cinili kada je Isus pokazivao svoju Bozasnku moc, cineci cuda, dizajuci mrtve, lececi ljude,
oni su prepoznavali u njemu Bozanstvo.


Nisu se oni pred Isusom klanjali i padali samo kao pred nekim obicnim covekom, vec iz RELIGIOZNIH razloga, a to moze samo pred Bogom.

A Isus da nije Bog i da je stvorenje, nikako nebi smeo niti mogao, da prihavati takvo obozavanje.

On bi bio obavezan da kaze, kao i apostoli ili andjeli.

Ne, ne cinite to.
I ja sam samo sluga i poslanik.

Bog je to ucnio kroz mene, ne ja.

Isus kaze u stvari sviojim nacinom JA SAM TO UCINIO.

Kao sto postujete Oca, tako i mene da postujete:

Joh 5:21 Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje.


Sta kazu strucnjaci za biblijski recnik i komentatori?

Isus je rekao moja dela pokazuju ko sam ja i u njima ce te to prepoznati ko sam.

Sta su ljudi prepoznvali pa su padali pred Isusom?

Lk 5:8 A kad vide Simon Petar, pripade ka kolenima Isusovim govoreći: Iziđi od mene, Gospode! Ja sam čovek grešan.
.

Petar je u Isusu jasno prepoznao Bozansko delo.
U prisustvu Isusovog svetog uticaja, Petar prepoznaja svoju gresnost i nistavost i pada na kolena pred Isuom.
I moli Isusa da izadje jer je on gresnik nije dostojan da takvo bice bude u nejegovj kuci.
Sa time je Petar jasno prepoznao i izrazio rastojanje koje postoji izmedju gresnika i Boga
.
Elbelfelder Brockhaus biblijski komentar strana 1342.

Posle Isusovog Bozasnkog delovanja ljudi padaju i kalanjaju mu se.

Ako Isus nije Bog to jest stvorenje, on nikako nebi smeo da prihvati takvo obozavanje i cast za ta dela koja je cinio.

On bi morao da kaze da Bogu pripada cast ne njemu i da mu je tu moc dao Bog.
Isus to ne cini ni u jednom slucaju!!!!!!!!

Zato sto je on Bog.

U recima izadji iz moje kuce ja sam gresnik petar pokazuje razliku koja postoji izmedju coveka i bozanstva.
Elberfelder Brockhaus biblijski komnetar originalnog teksta strana 994.



Kada je Mojsije samo jednom propustio da da postovanje Bogu za cudo koje je ucinio, nego je Izrailjcima rekao, evo vam voda cineci tako kao da im on daje vodu ne Bog.

Morao je da okusi smrt i nije mogao zbog toga da udje u obecanu zemlju.

Zato jer je stvorenje koje nesme sebi da prisvoji cast koja pripada Bogu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:26

6. deo.

JEDAN COVEK RPEPOZNAJE U HRISTU BOZASNKE KARAKTERISTIKE

NIJE PRVI PUT KAO STO SMO VEC VIDELI!!!


16. И гле, неко приступивши рече Му: Учитељу благи! Какво ћу добро да учиним да имам живот вечни? 17. А Он рече му: Што ме зовеш благим? Нико није благ осим једног Бога. А ако желиш ући у живот, држи заповести…„ (Матеј 19:16-17)

Covek dolazi kod Isusa i daje mu veliku cast da je on veliki ucitelj. Ovaj covek nezna ništa o Isusovom Bozaanstvu niti bi vredelo da Isus kaže, ja sam Bog.
Ali taj covek primnecuje, jevrejima dobro popznatu Boazansku karakteristiku kod ISUSA,
blagost.

Isus ga podseca istavlja na razmišljanje da sam zakljuci da samo neko ko pokazuje takvu karakteristiku jeste u stavri sam Bog.

Ocigledno da je ovo ucenje jevreja, da je samo Bog blag, poznavao ovaj covek.

U stvari Isus mu postavlja pitanje: Dajes mi Bozasnki atribut, a zoves me ucitelj?
To se jedno a drugim ne slaze, Ili sam Bog ili ucitelj, jer je samo Bog Blag a sam si rekao da ja posedujem tu Bozansku karakteristiku koju si ocigledno prepoznao da je imam.

Isus je skrenuo paznju da je ovaj covek u Isusu porepoznao Boga, ali nije poznavao Isusa.

Isus mu je ukazivao na svoje Bozanstvo i naveo ga na razmisljanje i njega i slusaoce.

Isus je često govorrio da dela nejgova govore o njemu ko je on.

Isus je hteo da ljudi sami prepoznaju njega kao Boga ne da im on kaže.

Da prepoznaju Boga koji je postao covek da bi nas spasio:

Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, 6 Koji, ako je i bio u OBLIKU Božijem, nije se otimao da se ponizi... 7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek. 8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Glasnik 2013-11-28, 21:26

Dokaz da je Isus Bog Jahve i da je objavio da je Jahve.

Bog odgovori Mojsiju: "JA JESAM, KOJI JESAM." (Znači, "JA POSTOJIM") I nastavi: "Tako reci sinovima Izraelovim: 'JA JESAM', posla me k vama!"Izlazak 3,14 prevod Šarić


"Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: `Ja jesam` posla me k vama. Izlazak 3,14 Jerusalimska Biblija

KJV with Strong's
And God said unto Moses I AM THAT I AM and he said Thus shalt thou say unto the children of Israel I AM hath sent me unto you


3:14 Hebrew Bible
ויאמר אלהים אל משה אהיה אשר אהיה ויאמר כה תאמר לבני ישראל אהיה שלחני אליכם׃


Pazite sad u korijenu imena YHWH se nalazi glagol (haia) biti

A pogledajte šta Isus kaže.

Jovan 8,58

A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio.

Na prvi pogled ovo ne mora da izgleda tako. Ali analizirajmo sada grčki jezik.

ego eimi (ἐγώ εἰμι) "I am", "I exist", is the first person singular present tense of the verb "to be" in ancient Greek. The use of this phrase in some of the uses found in the Gospel of John is given theological significance by many Christians.

Znači "Ja sam", "Ja postojim" i sada potpuno isti glagol "to be" tj. biti kao i glagol haia (biti) u stihu Izlazak 3,14


Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-! Empty Re: ISUSOVO-BOZANSTVO-!-!-!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu