BIBLIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TI SI PETAR I NA TOJ STENI CU SAGRADITI CRKVU?

Ići dole

TI SI PETAR I NA TOJ STENI CU SAGRADITI CRKVU?  Empty TI SI PETAR I NA TOJ STENI CU SAGRADITI CRKVU?

Počalji od Glasnik 2015-01-21, 19:25

Ti si Petar i na ovome kamenu sazidaću crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati". A u sledećem stihu : " I daću ti ključeve od carstva nebeskoga ..


Rimokatolike podučavaju da je Petru bio dat taj uzvišeni položaj i da je celokupna crkva sagrađena na njemu!

Biblijski stih koji se koristi da potvrdi taj stav  u Mateju 16:18: „Ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.”
Ako ovaj tekst sagledamo u kontekstu, možemo da vidimo da Crkva nije bila sagrađena na Petru, već na Hristu.

U prethodnim stihovima Isus je upitao učenike šta ljudi govore o Njegovom identitetu.

Učenici su odgovorili da su mišljenja podeljena. Neki su govorili da je on Jovan Krstitelj, neki da je Ilija, dok su drugi mislili da je on Jeremija ili jedan od proroka.

Tada je Isus upitao: „A vi šta mislite, ko sam ja?”

Na to je Petar odvratio: „Ti si Hristos, Sin Boga živoga!”

Potom mu je Isus rekao: „Ti si Petar (petros – kamen, komad stene) i na toj steni (petra – stena, gromada – velika, temeljna stena istine koju je Petar upravo identifikovao) sagradiću svoju Crkvu.” Stena na kojoj je trebalo da bude sagrađena istinska Crkva povezana je s Petrovom izjavom „ti si Hristos”.

Tako je istinski temelj na kojem je sagrađena Crkva sam Hristos, a ne Petar.

Petar je i sam naglasio da je Hristos „ugaoni kamen”, temeljna stena. On je rekao za Hrista da je „kamen koji odbaciše zidari… i nema ni u jednom drugom spasenja” (Dela 4:11,12).

Kljucevi nebeskog casrtva su dati svima koji prihvate Hrista i istinu, oni nose i nude te kljuceve svim ljudima.

Kljucevi su nauka spasenja, i kome mi ljudi ponudimo te kljuceve, a on ih prihvati, bice spasen to ce na nebu biti prihvaceno.

Ko nas odbije to ce na nebu biti prihvaceno kao odbijeno.

Sto znaci da je Bog pozvao i uklucio sve verne u spasavanju coveka, i da nam je svima koji prihvatimo Hrista, data punomoc da ljudima govorimo o Bogu i spasenju, i da to Bog nije zadrzao samo u svojoj moci.

Mi smo Bozji pomocnici kao i andjeli a Bog prihvata nas rad i one koji preko nas upoznaju Hrista i spasenje i to prihvate.

Isus kaze, ja sam vrata, a kljucevi su nauka spasenja...a ljudi su ti koji ih nose i daju...a Duh sveti i Bozji andjeli nas podrzavaju u tome.

Ali licenca spasenja nije ipak u nasim ljudskim rukama, vec Bozjim...Spasenje daje Bog ne mi, mi samo nudimo kljuceve Bozjege carstva...

Znaci svi koji kao Petar, prepoznaju Hrista kao Bozjeg sina, Mesiju, spasitelja , koji je dosao da nas spasi, dobijaju kljuceve carstva koje mogu dalje da daju, ne samo Patar.

Ljudi mogu da kazu, da je to samo Bozji posao, kada ne bismo imali ovaj Biblijski izvestaj.

Ali vidimo da je Bog ukljucio ljude u spasvanju sveta, svakog od nas.
Glasnik
Glasnik

Broj poruka : 2520
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu