BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta znaci Biblijski tekst da nema vise zrtve za grehe kada namerno gresimo?

Ići dole

Sta znaci Biblijski tekst da nema vise zrtve za grehe kada namerno gresimo? Empty Sta znaci Biblijski tekst da nema vise zrtve za grehe kada namerno gresimo?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 20:06

21.11.2014.
Pitanje:
Mozes li mi objansiti Hebrjima 10:26
Heb 10:26 Jer kad mi grešimo namerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grehe;

21.11.2014.
Odgovor:
Pozdrav.
Rec je o tome da Pavle pise i daje odgovore koje su ga vernici pitali pisavsi mu pisma ili na osnovu onoga sto je cuo da imaju probleme ili da nesto ne shvataju
. Mi nemamo ta pisma i slicno,da znamo sta su ga pitali. Ali iz Pavlovih odgovora vidimo sta je bilo pitanje ili neki problem. Znaci crkve su pisale Pavlu kada su imale problema ili pitanja a on onda odgovara. Kaze poslanice, on im salje napisane odgvore preko nekoga, nije licno otisao tamo. Dakle u vezi tvog pitanja, ocigledno su neki misleli da kada prime istinu i Hrista i dobiju spasenje i prime Duha svetoga jednom, da su zauvek spaseni iako pocnu ponovo da zive u grehu. To nije tako. Zrtva Hristova vise ne vazi za njih. Osim ako se ponovo pokaju i ostave greh. Ne mozemo da praktikujemo greh svesno i budemo spaseni. Trebamo da sledimo Hrista da pobedimo kao on.


Poslednji izmenio Glasnik dana 2015-01-21, 22:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sta znaci Biblijski tekst da nema vise zrtve za grehe kada namerno gresimo? Empty Re: Sta znaci Biblijski tekst da nema vise zrtve za grehe kada namerno gresimo?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 20:10

Svako ko prihvati Hrista u tom trenutku je savrsen. I ako nastavi da u Hristovoj sili zivi po Bozjoj volji, on nastavlja da bude savrsen.

Jak 1:25 Ali koji providi u savršeni zakon slobode i ostane u njemu, i ne bude zaboravni slušač, nego tvorac dela, onaj će biti blažen u delu svom.


Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu